neděle 28. dubna, 02:55 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Co do truhlíků na severní stranu?

Datum: 10.03.2009 13:41
 

Tak zakládám kvůli Lotynce, aby neztrácela naději winking smiley

 

Loty, millionky na severu asi jásat nebudou, to ti řeknu hned smiling smiley, ale zkusit to klidně můžeš.

Ale je spousta balkonovek, kterým polostín svědčí - troufám si říci, že to jsou fuchsie, balzamíny, převislé begonie a pak "nekvetoucí" druhy jako jsou rozchodníky, netřesky - ty si budou na severu lebedit smiling smiley a nebudeš je muset skoro zalévat.

Obrázky dodám smiling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 9
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 11.03.2009 14:48
     

    Ivy já som vymenila komplet všetky truhlíky,kúpila som hlbšie.Na terase som ich mala v črepníku a tam som korene preklopila v'ačším kameňom.Inak neviem.eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 11.03.2009 14:49
     

    Taky plánuji hlubší a samozavlažováky, ač se mi nikdy nelíbily. Ale když jsem viděla loňské balkonovky sousedky, bylo to prostě znát thumbs down. Víc prostoru, víc živin, méně časté zalévání. to převáží nad estetikou winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 11.03.2009 14:56
     

    Jasne! A keď sa rastlinky rozrastú,tak pod prevismi stejne není vidieť truhlíky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 11.03.2009 15:18
     
    Další fotografie:

    další winking smiley (složení je uvedené u každého obrázku)

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 09:13
     

    Včera jsem byla v zahradnictví v Teplicích a tam jsem zjistila, že jsem úplně nahraná.

    Nevím co si na ten balkon koupit. Tenhle rok to vidím na tzv. zahřívací kolo.

    Kdy do truhlíků vysadím sem tam něco, abych zjistila, které rostlince se jak daří.

    Očumovala jsem fuchsie. A mám dotaz. Jsou všechny fuchsie převislé???

    Nebo jsou některé keřovité??? Měla bych zájem o ty převislé. Ale nerada, bych byla v mylném přesvědčení a čekala, kdy se mi to bude pnout dolů a místo toho budu mít trčáky.

    A ty sazeničky se rozesazují těsně vedle sebe, nebo s nějakým odstupem s tím, že se rozrostou...???

    Taky jsem zjistila, že na balkon mi trochu přeci jen svítí sluníčko. A že teda balkon mám mírně na severozápadní stranu.

    Co takhle pelargónie??? Vyžadují hodně sluníčka??? Jedno okno mám na západ. Tak bych to chtěla prubnout.

    Přeci jen se ráda příjdu poradit. Je mi jasný, že moje otázky jsou hloupé, ale pochopte jsem úplný začátečník.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 10:22
     

    Lotynko, pelargónie ti ve stínu nepokvetou nebo málo. Jsou to květiny slunce.

    Fuchsie jsou i keříčkové. Dej si pozor, ale u Dvořáka v Teplicích je mají myslím dobře popsané nebo ti poradí. ještě, pokud chceš převislé begónie , tak musíš brát ohled na to, jestli máš balkón na návětrné straně nebo ne. Pokud ti tam dost fouká, taky z nich nic mít nebudeš, protože jsou velmi křehké a ulámou se a zase bys tam měla jen torza sad smiley

    Všechno má své pro a proti. Begónky jsou nádherné a mají-li místo na chráněném místě před větrem, není snad krásnějších květin

    Fuchsie jsou nádherné, odolné i normálnímu větru, ale zase si pořiď současně s nákupem rostlin i Pirimor, protože je milují mšice, abys měla možnost je ochránit před jejich nájezdy a jestli přijdeš fuchsiím na chuť a propadneš jim, existují nádherné kutivary s ohromnými plnými květy všech možných barev.... winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (06.04.2009 10:23)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 11:29
     

    fuchsie milují nejen mšice, ale i molice angry smiley thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 12:57
     

    Jasně, ale funguje na ně stejný přípravek. Pak je jedno, který okřídlený hmmyz má na ně spadeno winking smiley

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 13:17
     

    eye rolling smiley už teď mám depku, jak mi z truhlíku trčí roští. Babča nademnou má taky truhlíky a tipla bych to na pelargonky. No nevím, budu tam muset víc zašmírovat. Mám dalekohled, tak mrknu co mají v oknech ostatní.

    Loty bude voajerka winking smiley grinning smiley

     

    A co břečťan??? Na zimu bych ho dala domů....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 13:38
     

    Lotynko, ať ti to v létě kvete, ne? Jsou i venkovní břečťany, ale ty můžeš dák kvetoucí kytky. Zas se tolik neboj. Já třeba už několik let na fuchsiích žádné hmyzáky nemám a když se něco objeví, nikdy toho nebylo tolik, abych musela dělat postřik.

    Prostě kup kytky do polostínu, zasaď je (klidně dost hustě) a zalévej a hnoj umělým hnojivem. Když budeš mít osazené truhlíky nahusto, hnoj klidně denně a ne jen dvakrát týdně. A uvidíš, jaký krásný budeš mít balkón. winking smiley

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 13:54
     

    flower smiley Drahuško, děkuju za povzbuzenísmiling smiley .

    Já se u Dvořáka poptám na některé ty kytičky do polostínu, některé ze zahradnic.

    Nevím ani jaké hnojivo. Všechno bych hnojila kristalonem. A nemám ani potuchy do čeho co vsadit stydlin smiley .

    Takže si všechno vyzkouším a teprve výsledek mi ukáže, jaké kytičce se bude u mě dařit nejlépe.

    U nás se už brzy otevře nové zahradnictví, tak to budu mít kousínek, až mě to popadne.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 13:57
     

    Lotynko bud v klidu, ja zacinala vloni, od babicky jsem mela dva truhliky muskatu a sama jsem nakoupila jiz vzrostlejsi sazenicky surfinii....pak jsem taky dostala fuchsii. jo jednu milionku jsem taky zkousela. Vsechno to krasne kvetlo, no radost pohledet, stoji to sice hodne casu pri zalevani ale me to bavi....akorat pak prislo sem tam nejake delsi volno v lete a msice se do mych krasavic pustily se vsi silou, kdyz jsem doma tak si to hlidam kdyz mam jenom sousedku na zalevani je to konec angry smiley Muskaty preziji vsechno se surfinkama to bylo horsi ale stejne jsem byla spokojena se vsim, takze se neboj a jdi do toho!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 14:27
     

    Lotynko, kup si substrát pro balkónovky a hnojivo jsi vybrala dobrý, jen záleží, jak vzrostlé rostliny koupíš. Když koupíš kvetoucí, hnoj kristalonem na květ, když maličké sazeničky, nejdřív hnoj kristalonem na list, aby se rostliny vyvinuly a pak zaměň hnojení na květ a je to.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 16:11
     

    Loty, zjednodušeně řečeno - pod naším vedením nemůžeš nic zkazit nono smiley winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Co do truhlíků na severní stranu?

    Datum: 06.04.2009 19:18
     

    grinning smiley Právě dnes se otevřelo nové zahradnictví v Litvínově thumbs down . Zatím tam maj toho skromně. Teprve se začíná, ale výběr hnojiva a jiných chemikálii slušnej. Měli tam i orchidky, tak mi srdíčko zaplesalo. Nějak jsem jim podlehla stydlin smiley love smiley .

    Tenhle týden naverbuju Romču na okno na západě, ať mi tam zas přidělá tu zahrádku, kterou jsme na adventa sundavali, aby byl vidět svícínek smiling smiley .

    Teď na jaře jí tam zas budu chtít zpátky a vyslechnu si k tomu nepříjemnej komentář, protože jsem byla tak aktivní a šroubky uklidila, ...tak dobře, že nevím kam...no problééémo... se kdyžtak koupí nový winking smiley .

    Jsem na sebe ale zvědavá, jak každej druhej den otevírám to okno. Sundávám z něj kytky na parapetu domasad smiley . Takže tam asi dám zavlažovací truhlíkyconfused smiley . A jak moc to pomůže???? Kolikrát to potom budu muset v tejdnu zalít????

     

    Drahuš, Kristalon PLOD A KVĚT i START mám doma. Takže hnojivem se pro začátek vybavená thumbs down winking smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.