čtvrtek 2. května, 05:55 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Pepinka
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Svíčková!

Datum: 23.08.2007 18:20
 

Ahoj všichni!Mám dilema!!!Chci přiteli udělat svíčkovou a čerpám z mrazáku u něj doma.našla jsem tam hovězí přední,což by mělo vyhovovat,a tak jsem koupila halalí a chtěla jsem maso naložit.všimla jsem si ale,že maso je hovězí přední-krk a navíc je už nakráté na asi dvou centimetrové plátky!teď nevím jestli to mám dělat stejně jako s celým kusem masa,nebo se na to vykašlat!!eye rolling smiley

Pomozte prosím!!!please smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pepinka (23.08.2007 18:20)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: Pepinka
    Status: nováček

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 19:51
     
    Ahojkiflower smiley Tak jsem dopoledne dala dusit nasekanou mrkvičku s kořením a bobkovým listem(křen doma nebylstydlin smiley pak jsem to rozmixovala a přidala do "svíčkové" a dochutila a to jsem valila oči jak se přítel oblizoval a ještě si přidalmls smiley a byla teď i na večeřispinning smiley sticking its tongue out a s tím nápadem jak měnit jídlo nebo dávat tomu jiný název si pohraju ale nejhorší je že přítel pořád leze do kuchyně a chce vědět co bude...coffe smiley ale vyzkoušímthumbs down
     
  • Autor: Reklama

    Re: Svíčková!

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.08.2007 20:36
     
    No vidíš..jak jsi to zvládla, zasloužíš pochvalu... thumbs down To, že příleli chutnalo vypovídá o všem winking smiley Někdy stačí pár triků a je vše OK.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.08.2007 14:34
     
    Tak moje kámoška dává tymián zase pro změnu do rajské omáčky, zdálo se mi to divný, ale dá se to grinning smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.08.2007 20:10
     
    Anavi, tymián do rajský není nic neobvyklýho, Je to skoro v každým receptu. Já ho dávám taky. Ale nesmí ho být moc
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.08.2007 20:29
     
    Vladko, já dávám skořici, tak by mi to přišlo už takový přeplácaný, ale díky za info smiling smiley.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.08.2007 20:45
     
    Anavi, ta skořicí jsem překvapená zase já. Ale každý tam snad dává něco jiného. Sousedka ji zase zahušťuje strouhaným perníkem.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.08.2007 20:49
     

    Vladko, jojo, perník znám winking smiley , ale dávala jsem snad jen jednou. Tou skořicí je krásně navoněná, my jsme ji právě tenkrát s tou kámoškou vykšeftovaly smiling smiley. Každá jsme si vychvalovala tu svou - ona tymiánovou, já skořicovou a pak jsme se obě shodly, že jsou každá dobrá jinak, ale zůstanem si obě u té své smiling smiley.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.08.2007 20:58
     
    Lado takhle jsem to praktikovala s mladším synem. Ten zase nějakou dobu že vepřové ne. Takže se udělal jeden super tenký a naprosto libový , píchlo se do něj párátko a ostatní d¨va sourozenci a dvě sestřenky ještě sehrály teátr jako že oni taky chtějí kuřecí jako má on. A jak chutnal panečku. Sekaná ale nevadila jakákoliv - o té tvrdil, že to není maso když je to mleté. Zkrátka a dobře ..... chlapi. winking smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Martina

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.10.2007 18:57
     
    Pepinko,z hovězího předního jsem ještě svíčkovou nedělalanono smiley Já dělám z hovězího zadního,zvěřiny a z kuřete.Nejlepší je z čerstvé zeleniny,vyskoušej to.Z hovězího to dělám tak,prošpikuji maso špekem a osolím.Na rozehřáté pánvi s olejem opeču to maso,aby se zatáhlo,pak přendám na pekáč.Po tom mase dám na pánev nakrájenou na kolečka mrkev,petržel,celer a cibuli,osmahnu a nasypu k masu.K tomu dám bobkový list,nové koření,pepř a vegetu,doleju vodou a nechám přes noc v ledničce.Ráno to dám do trouby a tak dvě hodiny to dusím,až je maso měkké tak ho vyndám a výpek přeleju přes síto,co zůstane v sítu promáčknu do toho.Pak to rozmixuji a dám vařit,přidám hořčici,mléko .zakysanou smetanu a kupovanou zasmážku.Na zjemnení kousek másla a nakonec solamyl rozmíchaní s vodou a uplně nakonec až to nevře přidám glutasol.mls smiley Jinak klobouk dolů,že jsi se pustila do svíčkové v 18 letechthumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 25.10.2007 19:22
     
    Martino, dělám hodně podobně, jen ten solamyl a glutasol v závěru vynechávám. A naopak - když dusím zeleninu, tak podle jedné rady na jiném serveru, přisypu trochu cukru a nechám zkaramelizovat - to tam je navíc.
     
  • Autor: frog.o
    Status: začátečník

    Re: Svíčková!

    Datum: 26.10.2007 06:09
     
    holky, noste mi to sem!!!! svíčkovou můžu, klidně s osmi!!! budu vám dělat rozhodčího!!!! thumbs down mls smiley mls smiley mls smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Martina

    Re: Svíčková!

    Datum: 27.10.2007 12:30
     
    Anavi,díky .Vyskouším
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 28.10.2007 22:43
     

    Jo, a barbarsky dávám taky v závěru lžčku sojové omáčky ...

     

    Myslím, že co domácnost, to jiná svíčková, stejně tak bramborový salát, rajská, zelí atd. smiling smiley

    švagrová mě dneska překvapila tím, že do rajské strouhá perník (stejně jako Vladky sousedka) - prý výborné! winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 28.10.2007 22:52
     
    Holky pro mě svíčková blééééé, co na ní máte?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčková!

    Datum: 29.10.2007 11:53
     
    jajo, co na tom máš za blééé? Taková dobrota!!!! mls smiley winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.