pondělí 29. dubna, 00:54 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Kordes

Datum: 05.03.2012 08:45
 
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 17
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 29.04.2013 22:41
     

    Alisi, poradila bych ti dtto, co Honza.

    Své nově zasázené růže stejnak seřezávám, nechávám jim cca 2 očka nad zemí. Lépe pak mj. zakládají keřík, neženou mízu do ( někdy ) zbytečně dlouhých výhonů ze školky.

     

     

    Honzo, využívám toho, že tě tu "vidím". Poslední můj dotaz než spadly KR byl směřován na tebe a tvé dojmy z Juanity.

    Tedy, pravda, již to není aktuální, ptž. jí hýbat již nebudu ( až na podzim grinning smiley , bude-li třeba ).. ale zajímalo mne - jak ti loni narostla vysoká + tvar keříku + hlavně - ona má na f. jásavou barvu - měnící se do fialové. Jásavé je první kvetení, fialové podzimní či mění barvu květu stářím ? ( jen abych se duševně obrnila, je mezi mými nováčky )

     

    jak se ti pozdávala celkově ?

    díkec

     

    jo, mj. musím napsat, že tvé vzdání se Rhapsody in Blue naprosto chápu. Nadávám jí letošní jaro kudy chodím. sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (29.04.2013 22:42)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Kordes

     
     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 30.04.2013 09:28
     

    Květo ahoj,

     

    proč nadáváš na Rhapsody in Blue? (neovlivňuji)

     

    Juanita je krásná. Kvítky dlouho vydrží a dělá krásné šípky.

    Výšku měla cca 40-45 cm, šířku cca 60 cm.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 30.04.2013 12:34
     

    Alis promiň - přehlídla jsem že jsi sadila na podzim .. to bude fakt namrznutím .dnes jdu ještě probrat moje -- taky je semo tamo větev - snad dokonce z loňské zimy - co byla flekatá a teď uschla ..

     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Růže Kordes

    Datum: 30.04.2013 19:43
     



    kaaj napsal(a):

    Alis promiň - přehlídla jsem že jsi sadila na podzim .. to bude fakt namrznutím .dnes jdu ještě probrat moje -- taky je semo tamo větev - snad dokonce z loňské zimy - co byla flekatá a teď uschla ..

    Kajo,Honzo,Květo,děkuju za potvrzení toho co jsem si myslela,no uvidím co s ní,věděla jsem,že tato růže (G. an Heidelberg) je háklivá ale chtěla jsem ji zkusit,jinak počítám,že zklamání asi zažiju víckrát,protože růží jsem do podzimu moc neměla(asi 6ks-slovy šest), a pak jsem jich asi 25-30ks sázela na podzim,teď z jara od Pelců a Havlise asi taky tak, no a protože, než jsem nějakou růži objednala tak jsem si o ní přečetla co můžu očekávat,tak vím,že jich pár mám .....tak trochu víc háklivejch (namrznutí, č.s. atd.),ale i kdyby mě je někdo rozmlouval,stejně bych je vzala, holt se asi musím spálit,abych se poučila. Ale mrzí mě to, když tak na podzim doplním a už budu opatrnější,tak se mějte

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 30.04.2013 20:13
     

    Alis - ono to není tak jednoznačné .. ze zkušeností vím, že to co prospívá jednomu - druhému třeba ne a naopak . a nepomůžou odbornosti .. tento týden jsem sadila Johan Wolfgang von Goethe -tak tá má třeba taky na Filroses jen do -15 st . takže uvidím jak přezimuje .. nebo Illios-- taky má málo a přezimovala obě zimy normálně .. nato je některá nevím jak odolná a fik-- je namrzlá.. střihnu a obrazí .. to už jsou ty divné zákony zahrady a musí se s něčím počítat .. smoking smiley

     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Růže Kordes

    Datum: 30.04.2013 20:29
     

    Jj,je to tak,ale teď tu růži muž objevil na balkoně a hned-!co to je? to jako tak dopadnou všechny,no potěž pánbů" poslechla jsem si proslov o tom, že čím míň se o to budu starat tím líp, že jsou to všechno malý keře,který ani vidět nejsou,vyhozený peníze,atd. Asi si myslel,že sázím metrový růže,no na to jsem čekala -dočkat jsem se nemohla,až takhle začne,ještě že odcházím do práce,by mě z něj kleplo,tak zatím díky a mějte se

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 25.05.2013 17:49
     

    Tak jsem si koupila Kordesku - Lavender Dream - nemáte některá? please smiley

     
  • Autor: Eva.T
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 25.05.2013 19:45
     
    dscf4965 gc.jpg
    Další fotografie:

    Mám ji u Golden Celebration, mám ji malou, jako doplňovku. Viděla jsem fotky na HMF, asi ji nebudu stříhat na jaře grinning smiley ...Kvete skoro stále, poslední květy byly z října. Loni omrzla, ale obrazila od kořenů...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 31.05.2013 23:26
     
    p1150311.jpg

    Lavender Dream v nádobě, jsem zvědavá, jak se jí tam bude dařit...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.06.2013 07:36
     

    krásně to máš sesazené -- těším se až ta nádoba pokvete .. thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley a květů má fakt hodně ..

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.06.2013 07:56
     



    Anavi napsal(a):

    Lavender Dream v nádobě, jsem zvědavá, jak se jí tam bude dařit...

     

    Máš ji moc mělko. winking smiley

    Spodní lístky jsi měla odškubat a růži zapustit hlouběji.

    Místo očkování cca 5 cm pod zem, i v nádobě.

    Poroste ti pak líp, uvidíš.

     

    A navíc to není Kordesova růže. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.06.2013 08:59
     

    Honzo, děkuji za dobré rady, jen ten tón (posměšný?) mi nějak na Week nesedí sad smiley . No nic, já nemám patent na moudrost, snad v každém růžovém vlákně se omlouvám, že jsem naprostý amatér a růžím nerozumím. Růži jsem v OBI brala z místa, kde byla cedule jako kráva Kordesovy růže. Je pravda, mohlo mi dojít, že v tak šunťáckém obchodě tomu značení nemůžu věřit nebo to tam prostě někdo přehodil. No nic, mně to neva, hlavně, že bude hezká, na "značky" nehraju smiling smiley.Sazená níž, než v původním květináči, rozhodně je, ale přesně na centimetry to teda říct nemůžu, o kolik jsem ji zapustila.

    Každopádně ještě jednou děkuji za radu.

    A co se týká nás, pomatenců, je nás zřejmě víc... toto nalezeno na netu:

    Rosa "Lavender Dream "

    Kategorie:

    Růže

    Typ:půdopokryvná
    Šlechtitel:Kordes,1985

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (01.06.2013 09:33)
     
  • Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.06.2013 09:10
     

    Anavi - máš jí hooodně poupátkovou - až rozkvete to bude nádhera love smiley love smiley love smiley thumbs down

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.06.2013 09:25
     

    Anavi, máš ji moc pěknou, taky se těším na kvetení. Na zimu ji schovej někam do chladné místnosti nebo zakopej hlouběji do země i s květníkem. Několik let v květníku vydrží. Uvidíš, jak si povede a podle toho budeš stříhat, formovat, ale to má zatím čas, teď si užívej její krásy smiling smiley

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.06.2013 09:34
     

    Dany,máš prosím nějaké víc než jednoleté zkušenosti s umístěním kontejnerových růži přes zimu ve sklepě?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.