neděle 28. dubna, 21:47 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Kordes

Datum: 05.03.2012 08:45
 
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 17
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 02.03.2013 19:54
     

    Lukáši, máš opravdu nádherné kordesky, teď jsem se s velkou radostí pokochala. Fritz Nobis je určitě těžko sehnatelný, nikoli však nesehnatelný. winking smiley Například ho mají v tom nejskvělejším "zahraničním" růžařství, odkud plánujeme na podzim nějaké nákupy. Tak se můžeš přidat. Stojí jen 5 euro. thumbs down 

    [www.tuincentrumlottum.nl]

     

    Ale já mám jiný problém, nemohu sehnat tu nádhernou růži Kassel. Tyhle jásavě syté růžovky jsou moje slabost. Jak jsi k ní přišel?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Kordes

     
     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 02.03.2013 20:03
     

    Quendery, Dortmund je velmi vitální a skromná růže, s tou se , děvče, na místo nevymlouvej. winking smiley Pan Žlebčík ji dokonce vřele doporučoval jako jednu z mála, která se hodí i do většího kbelíku na balkon, že prý bude i z toho kbelíku balkonek krásně ovíjet a zkrášlovat svými pestrými okatými kvítky. Takže ji můžeš mít třeba i na terase. Neváhej a začni shánět. Já ji také velmi, velmi chci. grinning smiley Mají ji Urbanovi, ale já si ji chci pořídit asi až na podzim.

    Mimochodem, ty dvě Laguny, Janinčina i tvoje, jsou překrásné .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Filipka (02.03.2013 22:53)
     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 02.03.2013 20:56
     

    Filipko ta Kassel je napěstovaná spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 02.03.2013 21:44
     

    Ahoj Lukáši - nebudeš dělat DOD, když máš takovou nádheru love smiley 

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 02.03.2013 21:47
     

    Zuzko, Dortmund má Franc - na podzim jsem ho kupovala kámošce z Děčína. [www.zahrady-rostliny.cz] . Můžeš si dojet - bude mít určitě i jiné růžindy. Taky se tam na jaře chystám.......tedy hlavně pro komuli, ta mi loni odešla. smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (02.03.2013 22:00)
     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 03.03.2013 10:28
     

    Qundery, moc díky za info o Dortmundu. A za odkaz. Ta růže je fakt dokonalá. Tak zářivá a veselá. A pokud na podzim nikde jinde než u France nebude, tak bych si ji tam samozřejmě vzala, protože dýl jak do příští sezony bez ní nevydržím. grinning smiley Jinak ale budu brát od někoho levnějšího. Pan Franc totiž růže nepěstuje, a ceny má vyšší. teda kromě Angličanek, ty má levné. Já už nakupuji jen u těch levnějších zahradníků, co si růže sami pěstují a nechtějí za ně majlant - tedy u pan Šípa, u Urbanů, v Kunraticích a letos chci napsat o seznam i Filipcům. No a sem tam něco vezmu i u Starkla, ten má občas také nějaké poklady dost levně. thumbs down Když už člověk jede v růžích "ve velkém" jako já, musí počítat každou korunku rozdílu, při 20-30 kouscích se to již nastřádá. flower smiley

     

    Lukáši, tak to má ten Kasel ještě větší hodnotu, když sis ho napěstoval z větvičky do takové nádhery! A odkud je původně? Z nějakého rozária?

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 08.03.2013 18:43
     

    ne ne já ji dostal a moc rád si růže pěstuji sám už jsem zvědavý cosemi chytlo please smiley

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 08.03.2013 18:47
     

    ahoj Jitko na DOD se opravdu necítím stydlin smiley ale vždy jsem rádkdyž někdo řekne , máš to pěkný winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 08.03.2013 19:07
     

    jo Luky -- máš fakt hezké růže . thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 21.03.2013 22:33
     

    Luky, ne pěkný, máš nádherný thumbs down thumbs down thumbs down a prosím Tě dávej fotky jak to jen jde, potěšení pro oko i pro duši flower smiley . Třeba bychom mohli i povyměňovat nějaké řízky, když jsme docela blízko, taky to zkouším, furt mám málo grinning smiley dávám pod sklenice i petky a mám koupené i podnože na očkování, jen to musím ještě trénovat grinning smiley 

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 22.03.2013 17:16
     

    Jíto moc děkuji flower smiley flower smiley flower smiley učitě něco provedem když jsme kousek od sebe

     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Růže Kordes

    Datum: 29.04.2013 19:01
     

    Ahoj všem,mám prosbu-podzimní Gruss an Heidelberg-začaly u něj zničeho nic zasychat výhony,dnes jsem růži vyryla,protože vypadala že odchází,kořeny byly v pohodě, a dala do květináče a prolila lignohumátem,vzala jsem ji domů na balkon,protože na zahradu každý den nejezdím,tak aby tam nezaschla,hledala jsem na netu a nic moc jsem neobjevila,má šanci? díky

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 29.04.2013 19:13
     

    hmm a- a není to tím horkem , žes ji vysadila napučenou? já čekala až bude pod mrakem . sadila jsem až včera předevčírem . to u nás byla mlha a zamračeno . dnes trochu taky vadly . a to ani moc slunko nepralo . - měly by mít zásobní očka - uvidíš co a jak ..

     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Růže Kordes

    Datum: 29.04.2013 19:52
     

    Ahoj,no sázela jsem tu růži už na podzim,normálně začala rašit a najednou uvadat,kontrolovala jsem ostatní růže,je fakt,že některé co jsem sázela teď,po odkrytí větví taky trochu uvadaly,ale myslím,že to není nic vážného,ale nemůže být pomrzlá?začalo jí tmavnout dřevo,jako u namrzlejch růží, byla sice zakrytá,ale asi nevalně,to by mohlo být,žejo

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 29.04.2013 21:22
     

    Ano, dřevo bylo namrzlé, ale jen částečně a tak se po oteplení projevil nedostatek vody a živin v pletivech po celé délce výhonů. Mě se totéž stalo loni s Teasing Georgia. Jeden výhon, který až podezřele pěkně zvládl tu loňskou krutozimu, narašil, rostl, nasadil poupata a když se začala otevírat, tak uvadl.

    Řešení je jednoduché, růži hlouběji seříznout a hlavně nechat v klidu růst, nepřesazovat.

    Konkrétně Gruss an Heidelberg jsem měl po několik let, je to nesmírně choulostivá a mrazu neodolná sorta.

    Už ji nepěstuji.

    (ale i když jsem ji rok co rok seřezával až k zemi - i přes ochranu - tak v tomtéž roce ona hodně naroste, je silná.

    zkusil bych ji dát zpět na původní místo, radikálně ostříhat, zalívat a nechat růst, popř. nahradit lepší, odolnější

    odrůdou, mám-li zůstat u Kordese, pak třeba Florentina není špatná)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.