pondělí 6. května, 01:24 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Suché zídky

Datum: 07.06.2008 21:55
 

Sháním inspiraci a hledám nápady, tak zakládám nové téma winking smiley

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (23.04.2009 12:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 11
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 06.10.2009 13:12
     

    555....jsem začla taky s vřesovišťátkem a stále rozšiřuji.......se mi to nějak zalíbilo, jen aby to přežilo zimu, co jsem zasadilasmiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Suché zídky

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 08.10.2009 07:38
     
    hpim1884.jpg

    Příprava na zídku - včera jsem z pole zase přitáhla 4 kamínkygrinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 08.10.2009 12:35
     

    Do zídky mám připraveno k osázení: 2 druhy rozchodníku, netřesky, mateřídoušku (bude vhodná?).

    Líbí se mi žlutá tařička, ale tu zatím bohužel nemám. Vzhledem k malému rozměru tam asi víc sázet nebudu. Někde jsem čela, že na m2 se mají sázet 4 až 6 rostlin.

     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Suché zídky

    Datum: 08.10.2009 13:00
     


    555 napsal(a):

    Příprava na zídku - včera jsem z pole zase přitáhla 4 kamínkygrinning smiley

    Tomu říkáš kamínkyconfused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 08.10.2009 14:29
     

    grinning smiley "kamínky" tahám každý den už od soboty. Ruce mám až ke kolenům a pěkně se mi třesoueye popping smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 08.10.2009 17:58
     

    555: Závidím, taky bych se dřela, kdybych je měla odkud tahat!!!

     

    Mateřídouška možná bude zasychat, ale zkusila bych to.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 08.10.2009 23:15
     

    555 krásné kamínky - to bude zídka jako lusk

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 06:34
     

    Dašo, už jsem na netu přečetla o stavbě zídky kde co, samozřejmě jsem četla i stavbu Vaší zídky na tvých stránkách a nějak mám čím dál větší bobky, že vznikne paskvil. Chci začít stavět zítra, protože včera pěkně napršelo a snad se tedy bude rýt líp.Včera jsem rozložila kameny a nějak nejsem úplně spokojená. Hledala jsem zatím ty s rovnějším povrchem a větší do vrchní řady (ty které budou vidět), zkoušela jsem je zkusmo dát vedle sebe, ale nic moc. Jak se vyrovnávají nerovnosti pod kameny? (Taky hlínou?) Četla jsem nějaké DF, kde si stavitelé zídek mezi sebou dost odporují. Někde hlásají až úplné protiklady.A zasypávají se hlínou škvíry, které vzniknou mezi kameny v té vrchní (viditelné) řadě nebo musím mermocí najít střípky kamenů, kterými bych škvíry vyplnila? Střípky nemámconfused smiley . A taky nemám nic na lámání kameneeye popping smiley .

    Teprve včera jsem pochopila, že každý kámen vezmu do ruky několikrát než to bude pro to určité místo ten správný kousek. Ještě že u toho nebude manžel, ten má nulovou trpělivost,......winking smiley grinning smiley . Jsem blázen a jdu do toho!!!

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 07:21
     

    555 tak obdivuji a držím palce....hned se pochlub jak Ti to jde......winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 10:27
     

    Já stavěla maličkou a prosypávala jsem zeminou aby se tam pak uchytily kytky

     
  • Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 10:48
     

    [www.week.cz]

    Tady je jak jsem ji stavěla já je to z roku 2007, ten keř co trčí uprostřed jsem bykutala až tenhle týden winking smiley, jo a sloup od elektriky mi uřízli v červenci.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (09.10.2009 10:59)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 11:33
     
    Hm....kedysi som mala predstavu, ze cez tu moju zahradu povedie chodnickej vydlazdeny kamenmi, v poslednej 1/3 sa navezie na plochu zemina - tam sa vybuduje mala kamenna zidka a chodnik bude mat par schodikov... Tam sa vysadia rozne kriky a rastlinky , aby tam nebol ziaden travnik....Hihi...atd...nic z toho...chodnik sa nakoniec urobil, ale z betonovych dlazdic...s hlinou bojujem doteraz ...a travnikom dtto ( angry smiley- ten ma stve zo vsetkeho najviac)..
    ----------
    Viem si predstavit co to je taky kamenny murik vybudovat - uff...vsak uz roky sa vrtam v skalke.... a tak viem ako sa pracuje s kamenmi, aby sadli...a veru obcas pouzivam aj kladivo a "dlato"..
    555 - drzim palce!!...hm..ale nejake drobne kamienky sa ti fakt zidu, podlozenim sa ti lahsie da vacsi kamen dostat do potrebnej polohy ako len hlinou, tou len potom dosypavam volne medzery....a tiez sa ti menej bude vyplavovat hlina z medzier pri polievani a dazdi....
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 11:48
     

    Keria, já mám štěrk, kterým chci zajistit drenáž, takže ho dám dospodu (pod zídku). Dozadu za velké kameny, k přilehlému svahugrinning smiley (terénní vlnka tak 40 cmgrinning smiley ) dám taky kvůli drenáži menší kameny, které nejsou tak pěkné a nevyužiju je přímo v zídce na viditelné straně. Vím, že kameny by měly mít trochu sklon dozadu, aby se nevyplavovala hlína. Bojím se nasypat štěrk mezi kameny na vyrovnání jejich výšky, aby nepodporoval "rozjetí" kamenů v zídce třeba při větším slejváku nebo po ziměconfused smiley . Pozor! - to jsou mé představy. Vsadím se, že při realizaci bude všechno jinak a nakonec to domrvím.

    Nejsem věřící, ale.....pomáhej mi Bůh.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 11:52
     

    Jaja99 díky za odkaz. Já taky nebudu dělat velkou zídku - dlouhá bude jen tak do 2,5m a vysoká tak 40-50 cm. Kameny chci dávat na plocho, tak počítám, že to budou tak 4 vrstvy.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 09.10.2009 12:05
     

    ANAVI - já to mám naštěstí na naleziště na poli cca 100 m, ale z pole k nám na zahrádku je to pěkně do kopce v hrozném terénu. Mám tam vyhlídnuté 2 nááááádherné veliké šlapáky, ale jak je odtamtud dostatconfused smiley . Mým peugeotkem 206 tam nevjedu a na kolečku bysme je neuvezli. Budu muset vyhlásit mezi známými soutěž o největšího dobrodruha (kdo bude riskovat podvozek a pomůže nám ty kameny naložitgrinning smiley )

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.