čtvrtek 2. května, 01:40 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Pepinka
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Svíčková!

Datum: 23.08.2007 18:20
 

Ahoj všichni!Mám dilema!!!Chci přiteli udělat svíčkovou a čerpám z mrazáku u něj doma.našla jsem tam hovězí přední,což by mělo vyhovovat,a tak jsem koupila halalí a chtěla jsem maso naložit.všimla jsem si ale,že maso je hovězí přední-krk a navíc je už nakráté na asi dvou centimetrové plátky!teď nevím jestli to mám dělat stejně jako s celým kusem masa,nebo se na to vykašlat!!eye rolling smiley

Pomozte prosím!!!please smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pepinka (23.08.2007 18:20)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 20:07
     
    Pepinko, Halali je příliš vychucené, abys to nepřehnala. Já ho ráda používám, ale přidávám do základu čerstvou zeleninu. Takže bych spíš orestovala cibuli na rozpuštěné slanině, na to šoupla nakrájenou mrkev(2-3 ks) a celer(1 menší) a nechala trochu osmahnout. Přidat můžeš 2 bobkové listy a 5 kuliček nového koření. Protože už jsi to přehnala s octem, tak už tam nedávej citron, ale příště ho tam dej, i s kůrou.
    Tohle pak dus do měkka, to znamená po troškách podlévej a dávej pozor, ať se to nepřipálí.
    Bobkový list vyber, nové koření taky a rozmixuj na kaši. Tohle pak můžeš přidat do té omáčky.

    A pokud chuť nebude ještě ono, tak tam vraž lžičku plnotučné hořčice.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Svíčková!

     
     
  • Autor: Pepinka
    Status: nováček

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 20:55
     
    Teda to zní zajímavěthumbs down vyzkouším a snad se to podařímls smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 22:02
     
    A ničeho se neboj, recept není dogma a není kuchařky, aby měla svíčkovou stejnou. I když každé odvážíš veškeré ingredience, každé z toho vyjde něco jiného. Blbý je, když mužský trvá na svíčkový (rajský, koprovce...), jakou dělala jeho máma. Já měla štěstí, moje tchýně neumí vařit, takže tohle jsem nikdy neslyšela. Ale sama často říkám, takový borsč, co vařil tchán, ten už v životě neochutnám.
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 22:49
     
    Já dělám svíčkovou nejradši z čerstvý zeleniny. To si ji pak můžu udělat podle vlastní chuti. Halali je moc kyselý a není to ono. A maso neřeším, jde udělat ze všeho. Jednou jsem jí dělala i z krůtího a byla super. grinning smiley winking smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 22:59
     
    Jo, souhlas, z krůty je fakt dobrá. Já dělám nejčatěji z vepřovýho, hovězí u nás dostávají kočky.
    Právě, že je to halali dost kyselé, ale pro základ chuti je to pohodlný řešení. Jo, já ještě zapomněla!!! Tymián tam dávám.
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 23:36
     

    Tak tymián do svíčkový jsem ještě nezkoušela. Není to rušivý?

    Kash ho nemá ráda, tak to asi zkoušet ani nebudu smiling smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 23:37
     
    Oko Velkého bratra Tě vidí! Neopovažuj se přidat tymián! grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 24.08.2007 23:44
     
    Ten tymián se tam má dávat, pokud se dělá svíčková ze zvěřiny, ale dávám ho do každé mls smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 00:22
     

    Tymián dávám a trošku zázvorumls smiley

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 00:35
     

    Jééé, ahoj holky winking smiley

    Tak já se přiznám, že tymián taky moc nemusím a ve svíčkový si ho neumím představit. Ale když ho tam dáváte vy, tak na tom něco bude.

    A ještě zázvor? Ježišmarjá, já myslela, že do ní dávám všechno, co tam patří a vy mi s tím teda pěkně mícháte grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 01:15
     

    Pepinko jsi odvážná thumbs down - jen si přítele nezvykej na vybíravost v jídle. Jsou v životě někdy i chvíle kdy je potřeba uvařit rychle něco jednoduchého a občas taky nezbývají finance zrovna na svíčkovou , takže si ho (pokud bys to viděla už na vážno) uč i na bramborový guláš . S tím vařením ti ale držím palce - v dnešní době je to pro mladou dívku docela cenná " valuta " .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 10:37
     
    Pepinko jseš dobrá... thumbs down Hele dám ti ještě radu...na mlsného chlapa musíš trochu oklikou.Příště neříkej ,že bude svíčková,ale dej tomu nějakej svůj název... grinning smiley Jakmile vyslovíš "svíčková" okamžitě se mu nastartujou chuťové buňky na tu od maminky...,jak už psaly holky...10svíčkovejch a přece bude každá jiná...Buď v klidu a předkládej mu co uvaříš a třeba budeš překvapená ....Koukni tady do receptů a do fotokuchařky,třeba se ti bude něco z toho hodit. Hele moje holka vařila doma od nějakejch 16..teda pro sebe,ale vždy udělala víc, kdo bude chtít a komu to bude chutnat. Ona je "zeleninová a kuřecí" grinning smiley A pak řešila problém..přítel (už manžel) nejí ani zeleninu,ani kuře,ona zase vepřové...A víš jak to dopadlo ? Jí úplně všechno a pochvaluje si jaká je to dobrota...Zkraje klidně uvařila dvě jídla,ale většinou sněd to co "neměl rád",protože mu to chutnalo....Jen pár jídel vaří pro každého zvlášť...Tak hodně úspěchů ve vaření...a ničeho se neboj...žádnej učenej z nebe nespadl...vždycky to nějak dopadne.Podej zprávy... winking smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 10:51
    Hodnocení fotografie "Svíčková!": 5
     

    No Laduš, todle Příště neříkej ,že bude svíčková,ale dej tomu nějakej svůj název je ale dost dobrej nápad (checht).

    Ještě si jdu dát kafe a odjíždíme na Okořičku, tak páčko (úsměv)

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 11:03
     
    Hele to je jen malá lest...a funguje...Táta nikdy nejed kuřecí řízek...máma je normálně udělala všem,aby odlišila..jemu velké,ostatní malé...Pokud ochutnal ten druhej,tak se šklebil,že mu nechutná a není nad vepřovej...Přitom dlabal kuřecí a dělaly se mu boule za ušima...Dnes jí všechno a toto dáváme k dobrému...a smějeme se tomu jak ho mamka doběhla... grinning smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 11:47
     
    Jo, to znám. Můj děda zase nesnášel králíky, ale zajíce, toho si dal. winking smiley Táta mu ještě u jídla namlouval, ať kouše opatrně, kdyby tam byly broky. grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.