pátek 3. května, 08:37 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Přísavníky

Datum: 02.01.2007 16:12
 
050709 036.jpg
Další fotografie:
Takhle to vypadá od července do října (foceno v r, 2005, kolem se divoce bouralo a stavělo a přísavník bujel. Je fakt že je to letitý exemplář, ale když v červnu spadnul ze zdi dolů zbyl z něho u zdi necelý metr a po té siti to tak rychle dohnal
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.01.2007 18:13)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 7 z 8
  • Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 12:01
     

    Já si našla, že ten můj na baráku je Pětiprstý křovištní, drží se úponky na staré omítce. Občas spadne, alespoň se omladí a já tahám tunu větví do kompostu .-). Břečťan jsem k verandě sadila asi před 5 lety a teprve se začal rozrůstat, ono je vždycky potřeba aby si v zemi našli co potřebují a pak začnou růst. Popínavou hortenzii mám u kůlny, první zimu zmrzla až k zemi, loni omrzly jen konečky a letos asi už poroste. Trochu se jí bojím, viděla jsem obrovské exempláře, a mám strach aby mi kůlnu nerozebrala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavníky

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 12:05
     

    já mám už asi 3 roky u kolny, přísavník i psí víno, ale zatím nic, moc, prostě tam se mu nechce růst sad smiley thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 12:17
     

    Kordul, podle mé zkušenosti ještě vydrž, fakt potřebujou zakořenit a najít vodu, pak už je nic nezadrží.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 13:07
     

    ........ nic jiného mě nezbyde, nevím jesli jsi zaregistrovala, vypadá hrozně grinning smiley thumbs up eye rolling smiley eye popping smiley

     
  • Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 15:47
     

    Břečťan má rád spíš polostín, je taky choulostivější, přísavník roste mnohem rychleji a snáší úplný stín, samozřejmě polostín ocení.

    Co se týká zateplení fasády, tak to nefunguje, protože v zimě je opadaný. Přes léto chrání proti přehřívání (pokud je na osluněné straně), chrání proti povětrnostním vlivům, starou narušenou omítku sice vysouší, ale rozrušuje ji. Já mám na domě pětiprstý s přísavkami a mohla bych se na něj zavěsit, jak drží. Nikdy by sám nespadl. Ten drobnější je lepší, líp se udržuje

     
  • Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 19.02.2013 15:48
     

    Já mám ten s úponky a ten občas žuchne, ale zase je na chvíli poklizeno a nemusím prostříhávat okna :-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 06.06.2013 11:47
     
    dsc_0155.jpg
    Další fotografie:

    Na baráku mi letos přísavník hodně omrznul, ale na garáži je pěkný. Musím prostříhávat vedlejší vchod, abychom se do garáže dostali.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 06.06.2013 12:02
     

    Věrko, ten je eye popping smiley thumbs down thumbs down . Kolik let ho máš? Já mám 3 rokem teprve 3 větve cca 2,5 m dlouhé.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 06.06.2013 12:12
     

    Já už ho mám docela dlouho, ale taky už je hodně narostlý, leze po chodníku a loni se mi cpal do skleníku o 10 m dál, tak sjme ho musel atrochu usměrnit.

    Mrzí mě ten na baráku. Loni taky trochu omrznul, ale během léta uzas ta místa zarostla, jenže teď ho zmrzla většina, takže je o ošklivé. Když ty suché větve strhnu, tak to stejně žádná krása nebude, protože to bude stále na fasádě vidět. ten mi tedy zas lezl oknem do ložnice. Dokáže se přisát i na plastová okna, že nešel skoro urvat.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 06.06.2013 12:18
     

    Tak to je škoda, snad vyrazí a obroste znovu ta vyholená místa.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 06.06.2013 12:19
     

    Mám pro přísavníky slabost love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 31.07.2016 15:20
     

    Máme na společném plotě se sousedy trojcípý přísavník. Sedím teď venku, odhaduji, že se na něm pase tak tisíc včel. Hukot jako v úle!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (31.07.2016 15:22)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 31.07.2016 17:44
     

    tak si to vychutnávej, u nás od rána prší.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 31.07.2016 17:57
     

    U nás prší a stejně včely na tříprsťáku makají. Horší bude, až je vystřídají vosy. Včely makají, ničeho si nevšímají, ale vosy jsou všetečné, nalítávají do bytu ve velkém. Ještě, že máme ty síťové dveře - můžeme větrat.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Přísavníky

    Datum: 31.07.2016 20:28
     
    p6150183.jpg
    Další fotografie:

    přísavník, břečtan a psí víno miluju

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.