pátek 3. května, 16:09 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

Datum: 23.02.2010 10:57
 

smiling smiley Aj ja sa chcem pochváliť.

ŽE: Mám základné vzdelanie, 58 rokov a sama, bez pomoci som si vytvorila túto stránku pre radosť:

[zabenka.svet-stranek.cz]

A ešte som sa na internete naučila pliesť košíky.

Pozdravujem všetky, čo sa rady chválime. smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (23.02.2010 11:23)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 12.10.2023 09:59
     

    Bramborový salát bude na neděli. My ho máme dost často.

    Letos na nás vyšel " jen " metrák brambor, tak jsem musela sehnat ještě jeden ,odněkud. Času dost ,ovšem dědek je jak ty starý lidí, nekud nebyly doma nedal pokoj. Na statku bylo asi šest koťatek, vymazlených ,tak jsem si zpravila náladu. love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 12.10.2023 12:18
     

    U nás jsou brambory nejméně oblíbená příloha - kluci radši rýži nebo těstoviny, takže si myslím, že vystačíme s tím, co jsem vypěstovala. love smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 12.10.2023 13:32
     

    Tak já jsem bramborová, kupujeme krásné brambory po 25 kg pytlích v Bramborářově krámku v Kameničné. Celou zimu krásné bez bez kličků, celou zimu stejná cena. Neudrželi bychom je na chalupě v takové kvalitě celou zimu. Neumím si představit jak by vypadaly třeba v bytovce, v paneláku jsem je kdysi všechny shnilé vyhodila už v listopadu. Takhle po troškách je to super, stále čerstvé.

    [www.bramborar.cz]

    Kdo jste poblíž stojí za nákup tady a vozí i dál myslím HK a PCE, nejsem si jistá

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.10.2023 14:14)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 12.10.2023 13:37
     

    My bereme asi 2 metráky. Jeden a půl pytle šlo v září na kompost, byly scvrklé s dlouhými klíči. Ještě v létě jsem dělala noky z těch lepších.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 27.10.2023 15:27
     

    Chválím se, že jsem dnes šéfové jednu nenatáhla, nebo jí alespoň neposlala někam winking smiley pravdu měla ani ne z půlky, ale i to se dalo vyřešit v klidu a ne nás ostatní seřvat jako malé parchanty angry smiley

    Ani oběd mi kvůli ní nechutnal sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 27.10.2023 16:33
     
    img_20231027_142233.jpg

    Já se chvalím, že jsem smontovala tento psací stůl, byla to jen kůpa prken a nejasný návod od Tomáše, " začni tím že položíš desku na zem obráceně".

    Montovala jsem to vlastně vzhůru nohama. Jen mě chyběl šroubek k pantům u dviřek. No, musím přiznat , že jsem měla sebou Michala, ale ten ,jako by tam nebyl.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 27.10.2023 22:31
     

    Kordul, thumbs down

    TAK já se teda pochválím.

    Předevčírem jsem našel bedly. Přinesl domů, obalil a osmažil (manželka přišla od kadeřníka a já servíroval)

    Včera jsem našel bedly. Donesl tchýče a ze zbytku dnes uvařil dršťkovou z bedel (manželka přišla z procházky se psem a tchýčou a já servíroval).

    Abych tady nebyl za perlu, TAK po zbytek měsíce se ona stará o mě. love smiley grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 10:30
     

    Každý dobrý počin se počítá grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 12:11
     

    noo -houby už u nás nerostou .ALE- přišel Marek a ostříhal děsnou Larissu . plno suchých větví , pod ní plevel a narostlá bílá pivońka. ta neměla ani šanci kvést pod tím křovím . plný velký koš. už jsme to ale vzdali - je tam studený vítr.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 19:11
     



    kordula napsal(a):

    Já se chvalím, že jsem smontovala tento psací stůl, byla to jen kůpa prken a nejasný návod od Tomáše, " začni tím že položíš desku na zem obráceně".

    Montovala jsem to vlastně vzhůru nohama. Jen mě chyběl šroubek k pantům u dviřek. No, musím přiznat , že jsem měla sebou Michala, ale ten ,jako by tam nebyl.

    Kordulko, ty jsi prostě tahoun celé rodiny! Máš můj obdiv, co všechno zvládáš. thumbs down flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 20:12
     



    SPIKE napsal(a):



    kordula napsal(a):

    Já se chvalím, že jsem smontovala tento psací stůl, byla to jen kůpa prken a nejasný návod od Tomáše, " začni tím že položíš desku na zem obráceně".

    Montovala jsem to vlastně vzhůru nohama. Jen mě chyběl šroubek k pantům u dviřek. No, musím přiznat , že jsem měla sebou Michala, ale ten ,jako by tam nebyl.

    Kordulko, ty jsi prostě tahoun celé rodiny! Máš můj obdiv, co všechno zvládáš. thumbs down flower smiley

    Děkuji a to jsem samozřejmě neměla " imbusák " , ale špičky nůžek ho nahradily grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 23:02
     

    TAKu, ty jsi prostě jednička s hvězdičkou thumbs down .

    Kordulko, tak jsi provozní mamahotelu? Jsi šikovná víc než dost, já už dost věcí jsem se naučila tvářit, že neumím ... tak jak to dlouhé roky dělá můj chlap ... neseču sekačkou, jen lídláckým vyžínačem neboo srpem, neumím jezdit s traktorem ani s ním orat, nenaučila jsem se sekat kosou ... výkop v koupelně máme víc než tři roky ... ale každý správný muž nosí v kapse nůž - dostala jsem postupem času vícero víceúčelových, stále nosím v kapse, i mám téměř v každé kabelce nebo i kabele, většina má i tak nějak imbusáky, šroubováky, otvíráky .... špičky nůžek ani už snad nevím co je - manikůrové nepoužívám už drahně let (já si je tak nějak v zahradě obrousím jako kočky - můj chlap si dělá manikůru cca jednou týdně), šicí nůžky od doby mé křivolaké ruky taky nejsou použité, nejde to.

    Ale já se musím opravdu pochválit ... zvládla jsem ve své dementní pýše sezvat jednu naši větev rodiny (po otci mojí mámy) ..., díky nejstaršímu a prostřednímu synovi a Tondě bylo tak nějak uklizeno a nachystáno, aby si měl kam kdo sednout (okna byla zaprasená, že přes ně vidět nebylo - ale to byla moje neschopnost, nikomu nevadilo - koukali se na sebe, mluvili spolu, okna jim byla naštěstí u zadku) ... každý něco sladkého dovezl, byla svíčková, uzené maso, vývarová polévka, špenát, výpečky, zelný salát od kamarádky pít a jíst bylo tak, že každý si něco zase odvezl (ne to co dovezli, ale odjinud) ... někteří jsme hůř slyšící ... tudíž hlučno (bylo nás 25) ... dva dny před tím jsem nespala, že jsem debil tohle vymyslela .... jdu umýt zbytek (kopec nádobí) ... švagrová, neteř (po méím bratrovi) a já jsme průběžně nějaké nádobí umývaly - myčku mám, ale rychlejší je v dřezu. Dědek zbořil mého synovce (po mé sestře) natolik, že tu zapomněl mobil ... bohužel, jeho táta ze zásady mobil svůj nevozí, na jeho kanadskou dceru (pěkně jsem se zamotala - táta co mobil nevozí má dvě děti - dceru v Kanadě a syna u Sokolova) - , která na tuhle akci dojela číslo nemám, navíc zjistili jsme tohle, kdy oni byli na půl cesty do K.Varů - těžko si zítra pro mobil pojede.

    No, byla to docela jízda love smiley .

    Jo a dostala jsem super zpracovaný rodokmen - od 18. stol. - právě tahle větev naší rodiny - můj strýc je historik.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 23:19
     

    Elo vidíš, odměna za práci a starost - rokokmen. thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 28.10.2023 23:34
     

    Rodokmen by mě zajímal, na jednu stranu. Na druhou to vlastně k ničemu není, že byl někdo to či ono. Co mi paměť sahá, prarodiče pracovali v zemědělství. Praděda byl krejčí a druhý kolář. Takže asi tolik k mým zděděným vlohám grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pochvalte se, nikdo to za vás neudělá

    Datum: 29.10.2023 01:15
     

    Mančo, s rodokmenem strávil můj strýc asi 4 roky (samo, ne každý den), on je povoláním středoškolský učitel dějepisu a tak nějak ho to zajímalo, trochu stranou, můj děda, jeho táta byl 3x ženat - z prvního manželství 4 děti, z druhého žádné, ze třetího právě tenhle stýc - právě z otcovské strany zpracoval rodokmen, docela zajímavé, všichni odpradávna seděli na různých gruntech na zadku, nebo byli/y učitelé, ale můj děda se utrhl ze řetězu - dokonce byl snad v legiích (dohledat se nepodařilo), ale oženil se poprvé (ty 4 děti) na dnešní Ukrajině, části, která za první repubiky patřila k ČSR - manželka učitelka, tchán vojenský lékař z Kyjeva .... no dlouhé psaní a vyprávění. Maminka (3. žena) mého stýce zase ne prapředky, ale tátu Itala - strýc nějak se dozvěděl, že by mohl mít nejen on. ale i jeho děti italské občanství, nezažádal, nevidí důvod ... jsou to zajímavé souvislosti.

    Byt tu i bratranec, který se stará o hrob "macechy" svého táty (a mojí mámy a jejich dvou sester - ona je ráda neměla ani náhodou) - ten na ni vzpomínal vždy v dobrém, o toho jediného opravdu pečovala - dobře 30 let sem z Olomouce jezdí (ten bratranec) - letos se dozvěděl, že vlastně platí a stará se o hrob, ve které tahle "babička" není, ale podařilo se nám dopátrat ... zase dlouhé povídání a následně běh na dlouhout trať - má zaplaceno za pronájem hrobu ještě na 8 let, snad to dá.

    Moje neteře a synovci a synové požádali stýce zda by neudělal pokračování rodu ... zadají mu data narození a bydliště zrození sebe a svých dětí a partnerů... kdo ví, kterého to někdy popadne.

    Táta mámy naší Tondy velice důůůůrazně zakázal udělat rodokmen z jeho otcovské linie - Sašu to velice zajímalo ... než se nějak dohodli ... sad smiley

    Taky vím, že ze strany maminky mého táty (tohle vím jen z vyprávění, rodokomen jsme nedělali) jsou, dnes prý dehonestující označení, "cigáni" někde od Jinřichova Hradce ... docela by mne to zajímalo

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.