neděle 12. května, 23:06 Svátek má Pankrác
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 3
Klikni pro filtrování
Tagy: Lilie

Lilie

Datum: 18.07.2007 11:41
 
_mg_4418.jpg
Z deseti lilií, jen tato ožraná od slimejšů. Ostatní neměly ani takovou šanci. Sežrali je než vykvetly angry smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 13.07.2023 09:06
     

    Máš nádherné obříky. thumbs down Navečer to musí vonět, ale jak mají sekundární poupata, tak to kvete déle. Je to bezva mezi pauzou kvetení v růžích. I když v tom suchu a teplu budou růže špatně opakovat. Je pravda, že zas tolik lilií v zahradách nevidím. Většinou si koupí orientálku, která nevydrží a odradí to v pěstování. ...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Lilie

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 13.07.2023 10:19
     

    Regi, ty mášale krásné obry. eye popping smiley love smiley thumbs down

    Co já se jich už nakupovala. Postupně mi je vyžrali nějaký hryzci či myši. thumbs up Jen jedny se mi v záhonu drží a pak v předzahrádce takové vysoké žluté a vínové, kdysi jako dárek od Basíka.

    Ale když ty vaše vidím, svrbí mě prsty. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 13.07.2023 12:50
     

    Gabco, to je asi taková satisfakce za pískový suchopáry. Taková půda liliím docela vyhovuje. Nevyhnívají a docela se i množí.

    Aleno, na zahradách moc nejsou. Zčásti je to dáno určitě nákupem orientálek.Další si myslím, že bude poměrně malá znalost těhle orientpetů. Díky velikosti i docela dlouho kvetou. To u menších neplatí. A je to taky taková nemoc. A už jsem někde zase koukala eye rolling smiley na nějaký další skvost. A zjistila jsem, že Africa není lo hybrid ale aurelián hybrid. Ono by to tak důležité zase nebylo ale jde o to, aby měly pevné stonky a co nejlépe samy stály. Vyvazování je otrava.A stejně to nikdy nevypadá tak dobře. Někde je skoro lepší fiknout do vázy.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Lilie

    Datum: 14.07.2023 15:28
     
    lilie (2).jpg
    Další fotografie:

    Lilie v tom horku rychle odkvétají a některá poupata vůbec nevykvetou a zhnědnou.

     
  • Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 15.07.2023 09:15
     

    Berdo, parádnice. Se sázením je to při současných létech a hrozně ostrému slunci problém. Dřív bylo jasné na slunce. Teď už je kvůli kvetení asi lepší polostín ale tak zase tak dobře nerostou a nebývají tak pevné.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 15.07.2023 10:03
     

    To je pravda, sousedka je má v záhonu a jsou opravdu silné. Přes poledne jsou ve stínu, tak to dávají. Já je mám v květináčích pod pergolou jsou o hodně slabší.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 15.07.2023 11:42
     

    Berdo, je to nádhera. thumbs down Ta zahnědlá poupata si myslím, že je v růstu málo vody. Mám to taky, kde nebylo vůbec zalito na plném slunci. Můžu se mýlit. Snad se trochu ochladí, aby vydržely.

     
  • Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 17.07.2023 00:31
     
    20230716_144420066_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Některý se šplhají až do nebes.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 17.07.2023 01:38
     
    360159733_245569454906290_780066598239584695_n.jpg
    Další fotografie:

    Já začínám přicházet na chuť liliím. Tyhle dvě mají květy menší, ale vydrží kvést docela dlouho. Jsou moc hezké.

     
  • Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 17.07.2023 08:12
     

    Spike, dobře děláš. thumbs down Když se jim trochu vede, je to nenáročná kytka vlastně. Vodu samozřejmě uvítá ale umí se i uskromnit.

     
  • Status:

    Re: Lilie

    Datum: 17.07.2023 20:26
     
    dscn0523.jpg
    Další fotografie:

    Nádherné kousky od všech flower smiley eye popping smiley thumbs down . .... poslední je květníková z Lídlu.

     
  • Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 17.07.2023 21:51
     

    Jarko, hezky ti to roste. thumbs down Orientálky jsou velice pěkný rostliny, jen ta výdrž.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 17.07.2023 22:31
     
    dsc06576.jpg
    Další fotografie:

    Dámy, paráda. thumbs down flower smiley

    Dnes ráno po dešti hned startují v rozkvětu, dostaly životabudič. Pouze jsem zjistila, že mám zlomenou 1 Les. Wood., tak jsem ji dovezla na hřbitov, byla to tíha. U mne je v seznamu jemná Elusiv hodně vepředu, i když jsou krásné všechny. smiling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 18.07.2023 00:21
     

    Našich pár, které přežily, asi je neumím, už jsou téměř za zenitem, část rozlámaly kočky ... obdivuju, kochám se aspoň tady thumbs down . Díky.

     
  • Status: expert

    Re: Lilie

    Datum: 18.07.2023 08:17
     
    20230718_054416658_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Voda je oživila. Letos se konečně po letech usadila Anastazia.Dobře stojí a rozrůstá se na dvojce ale nevím co. Má ji i Jarka, jak jsem koukala, možná bude vědět. Je v barvách Roberta Swansona, jen květy visí jako zvonky. Někdy to chvíli trvá než se usadí mezi výsadbou. Líp rostou jakoby na volném prostranství.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.