čtvrtek 2. května, 02:32 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Pepinka
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Svíčková!

Datum: 23.08.2007 18:20
 

Ahoj všichni!Mám dilema!!!Chci přiteli udělat svíčkovou a čerpám z mrazáku u něj doma.našla jsem tam hovězí přední,což by mělo vyhovovat,a tak jsem koupila halalí a chtěla jsem maso naložit.všimla jsem si ale,že maso je hovězí přední-krk a navíc je už nakráté na asi dvou centimetrové plátky!teď nevím jestli to mám dělat stejně jako s celým kusem masa,nebo se na to vykašlat!!eye rolling smiley

Pomozte prosím!!!please smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pepinka (23.08.2007 18:20)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 29.10.2007 14:13
     
    Svíčková je nejlepší jídlo, co znám!!! (mňááááám)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Svíčková!

     
     
  • Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 29.10.2007 15:53
     
    Ále houby...je plno dobrých a lepších jídelmls smiley
     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: Svíčková!

    Datum: 30.10.2007 18:27
     

    Napíše mi někdo recept na svíčkovou?please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 30.10.2007 18:48
     
    gago předchozí stránky jsou plné receptů na svíčkovou winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 30.10.2007 18:50
     
    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Dnes jsem pro ty moje Holanďany taky jednu vystřihlagrinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: Svíčková!

    Datum: 31.10.2007 14:11
     

    Jaja 99flower smiley jo díky.smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 31.08.2009 18:29
     

    Tak tahle diskuze tu taky nějak zapadla. Vytahuji ji na světlo a přidám "svůj" recept.

    Na svíčkovou kupuji hovězí váleček. Prošpikuji a opeču na tuku. Dám do velkého kastrolu, přidám nastrouhanou a orestovanou čerstvou kořenovou zeleninu, cibuli a kostičky špeku a trochu karamelu. Přidám koření (pepř, hřebíček, nové koření, jalovec a bobkový list) schované v čajítku, či jak se to kovové sítko na sypaný čaj jmenuje (nelovím pak koření v zelenině). Osolím, podliju a dám do trouby. Když je maso měkké, tak ho vyndám, zeleninu rozmixuji, povařím, dle potřeby zahustím moukou (ale obvykle mám zeleniny dost, že zahušťovat není nutné), dochutím cukrem, solí, octem, hořčicí a rybízovou zavařeninou. Pak už jen šlehačka. Na plátky masa pak dám pořádný kopec brusinek, měsíček citronu a kopeček šlehačky. No a vysoce kalorické jídlo je připravené k podávání.grinning smiley Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 01.09.2009 22:01
     

    trochu karamelu... v jaké podobě?

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 01.09.2009 22:14
     

    Já z koření dávám celý pepř, nové koření, bobkový list , tymián a sůl..( cukr ne a místo šlehačky zakysanou smetanu) Vařím volně a rozmixuji i se zeleninou a někdy ani necedím. Naposledy jsem ji dělala z králika......

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 01.09.2009 22:37
     
    Anavi napsal(a):

    trochu karamelu... v jaké podobě?


    Obyčejně to dělám tak, že do nádoby, v níž budu svíčkovou dělat, dám na dno trochu cukru a nechám ho zkaramelizovat, pak sundám z plotýnky a postupně přidávám orestované maso a zeleninu. Karamel se během dušení rozpustí. Ale stačí ho jen trochu. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (01.09.2009 22:38)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 01.09.2009 22:40
     

    Maco, já tam taky cukr moc nedávám, záleží na tom, jestli je potřeba. Někdy je už zelenina dost sladká sama o sobě. Ten tymián jsem do svíčkové ještě nezkoušela. Dávám ho do rajské omáčky a do bramborové polévky, jinak snad nikam. Věra

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    dodo.16

    Re: Svíčková!

    Datum: 09.11.2009 12:24
     

    Babička má podobný recept na svíčkovou co zde píšete.Prostě naše babičky a mamky umí vařit nejlépe měj te se Martin D.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 09.11.2009 13:37
     

    Taky dělám trošku karamelu a taky dávám celé koření do vajíčka na čaj a taky používám kysanou smetanu. Z kořenové zeleniny dávám nejvic celeru. Je to sice druh zeleniny, který nemusím, ale do svíčkové patří a myslím si, že dělá chuť. Proto ho dávám hodně. Celkově dávám na váhu zeleniny minimálně o 1/3 až 1/2 víc, než masa (včetně cibule).

    Stejně, když "tu svou" svíčkovou uvaříme všechny najednou a ochutnáme je, bude každá jiná winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Svíčková!

    Datum: 09.11.2009 13:38
     


    jaja99 napsal(a):
    Holky pro mě svíčková blééééé, co na ní máte?


    Jájo,jsi můj člověklove smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 09.11.2009 13:40
     

    Tak to jste jedny z mála, myslím, protože co tak znám ze svého okolí, tak na svíčkajdu se většinou chodí právě k babičkám na slavnostní oběd - nikomu se s tím moc nechce dělat, ale většině lidí chutná!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.