sobota 27. dubna, 18:30 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - nepečené

Datum: 24.11.2006 17:42
 

 Tak já začnu s receptem a doufám, že budou následovat další.

 

Roláda z Esíček

1,5 krabice Esíček,
150g cukr moučka
2 lžíce kakaa
vařená silná a vychlazená černá káva

náplň: 120g másla, 50g cukr moučka a 1 žloutek.

Esíčka rozdrtíme nebo nameleme na jemno a smícháme ingredience. Kávy tolik, aby vzniklo vláčné těsto. Když je moc tuhé, roláda praská.
Vyválíme placku max.1cm silnou (stačí 1/2 cm, lépe se to dělá) mezi mikroten. sáčky, spodní ještě posypeme pískovým cukrem, natřeme náplň, pomocí spodního sáčku srolujeme, mírně přitlačíme a dáme ztuhnout. Pak krájíme na úhledné plátky.

Fakt je výborná, rychle hotová. Do náplně je možné přidat rum (vaječný koňak).



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 00:43
     

    Holky - ony totiž dle ofic rcp. jsou opravdu včelí úlky a vosí hnizda netotožné. Úlky jsou z ořecho-cukro-vejco těsta a hnízda by měly být z piškotových drobků s čímsi.

    Jste nesmírně šikovné thumbs down thumbs down . Já letos nepečené budu dělat jen kokosový a karamelkovo-burizonový salámek.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 02:01
     

    Helenko, a to nám říkáš jen tak, bez fotky? mls smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 08:55
     

    Tak jsem zahledala: [www.vosihnizda.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 18:09
     

    My odjakživa formičku vysypáváme strouhaným kokosem. Není to tolik sladké.Přiznám se, že obecně nemusím moc sladké cukroví, proto asi ani nemusím rohlíčky, na kterých někdy bývají "tuny" moučkového cukru eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.12.2013 18:09)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 19:26
     

    Holky, neděláte někdo plněné sušené švestky máčené v čokoládě?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 21:52
     

    Hespí, díky flower smiley , netušila jsem, že pojmenování je dáno spíše lokalitou výroby. Kdysi jsem v pár kuchařkách a sešitech na pečení cukroví narazila právě na rozdělení podle použivých surovin a od té doby jsem si to tak zafixovala. Je pravdou, že u nás jsme vždy dělali úlky /z ořechů/.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 22:16
     

    Heli, nedělám, jen to čtu, lepí mi to jazyk k patru stydlin smiley , to musí být hrozně sladké, ne?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 15.12.2013 22:37
     

    U nás sušené švestky stačí se sušenými jablky a hruškami nasypat jen do misky - bez čoko, už i Tonina se to naučila mlsat.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 02:44
     

    grinning smiley a u nás jsou zase vosí hnízda z těsta s ořechy, cukrem a bílkem.... mls smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 05:45
     

    Heli, my to dělávali, když jsem byla malá, do švestek lískový oříšek (později i verze s mandlí, ale s lískáčem prostě víc bodůsmiling smiley), namočit do rozpuštěné čokolády (na což jsme dzpracovávali zejména černé vánoční kolekce od ROH, které u nás jako dětí opravdu nefrčely), následně obalit v kokosu a nechat před štosováním do krabičky zaschnout. Jedno z nejolíbenějších cukrovíček, právě že (Ivčou zmiňovaná obava) sladkost minimální.

    Čokoláda prostě černá nebo na vaření a s tukem do ní dodaným to rozhodně nepřehánět, jen pokud je nutné, třeba vyzkoušet. V těch kolekcích byly i ty náplně, takže ty nahradily leccos, proto nebyl defacto potřeba. Nejsem si právě jista, do jaké míry to půjde úplně bez, ale přirovnáš-li to k ovocnému fondue, musí to jít, myslím si. Z mého subj. hlediska nikdo nemá zájem chroupat na tomto druhu cukroví nějaké tuny ztuženého sajrajtu. A máslo je do polev, čokoláda by nebyla správně zatuhlá. Chladili jsme jako všechno cukroví na sklepním či půdním schodišti.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 05:51
     

    mls smiley to jsme dělávali v letech, kdy se urodily trnky, luxusní mls smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 08:18
     

    Před pár lety jsem u někoho ty švestky ochutnala a byly výborný a to i přes to, že polévané cukroví čokoládou taky moc nemusím.

    Nejsem si jistá, jestli se ty sušené švestky nemají před plněním máčet v nějakém chlastu?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 08:28
     

    musí být hlavně solidně usušené, tak aby zůstaly vláčné a pecka se vevnitř pohybovala, pak se jenom zamění pecka za madli, nejlépe ve 100% trnek grinning smiley . Pokud jsou přeschlé a tvrdé, musí se trošku povařit. Rum jsme nedávali. nono smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 09:14
     

    Jsem na vážkách, jestli je ještě letos udělat nebo to nechat na příští rok.............

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 16:39
     



    skrblice napsal(a):

    grinning smiley a u nás jsou zase vosí hnízda z těsta s ořechy, cukrem a bílkem.... mls smiley

    tak naval recept please smiley please smiley please smiley ať máme představu.

    Mám recept na vosí hnízda, kde je taky něco strouhaných ořechů, ale hlavně piškotová strouhanka. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.