pátek 3. května, 15:46 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Suché zídky

Datum: 07.06.2008 21:55
 

Sháním inspiraci a hledám nápady, tak zakládám nové téma winking smiley

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (23.04.2009 12:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 11
  • Status:

    Re: Suché zídky

    Datum: 28.08.2013 20:55
     

    Já neumím dělat v rukavicích sad smiley večer mám vždycky ruce úplně "chlupaté" od hlíny. Práci začínám s přesvědčením dámy a končím jako čuně s hlínou až za podprdou grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Suché zídky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 28.08.2013 21:02
     

    budul, kdybychom nebyly každá úplně jiná, řeknu si: ségry grinning smiley.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 29.08.2013 13:54
     

    grinning smiley mně rukavice nevadí, ale stejně vždycky končím práci s hlínou až za nehty , o botách a oblečení ani nemluvě, halt když se zahradničí se zápalem tak se to neuhlídá winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 29.08.2013 14:03
     

    Já to mám stejně a ještě pod nosem knír grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 29.08.2013 14:41
     



    Anavi napsal(a):

    tak to koukej využít a "udělat" nějakou banku grinning smiley grinning smiley grinning smiley Přece sis ty ruce neničila zbytečně winking smiley

    budulinkova napsal(a):

    gabca napsal(a):

    Budul, moc pěkná zídka. thumbs down


    Gabčo, dík, od té zídky vím, že dělat s pískovcem bez rukavic obnáší vyhlazení papilárních linií na prstech do naprostého hladka sad smiley


    Mě napadlo přesně totéž - využít hladkých rukou k obohacení se grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Suché zídky

    Datum: 29.08.2013 14:48
     

    Jjj, a kdybych se s váma nerozdělila, tak byste mě napráskaly, tuuuuuuhle grinning smiley grinning smiley grinning smiley já bych to měla napsané na čele dřív než bych do té banky vlezla thumbs up

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Suché zídky

    Datum: 02.09.2013 16:13
     

    tak jsme se o víkendu pustili do suché zídky, ze začátku teda mazec, manžel na mrtvici, že kameny nejsou rovné, jak je tam chci skládat, že to spadne apod ..... no, ale nakonec pochopil, že zídka jde postavit i z nepravidelných kamenů, nejen kvádrů :-), celkem bude zídka mít cca 13m, nemám změřeno přesně ... máme cca 5m hotových, děláme to postupně, manžel vykope kousek základů, zasypeme menšími kameny jako drenáž, na to skládáme velké kameny, zezadu pak zasypáváme vykopanou zeminou .... dodám pak fotky, jestli to bude k uveřejnění :-)

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Suché zídky

    Datum: 02.09.2013 18:20
     

    mismar, to bude veledílo eye popping smiley Klidně sem šoupni fotky, ať vidíme, že se neflákáte winking smiley Nafocené postupy jsou užitečné thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 02.09.2013 18:49
     

    Mismar a jak bude zídka vysoká a dělali jste nějaký základ?

    Já idiot jsem dělala zídku tak max 50 cm vysokou a dělala jsem určitě 40 cm základ - blbec, no - utopila jsem tam totiž největší šutry sad smiley . Chybama se člověk učí. Jenže já už nikdy nebudu mít sílu něco takového zopakovat a tak tam zůstanou ty šutry na věky. Takové už na poli nenajdu. Mám pocit, že co stálo za to jsem už vysbírala.

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Suché zídky

    Datum: 02.09.2013 20:39
     

    Arturko, chtěla bych to sem pak dát jako fotopostup ala Vrabčáci :-D

     

    555, zídka bude vysoká max 50cm, jsem to neměřila, hodila jsem ti to sem od oka, ale jedna strana zídky už jde lehce do kopce, tak ta bude vysoká max 25-30cm ... základ není moc hluboký, jak se to povedlo, max 30cm ..... je to úplně jižní strana, dost vystrčená, nejsušší místo naší zahrady, tak snad se na potvoru tam nezačne držet voda :-D

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Suché zídky

    Datum: 02.09.2013 20:54
     
    dscf9615.jpg
    Další fotografie:

    tak sem dám fotku po 1 dni, teď už je zídka delší ... toho bordelu si nevšímejte, jsme stále ve fázi budování víceméně všeho, nejen zídky :-) ... a další foto je ta vyvýšenina, kolem které bude ta zídka .... klidně mi sem napište nějaký postřeh, jestli máme něco blbě

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 03.09.2013 08:07
     

    .......není poznat , jesli má zítka šikný sklon, jinak dobrý, těšíme se na další foto winking smiley

    .......parádní domeček thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 03.09.2013 08:19
     

    Mismar, záhon navazující na zídku bude ve stejné výšce jako vrchní kameny zídky?

    Prosypáváte jednotlivé řady kamenů zemí?

    Udělali jste trochu sklon zídky dozadu? Pokud ano, dbejte, aby i za kamenama byla propustná zem. Já jak jsem udělala chybu, že u těch spodních kamenů byla trochu vzduchová kapsa a pak se mi tam splavovala zemina ze spár, kde už byly zasazené rostlinky a musela jsem složitě dosýpat.

    Držím palce. Vypadá to pěkně thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Suché zídky

    Datum: 03.09.2013 08:39
     
    dscf9615.jpg

    .... nechci být protivná, ale když se na tu zítku mrknu znova, tak se mi zdá ,tak nějak neučesaná, s těma kamenama by to chtělo si víc pohrát, winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Suché zídky

    Datum: 03.09.2013 10:17
     

    Mismar, jestli je ten kámen opuka, tak zezadu dosýpej namísto hlíny raději písek, nebo ještě lépe štěrk, ta hlína bude zůstávat mokrá ( zvlášť v zimě) a opuka bude vlhnout a praskat sad smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.