neděle 28. dubna, 20:32 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Truhlařina - balza, vyřezávání, ...

Datum: 23.03.2007 21:54
 

Nevíte někdo, kde koupit balzu - třeba nějaký internetový obchod s modelářstvím. Nemůžu ji nikde sehnat, u nás v truhlářství snad ani nevěděli, co chci. Pořídila jsem si lupénkovou pilku - ruční i elektrickou a ráda bych se pustila do vyřezávání různých dekorací, ale chybí mi základní materiál k výrobě thumbs up

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (05.01.2011 21:22)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    I NEED

    Re: Balza

    Datum: 12.10.2007 15:07
     
    prosím napiš mi adresu nejakého dobrého obchodu v praze9 děkuji
     
  • Autor: Reklama

    Re: Balza

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 12.10.2007 15:58
     

    Nechápu, proč to má být direktivně Praha9. sad smiley

    Na P9 dle mých info žádný není.

    Nejblíže je P8 - Hobbyteam, kousek od hotelu Karl INN.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (12.10.2007 15:58)
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 14.10.2007 13:10
     

    Hanelo, zrovna jsme minulý týden podle tvého obrázku na L. v práci udělali s holkama při kroužku z překližky ten závěsnej ksichtík s cedulkou klepat. MDF neřežeš ručně, že ne? Jinak jsme během září vyřezaly s děcky různé zapichovátka do kěvtináčů a jeden závěsnej podzimní mobil s dráčky. Z tý překližky mi to zvládnou skoro všechna děcka, jen ty menší holky, to nemůžou uřezat, takže budu asi obejdnávat balzu.

     

    něco pro inspiraci [images.google.cz]

     

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 15.10.2007 09:38
     

    Libi - MDF samozřejmě neřežu ručně, je šíleně tvrdá. Balzu musím taky vyzkoušet. Jak velké děti řežou z překližky? Musí být všechny šikulky a každopádně je to pro ně určitě něco nového, jiného, ....

    Foto ksichtíku nemáš? Jsem baba zvědavá please smiley . A děkuju za inspiraci smiling smiley.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 15.10.2007 18:23
     
    p1130434.jpg
    Další fotografie:

    řežou mi tu děti zhruba od třetí třídy a většinou jsou to holky, my si tu zatím pěkně odvádíme všechno ručně lupínkovkou, ale ta elektrická by využití určitě našla grinning smiley , jen na ni asi nedostanu v dohledné době penízky

     

    nespočet dílek jsem našla na [www.creadoo.com] vlevo , když si klikneš pod sloupečkem Basteln na odkaz Holzarbeiten a pak vpravo na jednotlivé odkazy pod sloupečkem kategorie, tak se ti rozbalí uprostřed stránky další nabídka (pak klikat na ty žluté nadpisy) - je toho tam fakt spousta

     

    pár ukázek z těch stránek:

    327smmb.jpg 1127497389_eigene_bastelwerke_016.jpg 1164551472_1164550394_kalender_1a.jpg

     

     

    1169828683_itscoldholz.jpg 1167765046_1167753735_schneemann.jpg

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 15.10.2007 20:28
     
    Krásný. Děti se asi dobře vyřáděj, a Ty taky, že? smiling smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 16.10.2007 08:50
     
    Libi - tedaaa, děti jsou fakt šikulky thumbs down a děkuju za odkaz smiling smiley.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 16.10.2007 17:54
     
    p1130499.jpg

    Kashiko máš pravdu, že mě to také baví, dělala bych jak doma (díky mé pracovní době to však není možné) tak i v práci (pro změnu přibývá čím dál tím více papírů - v centru už je třeba evidovat i jednotlivé rozhovory s dětmi, takže dle mě nezbývá na přímou práci až tolik času) mnohem více, ale ...

     

    Dneska jsem s Aničkou ze třetí třídy udělala chobotničku na zeď - zezadu má nastřelené očko na zavěšení. Využily jsme toho, že si s sebou přinesla omalovánky, kde byla nádherná chobotnice, tak jsme ji hned obkreslily a pustily se do práce. Je pravda, že na ni bylo překližku uříznout docela záhul, takže jsem hodně řezání zajistila já, ale malování už bylo na ní.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 23.10.2007 08:39
     
    img_2572.jpg
    Další fotografie:

    Libi - no to Ti věřím, že vyřezání chobotničky dalo práce, ale výsledek stojí za tu námahu thumbs down.

     

    O víkendu jsem zase trochu vyřezávala, malovala ....

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 23.10.2007 17:52
     

    Hanelo, tak to je paráda grinning smiley, profesionální práce thumbs down U toho prvního obrázku máš ty nohy z drátu nebo těch plyšových drátků? Ty nohy kočky jsou také z drátu jako ten ocas, viď? Jaký má ten drát průměr?

     

    Já chci mít také čas něco vyřezávat sad smiley

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 24.10.2007 08:18
     
    Libi - děkuju! Nohy strašáka jsou 2 zkroucené tenčí černé drátky (měl tam být jemný černý řetízek, ale nemám) a číča má nohy i ocas z lakovaného černého drátku síla 0,8 mm. smiling smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 24.10.2007 09:24
     

    Hanelo, ta kočka je úžasná thumbs down thumbs down . I barevně super.

    Jak je ve skutečnosti velká?

    Nechceš se pokusit o malého ušatého psíka?winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 24.10.2007 09:30
     
    Holky moc pěkné....máte šikovné ručičky...thumbs down
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 24.10.2007 12:17
     
    Další fotografie:

    Missi - číča je v. 15cm a š. 17cm vč. ocasu. Proč se mám pokoušet o psíka? Jsou to Tvý miláčci? grinning smiley winking smiley

    Já se přiznávám, že živé kočky nesnáším, ale .... nevím proč, jako dekorace je miluju a už jsem nějaké dělala (omlouvám se těm, co už znají z Liv.).

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Balza a vyřezávání

    Datum: 24.10.2007 12:59
     
    Hanel, taky chválím, nejvíc oranžovku v kočičím hřbetu o čtyřech tlapkách a dýňového panáka v klobouku!
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.