neděle 28. dubna, 18:21 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 19.09.2012 13:44
     

    Také jsem se chtěla zeptat kdy se mají plumérie zazimovat a jestli opadávají,děkují flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 29.09.2012 14:50
     
    obraz001.jpg
    Další fotografie:

    no tak po delsi dobe asi po pul roce sem neco pridam, ale pokud nekdo se bude smat tak asi jde o ty plazive potvory ze kterych mam radost ze mi tak hezky rostou, nicmene asi nepokvetou, ta nejvetsi je 3 letej semenac.... poznate nekdo zkusen ypouhym okem zda jsou vhodne na kvet? Me se to moc nezda, semena od pana Mitisky [www]. koexflor. tak by mela byt zaruka kvality no ale stejne tongue sticking out smileyco delam spatne?ja chci aby kvetlyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Verenka (29.09.2012 16:57)
     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 29.09.2012 15:04
     

    Mně spíš připadá, že ti na nich řádí sviluška grinning smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 29.09.2012 17:18
     

    no to taky ale to na kveteni nema vliv sem je vcera strikalayawning smiley) plumka ma kozovite listy tak odolava a listy stejne opadnou ... jen me zajima za jak dlouho vykvetouyawning smiley)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 01.10.2012 21:33
     
    044.jpg

    holky není to taky plumerie?

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 02.10.2012 09:24
     
    p1000462.jpg
    Další fotografie:

    Irisko plumerie má jiné listy,ale možná je to jiný druh confused smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 02.10.2012 12:29
     



    iriska napsal(a):

    holky není to taky plumerie?


    Nazdar, dlouho jsem tu nebyla, jsem nevěrník a věnovala jsem se ibiškům grinning smiley

    Existuje celkem hodně druhů Plumerek, řekla bych, že nejtenčí kmínky má Plumeria pudica, ale ta má dost podlouhlé listy, mám tu nějaké malé semenáče z ní, tak je zkusím vyfotit, tenké kmínky mají taky botanické druhy třeba Plumeria cubanensis, ta má, myslím, kulaté listy, ale jestli je na tomhle obrázku plumerka, to fakt nevím, musela bych si kuchnout do terminálu grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 03.10.2012 20:14
     

    tak díky winking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 07.10.2012 17:44
     
    a_obtusy.jpg

    Irisko, není ani trochu zač, třeba pomůže alespoň trochu foto semenáčků Plumeria obtusa.

    Někde mám zašantročenou u puditusu (australský kříženec p. pudica x p. obtusa), ta má lístky o trošku kulatější než obtusa.

     

    ...a k zimování - já mám Plumerky pod širákem ještě teď, loni jsem je cpala domů, až zkraje listopadu, oni holky opravdu dost vydrží grinning smiley Část jich zimovala v 13-15C, část při nějakých 18-19C - tyhle všechny zimovaly OK, doma po dlouhém pobytu venku ani listy už neshazovaly, špatné výsledky přineslo zimování při pokojových teplotách nad 22C, plumerky pak potřebují svítit jinak jsou náchylnější na hnilobu, houbu, breberky atd. Takže letos budu za macechu a naházím to do garáže k zimování kolem 10C.

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 07.10.2012 18:57
     

    TaPlumeria obtusa je zakrslá? Už ti nějaká doma vykvetla? Jestli ano, za jak dlouho od výsevu?

     
  • Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 09.10.2012 14:46
     

    Pro Vyrkaz :---: Verčo, můžu Plumky na zimu šupnout do sklepa, kde je pochopitelně tma a proniká tam jen slabé světlo ze sklepního okna? Teplota je tam kolem 15C. Předpokládám, že jim ve tmě opadají listy, nebude to vadit? Předem děkuji winking smiley smiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 13.10.2012 17:18
     

    Ivi, obtusy jsou zakrslíci a mám je vyseté od loňského podzimu, takže mi nekvetla ještě žádná, v našich teplotních podmínkách by prý podle bratrů amíků největší sprinteři měli zakvétat tak třetím, čtvrtým rokem, je to běh na dlouhou trať grinning smiley

    Katko, já jsem loni jednu přepravku s Plumkami nechala pod stolem na verandě, kde je tak 12-15, za zimu jsem jim namočila spodky asi dvakrát, jinak jsem na ně byla totální macecha a přezimovaly se shozenými listy v pohodě, ony vydrží fakt hodně grinning smiley Řekla bych, že nejrizikovější je kvůli houbám, hnilobě a breberám teplé zimováníthumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vyrkaz (13.10.2012 17:42)
     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 13.10.2012 19:44
     

    Mně samozřejmě vyrostly ze 3 semínek tři obludné rostliny, od kive jsem si ale přivezla 2 rostliny, které jsou úplně jiné (ne jenom že jsoui asi 3x menší), mají i jiné, užší listy, tak jsem zvědavá.. Asi vezmu zkušebně na jaře zasadit na španělskou zahrádku, co tam udělají. Teplota tam sice v zimě klesá trochu víc, ale je tam sucho, tak by to mohly zvládnout. Pokud ne, mají smůlu grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 13.10.2012 20:04
     

    Ivi, když jim ve Španělích uděláš záhonek s chytrou drenáží tak, aby ani po dlouhém dešti nestály v bahně, tak by to mohly dát grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 13.10.2012 20:30
     

    Tys mě tedy pobavila s tím bahnem, tam totiž vůbec neprší, když zaprší, tak mají všichni radost smiling smiley V normálním roce je tam průměrná teplota v lednu asi 15st (10 noc- 20 den)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (13.10.2012 20:32)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.