sobota 27. dubna, 16:57 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 02.07.2012 17:37
     

    Tohle bylo foto ze zimy, to se mršky táhnou za světlem, pokud nejsou přisvicované, ale po dvou letech zkušeností z Plumerkami jsem zjistila, že otáčet je je naprostá zbytečnost, protože, jakmile je v květnu šoupneš ven na letnění, tak se krásně narovnají - sazenice mají dlouho dužnatý terminál, takže žádný problém grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 02.07.2012 20:39
     

    Tak se vám musím pochlubit a vkládám (zatím) pěstitelské úspěchy - semenáče Plumerií vyseté duben/květen 2012 winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 02.07.2012 21:20
     

    To mně neříkej, že jsou dvouměsíční grinning smileyjá nemám takové ani půlroční angry smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 02.07.2012 21:27
     

    Opravdu, čestný pionýrský winking smiley A neměly by to být žádné obří variety. Měly by to být malé, max. střední rostliny. Já je letním co to jde, pořád zalévám, jedenkrát za 14 dní hnojím, rosím, hezky na ně mluvím..... grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 03.07.2012 11:09
     

    Já o tom nepochybuji, jenom tiše závidím a zuřím angry smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 12.07.2012 12:17
     
    fduomardi2.jpg
    Další fotografie:

    Jdu vypořádat resty grinning smiley Slíbila jsem, že tu nějak smysluplně zkusím popsat metodu řízeného přísušku, kterou mně naordinovali amíci, tak jdu na to:

    - nejdřív proč jí praktikovat - Plumerie je z principu sukulent, prapůvod má v Mexiku, takže cyklické období sucha má v genech - stimuluje u ní tvorbu lepšího kořenového systému, kompaktnější habitus, lepší fytohormonální dispozice pro květuschopnost

    - jak jí praktikovat - já v našich podmínkách dělám cca měsíční cykliku (podle počasí, stavu rostlin - prostě "odokismus" grinning smiley , zavadnout plumerku nechám do opadu prvního spodního listu, nepřisušuji ve velkých vedrech

    - jak dlouho jí praktikovat - do prvního kvetení (během periody kvetení hnojit a zalévat dosyta, v údobí klidu téměř vůbec)

    - něco dalšího k semenáčům - příliš nezalévat, příliš nehnojit, jen tak, aby malý bambula zdravě prosperoval, prostě držet mládež zkrátka, jinak budete mít zbytečné kvantum zelené hmoty, protože cílem každého Plumieholics je vypěstovat na co nejnižším kmenu co nejvíce květů grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    K fotkám:

    - na první fotce je odrůdové osivo - kultivar Mardi Gras - kvalitní odrůdové osivo většinou vykazuje téměř identické sazenice (ale taky se najdou vyjímky, třeba semenáče Dwarf Sparkling Star mi rostou ve formě tří trpaslíků a jednoho celkem vzrůstného reprezentanta)

    - spáchala jsem pokus, jestli mi to amíci neordinují zbytečně složitě grinning smiley - na druhé fotce je vlevo dosyta krmený a zalévaný devítiměsíční trpaslík, který už začíná větvit - hodně zelené a dužnaté hmoty - vpravo je jeho bratr správně zapěstovaný metodou řízeného přísušku (kompaktnější, výrazně tužší terminál)

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 13.07.2012 14:25
     

    Tak koukám Verčo, že to dělám pěkně blbě.... :-D. Takže odedneška mají panáčci útrum! A já myslel, že čím větší a tlustší, zelenější, tím líp.. No jo. Na druhou stranu si myslím, že jim to snad neublížilo ne? Ještě se to dá naordinovat správně, co říkáš? Díky moc za super vyvětlení. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 13.07.2012 19:56
     

    Vláďo, prostě musíš být macecha a nehýčkat je. Mně to třeba problém nedělá smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 13.07.2012 20:09
     

    To by bylo něco pro mne , zasadit a hodit na to lopatu hlíny. Jako hrobník tongue sticking out smiley

    Ale krásně vám to kvete , jen co je pravda grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 14.07.2012 00:45
     

    Vláďo thumbs down to je v pohodě, já jsem mameluk, že jsem sem to přísuškování od amíků nelupla hned na začátku. Já jsem to několika lidem popisovala do mailu, a pak jsem veřejnou prezentaci téhle metody prostě vypustila. Ale při tvé klice na semenáče (prostě komu se podaří třeba první ibiškový semenáč taková krasavice), ti určitě vykvete nějaká bomba i u Plumerek winking smiley ...jen ty bumbrlíčky přestaň tolik krmit a napájet, znáš pohádku o perníkové chaloupce ... abys pak neskončil v troubě grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 14.07.2012 07:57
     

    No neboj, už mají utrum. Ale asi postupně ne? Aby nedostaly zase šok :-D. Nedávno jsem koukal na Facebooku na Giampietra. Měl tam fotku po přesazování 6000 Plumerií... to by mi asi upadly ruce. Ale má je tedy taky nádherný. Budu se muset někdy na tu Sicílii podívat winking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 14.07.2012 11:31
     

    Taky bych se k Giampietrovi chtěla juknout, dopisovala jsem si s Ninou, tak si od něj brala nějaké Plumerky, doporučovala jsem jí kultivary, protože to, co od něj měla před tím byly většinou Hawaiiky nevhodně do květníků a skoro vůbec jí to nekvetlo. Prostě tak, jak Giampietro má nevhodné podnože pro klasické pokojově pěstované ibišky, tak taky mameluk má z Plumerek kdeco, ale do květníků vhodné občas něco grinning smiley

    ...a jednorázové utrum těm svým plumerkovým miminům opravdu nedělej, piánko grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 14.07.2012 12:49
     

    Jo jo jo, neboj, myslel jsem si to... bude to postupný. No Giampietro si to může tam dovolit... mít takové kultivary. Já jsem moc zvědavý co bude z těch od Tebe..! Líbí se mi... flower smiley flower smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 19.09.2012 13:25
     

    Krásný deštivý den přeji, prosím, kdo má zkušenosti s přezimováním plumerií, opadavájí jim na zimu listy?

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 19.09.2012 13:44
     

    U mě ano, v zimě mají 15st a míň

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.