neděle 28. dubna, 08:21 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 08.04.2012 18:14
     

    Verčo, tak to jsem zvědavá a nemůžu se dočkat

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 10.04.2012 12:55
     
    p1010146.jpg
    Další fotografie:

    please smiley potřebují poradit kdy přesazova,zdají se mi dost velké tak jestli nemají malý květník.Moc děkují flower smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 10.04.2012 16:20
     
    blue lavender seedling.jpg
    Další fotografie:

    Drago, neboj, Plumerka je na prokořenění louda, takže s tímhle květináčkem to zvládne i do příštího roku smiling smiley Pokud by se ti chtělo přesazovat, tak teď je ještě správný čas thumbs down

     

    ...a přidávám slíbené foto modrásků smoking smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 10.04.2012 20:13
     

    Moc děkují za radu,tak já s přesazováním počkám smiling smiley flower smiley

     
  • Autor: Leyra
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 26.04.2012 09:41
     

    Ahoj, jsem tady nová, ale konečně jsem našla nějaké informace o Plumerkách thumbs down Objevila jsem je teprve nedávno, ale moc bych si chtěla nějakou pořídit domů. Potřebovala bych ale poradit, jsem studentka v pronájmu, tak potřebuji opravdu nějakou menší, aby mi nezabrala celý pokoj smiling smiley a případně se mnou zvládala mé stěhování..dívala jsem se na koexflor, který jste tady doporučovali, ale bohužel tam rozměry, jak tady výborně vysvětlila Vyrkaz neuvádějí. Pomůžete mi vybrat nějakou ideální pro studentku s jedním pokojíčkem? grinning smiley please smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 26.04.2012 17:39
     

    winking smiley a studentko s malým pokojíčkem smiling smiley chceš pěstit ze semínka nebo chceš hotovou rostlinku? Pak taky - po jaké barvě tvé studentské srdéčko prahne? grinning smiley

     
  • Autor: Leyra
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 26.04.2012 18:34
     

    Ahoj smiling smiley Klidně bych byla raději pro semenáče, ale ty jsem nikde u nás prodávat neviděla..(a pokud bych na nějaké narazila, bojím se aby to nebyli jedinci s tendencí vyrůst do nějakých obřích rozměrů) a ze zahraničí se mi objednávat nechce, protože opravdu nemůžu mít plantáže, ale jenom jednu max. dvě rostlinky pro radost smiling smiley Ale snad by se mi podařilo vypěstovat i semínka, mám takhle nějaké malé adénky a i přes polní podmínky, především kvůli nedostatku tepla naklíčily. Jinak mám ale podmínky pro ně příznivé, v létě dokonce balkón grinning smiley Jen v zimě musí vlézt na parapet k ostatním kytičkám..Barva pro mě asi není tolik zásadní jako velikost (nesmí z ní být za chvíli 2metrová obluda), líbí se mi žluté, oranžové i růžové. Stejně se bojím vybírat podle fotografií, že výsledek může být dost často jiný smiling smiley A já nevím na jaké prodejce může být spolehnutí..

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 26.04.2012 19:00
     

    Holka, tak nemám dobré zprávy, koukala jsem k Mitiskovi (Koexflor), a ten tam zakrslíka nemá, na Aukro k neumětelům bych tě neposlala, ani kdybys byla nepřítel grinning smiley , takže jediné, co můžu doporučit je znovu soused Němec Marcel Mertin [www.exotenversand.de] , poštovné má 4 euro, což ti ten nákup nijak zásadně proti Čechám neprodraží a trpaslíků má hned několik - třeba bílorůžovou Brittney (má moc pěkný tvar květu), za dooranžova vícebarevňáky grinning smiley Penang Peach nebo Thai Orange Splendor, fialovou bych nedoporučila (i když Muang Phuang Roi je pěkný malý kultivar, ale fialová se v našich teplotních podmínkách většinou úplně neprobarví, takže pak vypadá často jako šedorůžová), pěkné nízké jsou i Mardi Gras, její vlastní semenáč Star Dust, taky Nebels Rainbow a z červených Sangwan Thabtim, pokud budeš potřebovat "píchnout", písni grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 29.04.2012 14:04
     

    No a abych měla čisté svědomí s tím doporučením na Němce Marcela, tak jsem dneska udělala audit čtrnáct dní starého výsevu z jeho semínek - dokupovala jsem u něj něco málo jako doplnění k Američankám - po dvou týdnech je vylezlé 26 ze 30 semen (4 po kontrole špatná), takže hotovo - klíčivost 6 kultivarů v průměru cca 87%, což bych řekla, že je velmi slušné grinning smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 30.04.2012 15:09
     
    p1010268.jpg

    Současně zasetá semínka,stejné podmínky a každé jinak roste winking smiley (sázeno18.2)

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 30.04.2012 19:34
     

    Máš ty rostlinky moc pěkné. Moje Adénka mají rozdíly ještě větší

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 30.04.2012 20:42
     

    Drago thumbs down máš je pěkné, vitální thumbs down to třetí zleva dokonce vypadá, že by možná mohlo být nižšího vzrůstu, to bych si určitě nechala winking smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 20.05.2012 12:34
     
    obraz001.jpg
    Další fotografie:

    smiling smiley ahoj lidi, hledala jsem nějaké diskuse na netu a našla tu vaši smiling smiley za což jsem samozřejmě moc ráda. grinning smiley No, k věci. Před třema let yjsem si zasadila semínka plumérie, tenkrát nebyl moc velký výběr jak dnes,někdo zmínil koexflor, tak ten můžu jen pochválit, tenkrát měli v nabídce asi jen pět druhů a nyní ..až oči přecházejí eye popping smiley Mám všechny no grinning smiley Takže krásně vyklíčily snad do dvou dnů. jak po másle, rostly ,měly krásné lístečky... ale na podzim začaly žloutnot a lístky opadaly , docela mě to i mrzelo protože ty lístky byly už samy o sobě docela ozdoba. No ted mají tři roky holky moje, ale na jaře jsem je ořízla aby začaly tvořit korunky a fakt že jo grinning smiley vypadají docela nadějně, další zrada přišla před měsícem, v podobě molic ale s těmi si taky poradily, i bez postřiku, no kecala bych musela jsem vyhodit šiřitele) thumbs down a je klid! no ted právě jsme hledala něco co by urychlilo květ a našla jsem ten flicker.com..skvělý fotky skvělý fotorady ale moje chabá angličtina. od čeho ale máme google překladač že! Strašně ráda bych kdybych se dožila květů aspon od jedné rostliny eye rolling smiley tongue sticking out smiley grinning smiley Kámoška z práce je má v Keni kde má druhý domov, na zahradě jeden strom asi tak 5 metrovej , nebo spíš keřík no a prý ta vůně je nepopsatelná.........je to prostě rarita ale já jsme docela vytrvalá.. nic ted jdu hledat výrazy jako dwarf atd..... jinak se chci zeptat ..překvapilo mě jak tu někdo zmínil, že některé nevykvetou vůbec, to asi bude tím že se jim nepomáhá ale nevěřím že by jednou třeba za pět let nenasadily na květy...výhodou je podle me to letnění a ..nemám jasno co s nimi na zimu tedy vykopat a domů?grinning smileyDD přikládám pár fotek....Mějte se tu!!Jakékoliv rady k urychlení květů jen uvítám ale to jsem asi naivka, ale třeba mě zajímají ty rouby co na co .... flower smiley

     
    Upraveno 6 krát. Naposledy upravil Verenka (20.05.2012 14:28)
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 20.05.2012 15:47
     

    Ahoj, Verenko, vítám dalšího nadšence pro Plumerky thumbs down grinning smiley

    Vezmu to postupně:

    a) Proč některé Plumerky v květináči kvetou málo nebo vůbec - většinou je to nevhodně zvoleným kultivarem, zkrátka protože jsou některé kultivary vyšlechtěné pro volnou půdu, takže mají jiné parametry pro fungující kořenový systém grinning smiley

    ... ale vzhledem k tomu, že odrůdové osivo (self křížení sloužící k fixaci genů) je tu k dostání vzácně, většinou dostaneš osivo z nějakého hybridního křížení, takže se může stát, že mezi velkými kříženci najdeš i malé, kteří v květináči můžou uspokojivě fungovat a kvést

    b) květ lze u semenáče urychlit cca jen dvěma způsoby - a) nadopovat ho hormony a hnojivem s vysokým fosforem (ale riskuješ celou rostlinu, odkvete a možná půjde do kopru) nebo b) naroubovat semenáč na již kvetoucí podnož (mně se osvědčilo roubování jednoduchou kopulací)

    c) pokud chceš zkusit některé letnit ne v květináči ale ve volné půdě, tak po přivyknutí venkovnímu povětří je prostě zakopni do země (doporučuju mírně vyvýšené místo s dobrou drenáží (tak jako se v Čechách sází mrazuvzdorné palmy), u plumerky by se prostě i při třídenním lijáku v červenci neměla u kořenů držet kvanta vody, zeminu bych asi doporučila hodně kyprou s říčním pískem a propěchovanou kokosovým vláknem, k podzimu, až budou hrozit noční mrazíky vykopnout, nacpat do kýble, já bych trochu přisypala kokodrtí nebo borkou, jen aby ty kořeny nebyly úplně nahé (i když amíci se s tím nemažou a klidně to pověsí do garáže s holými kořeny), a šup do sklepa, garáže ad., kde je mezi 5-10C a do jara se na ni ani nepodívat grinning smiley

    Tak ať se daří thumbs down

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 20.05.2012 20:18
     

    DĚKUJI MOC za skvělé rady.... budou se hodit, léto teprve začíná a zima je v nedohlednu moc jsi mi pomohla.o) Mimochodem ty semena od zmiňované firmy Neoral mám taky tak jsem zvědavá co a kdy vyleze ale koexfloru, panu Mitiskovi moc věřím...to jsou ty na fotkách, výborná klíčivost!!Jinak semena plumérií na mimibazaru prodává ještě jakásí paní Vladka Kúdelková no nic si od nich neslibuji prodává po jednom kuse ale měla zase druh který jsem jinde nenašla , rouby zkusím, to budu teprve začátečník ale někde se začít musíyawning smiley)Opravdu moc díky , klobuk dolů před tím, co vše vím, úplny Colombo flower smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Verenka (20.05.2012 22:33)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.