sobota 27. dubna, 17:02 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 21.05.2012 22:44
     

    chtela bych se zeptat tady nejpovolanejsi pestitelky *vyrkaz*- hodne se zminujes o tom kolik prostoru dat semenackum ...nejak jsem tu vydedukovala takovy mensi figl, cili jestli tomu rozumim dobre tak plati CIM MENSI NADOBA TIM VETSI USPECH NA KVETENI? winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 22.05.2012 02:25
     

    Verenko, holka ty si střelec eye rolling smiley

    Nejpovolanější určitě ne, možná tak nejnašprtanější spinning smiley sticking its tongue out pěstuju Plumerky jen dva roky smoking smiley

    A i druhý závěr byl střela trochu mimo - Plumerka má stejné potřeby jako Oleander, už jsi viděla někdy metrové oleandrové křovíčko kvést v minikvětináčku? grinning smiley

    Každopádně, zkusit to můžeš, mám velké pochopení pro Mičurinovské pokustónství grinning smiley

     
  • Autor: petros
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 01.06.2012 19:55
     
    imag0011.jpg

    Jsem rád že jsem našel toto forum o pěstování Plumérek, jsem absolutní lajk a budu ptřebovat poradit jak dál, tuhle jsem přivezl z Thajska - bíle kvetoucí , poslední den dovolené 20 března jsem si mohl v zahradě uříznout výhon cca 10 cm ,Doma jsem jej zaříznul a řez jsem zasypal stimulátorem a zasadil, dnes vypádá takto - co dál - rosit nerosit a jak moc zalévat - plné slunce nebo raději polostín přes poledne atd. Dík za každou radu. please smiley confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil petros (01.06.2012 20:56)
     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 03.06.2012 14:42
     
    obraz008.jpg
    Další fotografie:

    daří se jim, doufám že i někdy vykvetou holky jedny love smiley please smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Verenka (03.06.2012 19:15)
     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 03.06.2012 14:51
     
    obraz001.jpg
    Další fotografie:

    A NOVÉÉÉÉÉÉÉÉÉgrinning smileyD Ta krabice má cenu asi tisícovky hahahaha thumbs down něco pan Mitiska a něco pan Zaoral a jakási Vladislava Kuuudelková, vidím to tak 1000:1 pro pana Mitisku grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Verenka (10.06.2012 13:39)
     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 03.06.2012 15:21
     

    vyrkaz: Já je pěstuji o rok déle winking smiley však to byla tvoje vlastní citace, že Němci jsou mistři v úspoře prostoru pro kořeny grinning smiley thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Verenka (05.06.2012 17:18)
     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 03.06.2012 19:09
     



    vyrkaz napsal(a):

    Drago, neboj, Plumerka je na prokořenění louda, takže s tímhle květináčkem to zvládne i do příštího roku smiling smiley Pokud by se ti chtělo přesazovat, tak teď je ještě správný čas thumbs down

     

    ...a přidávám slíbené foto modrásků smoking smiley


    brutalne krasne !!!to mas doma? grinning smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 03.06.2012 19:13
     

    dejte ji více na světloyawning smiley)

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 04.06.2012 14:44
     
    roubovanci.jpg



    petros napsal(a):

    Jsem rád že jsem našel toto forum o pěstování Plumérek, jsem absolutní lajk a budu ptřebovat poradit jak dál, tuhle jsem přivezl z Thajska - bíle kvetoucí , poslední den dovolené 20 března jsem si mohl v zahradě uříznout výhon cca 10 cm ,Doma jsem jej zaříznul a řez jsem zasypal stimulátorem a zasadil, dnes vypádá takto - co dál - rosit nerosit a jak moc zalévat - plné slunce nebo raději polostín přes poledne atd. Dík za každou radu. please smiley confused smiley


    Foto jsem už sem do fóra dávala (je tam pár roubovanců a nějaké řízky) - odzkoušené mám zhruba tohle - šoupnout na slunce a zalévat trochu (u krajů květináče max jednou týdně) - květináče jsou lepší pro řízky tmavé - teplo stimuluje lepší prokořenění. Plumerka má ráda hodně světla, tak jí ho dopřejte smiling smiley denně rosit (můžete přidat trošičku hnojiva vhodného na list, ale s nízkým dusíkem, jeho přebytek dělá plumerky choulostivější na houbové choroby a plísně, což by u kořenícího řízku asi nebylo to pravé ořechové grinning smiley )

     
  • Autor: petros
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 04.06.2012 15:54
     

    Dík za rady jaké používáš to hnojivo na list

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 04.06.2012 16:19
     

    U semenáčů a starších rostlin používám Vermesfluid, u kořenících a těch, co nevypadají úplně fit, občas šoupnu do mlžítka jen trošku Kristalonu Podzim grinning smiley

    Jinak, Plumerky mají zhruba stejné potřeby jako Oleander - v létě venku, lépe, když přímo na ně neprší (šoupnout třeba pod překryv střechy na jižní stranu baráku, to bych řekla, že je pro ně tak ideál - zeď jim akumuluje trochu teplo, mají dost světla a moc na ně přímo neprší grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 06.06.2012 17:50
     
    roub_kopulace.jpg
    Další fotografie:

    Házím sem slíbené fotky ze záchranných roubování - respektive dvou technik, které se mi nejvíc osvědčily i s málem materiálu - u Plumerek stačí opravdu celkem málo materiálu - jsou to holky šikovné, ony to zvládnou. Pár odrůdovek by mi přes zimu (byly na Thajských řízcích, což je taková koleda o hnilobu, lepší jsou roubovanci na semenáčích) jinak vykapalo, a materiálu bylo málo, protože Plumerka je sukulent a dlouho se tváří, že je všechno v pořádku, než zjistíte, že má dole gumový kmínek, tak už je zdravého materiálu málo grinning smiley

    - první obrázek je roub jednoduchou kopulací (na dvouletý semenáč)

    - druhý obrázek je mírně sprasený roub na obrácené V (také na dvouletý semenáč)

    Rouby konečně dosrostly a začaly obrážet, takže je už můžu šoupnout ven grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 06.06.2012 18:39
     

    Jsi šikovná, já bych brala, kdybych uměla aspoň to "mírně sprasený" roubování. Škoda, že nejste vy holky šikovný roubovací blíž od Brna smiling smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 10.06.2012 13:37
     
    obraz008(1).jpg

    plumerie semenáčky po týdnu.DDDD rostou jako z vody mam fakt radost please smiley love smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 10.06.2012 13:38
     

    brutalne krasne, mas je doma? winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.