neděle 28. dubna, 10:09 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 16:40
     

    tak to zas tak velké nejsou winking smileyA nemáš nějakou ověřenou adresu, kde je koupit?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 16:50
     

    Verunko, a jak se Plumerky roubují? Taky klasicky jako Ibišky? Ty asi spíš do rozštěpu ne?

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 18:30
     

    Verčo, tak to mě doma neprojde

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 19:07
     

    Jani, miniatury jsem ještě nekupovala, miniatury prodávají v Evropě v nějaké širší nabídce jen hoši z Anglie [www.plumeria2u.co.uk] , ale s nákupem rostlin u nich zkušenost nemám, protože na Gardenwebu a Dave's gardenu si na kvalitu jejich rostlin občas někdo postěžoval, já jsem u nich kupovala loni jen nějaké osivo, a to bylo střídavé kvality - některé kultivary super, pár bída, takže z toho vlastně žádný závěr udělat nemůžu eye rolling smiley

     

    Vladi, stejně jako Adenka, Plumerky se roubují nejčastěji do rozštěpu, mně tenhle způsob neseděl, tak jsem vyzkoušela "zetko" a chip, ty mi taky neseděly, pořád mi prostě přišlo, že to není vzhledné, pevně to nedrží atd. Pak jsem zkusila úplně jednoduchou kopulaci a ta byla super, u roubování Plumerek je nejdůležitější být rychlý (latex, co roní rychle tuhne) a naučit se vázat s akurátním přítlakem grinning smiley - když jsem roubovala poprvé, tak jsem to šněrovala jak ibišek a roub i podnož začaly hnít, protože jsem je sešněrovala moc, jsou dužnaté a já jsem je prostě moc otlačila, chce to prostě trochu grifu ...tak už chápeš, proč si doma pěstuju těch Plumerek tolik? grinning smiley

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 28.03.2012 20:52
     

    Filípek ti to zakázal???? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 03.04.2012 15:21
     
    p1010108.jpg
    Další fotografie:

    Tak se jdu pochlubit s mýma plumerkama měla jsem 3semínka,ty jsem 18.2.zasadila a tak mi rostou,na třetí fotce jsou společně s adenkama flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 04.04.2012 08:40
     

    Krásně ti to rostethumbs down

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 04.04.2012 10:14
     

    No krása, ale do toho snad já už ani nejdu, ani nevím jak to vypadá.... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 04.04.2012 11:18
     

    Drago thumbs down moc pěkné a vitální rostlinky thumbs down je vidět, že se jim u tebe daří smiling smiley

     

    Franti thumbs down ty s těmi Plumies pořád koketuješ winking smiley Stejně budou grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 04.04.2012 11:42
     

    Kristova hoho, nestraš.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 04.04.2012 12:03
     

    Franto, já nestraším, já jen reálně vyhodnocuju situaci grinning smiley

     
  • Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 05.04.2012 20:59
     
    p1010811.jpg
    Další fotografie:

    Dobrý večer všem. Tak jsem se jen chtěla zeptat, jestli tak nějak mají vypadat plumerie? Semínka jsem zasadila loni v létě a teď jen koukám co z toho roste winking smiley . Myslíte, že budou taky někdy mít tak krásné květy jako vidím ve vašich příspěvcích? A vlastně kdy plumerie ze semínka kvete poprvé?

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 06.04.2012 00:26
     

    Nadi thumbs down dovolila bych si tipnout, že tobě pokvetou i v květináči, jestli totiž to, co je na tvých fotkách jsou dvouleté semenáče, tak to bude zjevně nějaký kompaktní kultivar, kterému by se v květináči dařit mělo dobře. Většina semenáčů Plumerek v Evropských podmínkách nakvétá třetím rokem, takže už to máš "za pár" grinning smiley thumbs down

     
  • Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 07.04.2012 11:07
     

    Děkuji. Už se budu moc těšit. Slibuji totiž rodině, že jim pak budu dávat věnce z květů u nás na zahradě. grinning smiley grinning smiley Pokud to nepokazím při letnění. Ještě si tady dobře musím přečíst jak je letníte. eye rolling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 08.04.2012 15:38
     

    Tak, přátelé, podařilo se zlomit barvu a na světě je vedle kultivarů Sobrietty a Serendipity (oba při odkvětu přechází v modrou) první opravdu modrý kultivar (Thajská Photoshopová dílka podvodných prodejců, nyní již včetně jednoho Aukro prodejce, nepočítám) je na světě - ještě nemá jmého, jde o semenáč kultivaru Lavender Blue thumbs down grinning smiley

    Fotku sem dám hned, jak se sem bude možné znovu fotky dávat, kurňa admine eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.