pátek 3. května, 10:14 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Přísavníky

Datum: 02.01.2007 16:12
 
050709 036.jpg
Další fotografie:
Takhle to vypadá od července do října (foceno v r, 2005, kolem se divoce bouralo a stavělo a přísavník bujel. Je fakt že je to letitý exemplář, ale když v červnu spadnul ze zdi dolů zbyl z něho u zdi necelý metr a po té siti to tak rychle dohnal
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.01.2007 18:13)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 09.10.2009 06:18
     

    Anavi, na pletivu mám pětiprsťák. Za letošek narostly dlouhé výhony u každé rostliny tak 2m a to jsem ho dávala do země někdy po jaru.

    Dostala jsem utrhané kusy větví a ony se chytly. Zkus tedy to psí víno.

    Dašo a u čeho ho máš?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavníky

     
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 10.10.2009 22:36
     
    kytky 2009 131.jpg

    555 nasazený je u zdi domu ( je vidět na záhonku pod tím oknem) ale omítka je hladká tak by se asi nechytil .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 11.10.2009 09:28
     

    Dášo, měl by, pokud je přísavkový. Naše bouda má taky hladkou omítku a přísavník ji porostl. Nemá ovšem ani problém s ovíjením kolem kari-sítě, která je hned vedle pro loniceru, takže nakonec se na síti setkal pětiprsťák, lonicera a vistárie, na boudě už jsou také všechny tři potvory, jen na domě vévodí vistárka grinning smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 11.10.2009 14:52
     

    Drahuš on nemá přísavky ale takové ty omotávací ocásky , na jaře budeme muset připevnit dalsí kari sítě a mám taky tu umělou kupovanou síť. Do zimy už to ale asi nevyjde.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 11.10.2009 15:20
     

    Já ho mám asi zázračnýho, protože má přícucky, ale na síti má ocásky eye popping smiley Až přijedete, jestli nezapomenu, ukážu ti to. Jaje už jsem ukazovala, jak je přizpůsobivý.....

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 11.10.2009 23:16
     

    Vzhledem k předpovědi počasí budu asi muset počkat s řšením až do jara sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 09:01
     

    Tahám nahoru pro Denisku :-)

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 09:07
     

    holky, díky moc, aspoň nezasírám trvalkový záhon popínavkami. Jdu to pročíst z gruntu. Hmyz mi nevadí. V oknech máme sítě a třeba přísavník odláká vosy od posezení. drinking smiley . Na tu zelenou fasádu stejně hmyzáci sedají i bez přísavníku

     
  • Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 10:01
     

    Myslím, že to s tím hmyzem není problém. Já jsem tedy nezaznamenala rozdíl. Mimo to, i ptáčci ví, kde hledat, takže přemnožení hmyzu určitě nehrozí. U mě je jediný problém, udržovat v přijatelné podobě, nejraděj by porostl stěnu i s okny. Asi tak 2-3 roky člověk pečlivě chrání každý výhonek, ale jak se rozjede, už se nezastaví. Na novém domě ho nemám (nehodí se sem), ale sousedi ho dali na plot a my ho máme plnou zahradu, co vyrostlo ze semen. Pokud by někdo chtěl, můžu poslat. Je to ten drobnolistý, s přísavkami, ale chytne se i na kari síť oka 10x10cm (porostl mně psí výběh-takže tam je to super). Někde jsem dávala fotku, jeden jsem nechala u plotu, je to z podzimu, rok starý

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 11:13
     


    příroda si poradí sama. V trávě máme stejně hodně jetele, kvete už u země, takže včely jsou všude. Jestli se mi ty moje zázraky nevzpamatujou, určitě bych na jaře please smiley zažebrala o vzorek flower smiley . Klidně budu stříhat a nadávat si, že jsem to neměla nechat dojít tak daleko. Tady to zůstává černé na bílém :-D

    ivik11 napsal(a):

    Myslím, že to s tím hmyzem není problém. Já jsem tedy nezaznamenala rozdíl. Mimo to, i ptáčci ví, kde hledat, takže přemnožení hmyzu určitě nehrozí. U mě je jediný problém, udržovat v přijatelné podobě, nejraděj by porostl stěnu i s okny. Asi tak 2-3 roky člověk pečlivě chrání každý výhonek, ale jak se rozjede, už se nezastaví. Na novém domě ho nemám (nehodí se sem), ale sousedi ho dali na plot a my ho máme plnou zahradu, co vyrostlo ze semen. Pokud by někdo chtěl, můžu poslat. Je to ten drobnolistý, s přísavkami, ale chytne se i na kari síť oka 10x10cm (porostl mně psí výběh-takže tam je to super). Někde jsem dávala fotku, jeden jsem nechala u plotu, je to z podzimu, rok starý

     

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 11:27
     

    Denisko, mně taky po loňské zimě přísavník dost omrznul, hlavně na koncích, ale během jedné sezony se to zas zakrylo novými přírůstky.

    U nás se tak trochu mluví o zateplení fasády. Doufám, že je to jen plané tlachání, protože to by musel přísavník pryč a pak by asi byly námitky proto znovupokrytí fasády.

     

    Než se mi konečně přísavník zabydlel u domku, trvalo to docela dlouho. Ten první několi let živořil, netuším, proč se mu nedařilo. Vždy přirostl tak metr a přes zimu zas uhynul, aby další rok opět vyrašil... Nakonec skončil pod přístavbou.

     

    Další pokus jsem udělala u garáže, kde jsem dala sazeničku přísavníku vlatsně do popele, protože jsem ho píchla za zídku, kterou jsme zpevnili bok garáže a volné místo za ní jsme přes zimu zasýpali popelem. Kupodivu se mu tam daří náramně. Asi prorostl do hloubky pod popel, ale ani tam si moc nepolepšil, v malé hloubce je skála.

    A druhý mám na severní straně domu. Původně tam byly dva, ale jeden zašel a tenhle rychle zabral i jeho místo a roste šíleně.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 11:37
     

    no super, dřevěného popele mám kvanta, tak jim tam sypnu, díky moc :-). Na sever jsem píchla břečťany, asi sypnu i jim grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 11:39
     
    p1019491.jpg

    ------psí víno

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 11:42
     

    tenhle druh mají, kordul, sousedi nad námi. A on se mi tu ne a ne vysemenit. Už mi holky radily, že si mám střihnout. Sousedka si ho podle mě udržuje na svojí straně, aby nám tu nelezl, musím jí říct, že mi to nevadí, ba naopak. Taky to mají na psím kotci

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 11:55
     



    Deniska napsal(a):

    no super, dřevěného popele mám kvanta, tak jim tam sypnu, díky moc :-). Na sever jsem píchla břečťany, asi sypnu i jim grinning smiley


    Dřevěný popel je pro zahrádku bezva, ale já tam měla běžný uhelný popel, ten prostor jsme jen potřebovali něčím zaplnit, tak jsme z toho udělali odpadní skládku. Spíš mě překvapilo, že v tom něco taky roste. Takže tohle zas nedoporučuju. Ale roste mi tam i juka, bobkovišeň...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.