sobota 27. dubna, 23:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Truhlařina - balza, vyřezávání, ...

Datum: 23.03.2007 21:54
 

Nevíte někdo, kde koupit balzu - třeba nějaký internetový obchod s modelářstvím. Nemůžu ji nikde sehnat, u nás v truhlářství snad ani nevěděli, co chci. Pořídila jsem si lupénkovou pilku - ruční i elektrickou a ráda bych se pustila do vyřezávání různých dekorací, ale chybí mi základní materiál k výrobě thumbs up

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (05.01.2011 21:22)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 10.04.2008 09:54
     
    img_3421.jpg
    Libi - to je úžasný odkaz! eye popping smiley Už se těším na hotové dílko! Já jsem naposledy řízla dinosaura ...
     
  • Autor: Reklama

    Re: Balza a vyřezávání

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 10.04.2008 11:41
     
    jste šikovné thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 15.04.2008 19:08
     
    9.jpg
    Další fotografie:

    Hanelo, toho dinousaura jsi prosím jak stínovala, tupovala houbičkou nebo štětcem please smiley , to je totiž to, co já neumím, vyříznu to s přehledem, ale pak tomu dát ten konečný vzhled je pro mě horší sad smiley

     

    o víkendu jsme truhlali ten pitný režim, už je to skoro hotové, jen tomu chybí ty háčky na hrnečky (a ty hrnečky, zatím mám od kamarádky pár slíbených po babičce, ale jsem ráda za každou věc, kterou zatím z našeho skrovného rozpočtu nemusím kupovat, jinak jsme se dohodli, že až budou penízky, tak nakoupíme hrnečky z nějakých chráněných dílen - přece jen je těch laťek na plotech 8 a háčky na hrnečky budou ve třech řadách a to je 24 hrnků) winking smiley

     

     

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 22.04.2008 16:55
     
    Další fotografie:

    normálně se divím, že jsem to do minulého víkendu stihla opravdu udělat, už visí na svém místě winking smiley (kamarádka přinesla hrnečky a skoro všechny s malýma uchama sad smiley )

     

    a čarodky z překližky desetiletech holek winking smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 22.04.2008 16:57
     

    PS: nakonec těch místeček na hrnečky není 24, ale 19, dostala jsem od známého kolíky, ale víc jich neměl, takže jsme je rozmístili viz foto winking smiley

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 10:03
     

    Libi - eye popping smiley to je nádhera eye popping smiley, paradní kousky a ty čičinky, prostě perfektní!!!! thumbs down

    Dinosaurus je nejprve namalovaný základní bílou barvnou, přetřený oranžovou a pak jemně vysmirkovat, někde přitlačit, někde méně. Je to ale vyřezané z MDF desky, z překližky by to mělo jiný efekt. smiling smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 10:15
     
    Dámy, jste šikuly!!! thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 17:40
     
    p1230663.jpg
    Další fotografie:

    Hanelo díky winking smiley , já mám už doma pásovou pilu, takže zkusím také něco z MDF, ale v dohledné době bohužel nestíhám sad smiley

     

    nevím, kam s těmi hrami, které jsme teď vyráběli a ještě se na nich pracuje, tak je hodím sem winking smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 17:58
     
    p1230691.jpg
    Další fotografie:
    úkolem soutěžících, kteří desku drží za madla (celá deska je posazena na noze a otáčí se a naklání do všech směrů, může hrát 1 - 4 hráčů) ) je naklánet herní plochu tak, aby kulička projela všemi očíslovanými tunýlky popořadě winking smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 18:11
     
    p1230676.jpg
    Další fotografie:
    a teď druhá hra ...
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 18:20
     
    p1230853.jpg
    Další fotografie:
    tak tahle hra žabáci se ještě musí spojit se třetí hrou, a budou tvořit takové štafle, úkolem je pomocí provázků směrovat míček v trubce tak, aby se dostal z jednoho leknínu na druhý, aniž by ho cestou sežraly žáby smiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 18:33
     
    p1230702.jpg
    Další fotografie:

    a teď ta poslední winking smiley

     

     

    úkol obdobný dostat pomocí povolování a přitahování provázků míček v trubce tentokrát po cestičkách k cíli - musíme ještě nějak domyslet trubky a hlavně musím tohle ještě do pátku namalovat winking smiley

     

     

     

    a úplný závěr - ještě jsem vyřezali tangram v trošku větším vydání grinning smiley

    [skautky.zholesova.cz]

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 19:20
     
    img_0368.jpg

    Libi - padám na zadek, jste neuvěřitelně šikovní a nápadití, kloubouk dolů!!! Je úžasné, že to všechno zvládáte ve své režii. thumbs down

    Ten odkaz z Holešova jsi tam dala schválně? Jsem totiž od Holešova grinning smiley a neříkej, že je to náhoda grinning smiley.

    Já jsem dodělala (po půl roce) obrázek na přání pro neteř, tělíčka jsou z plsti ...

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 19:41
     

    Hanelo díky stydlin smiley , nápady na ty hry nejsou úplně z naší hlavy, ale vzali jsme si inspiraci a tvořili podle svého winking smiley , mám zálusk ještě na dvě hry podobných rozměrů, ale v zájmu zachování rodinného klidu budu muset chvilku počkat smiling smiley

     

    že jsi od Holešova fakt nevím a budu si tvrdě stát na svém, že je to náhoda - když si totiž zadáš do google tangram, tak jako jeden z prvních odkazů na obrázkách vyjede právě Holešov thumbs down a mě se na tom odkazu líbilo, že je to i s legendou ke vzniku tangramu winking smiley

     

     

    PS: ty kočky jsou prostě úžasné thumbs down thumbs down

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 19.05.2008 19:59
     

    To je přece úplně jedno, že nápad není z Vaší hlavy, inspirovali jste se a pak nejdůležitější je vlastní dokončení, tohle přece nezvládne každý a proto máte můj velikánský obdiv!!! Tak ať se daří a při dalším dílku se pochlub, při pohledu na Vaši pracovitost si zvedám energii a elán do práce! Děti musí být u Vás děsně spokojené! Když si představím, kolik to dá práce, zabere času, ....... winking smiley

     

    Ps: děkuju! smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hanela (19.05.2008 20:09)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.