pátek 3. května, 12:19 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Kashika
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Krempita ,kremeše a podobné

Datum: 31.01.2008 00:07
 

Pro velký (vizuální) úspěch grinning smiley předkládám (a překládám volně ze srbštiny) recept na něco naprosto, ale naprosto vynikajícího - KREMPITU (neboli hooodně doslovnej překlad - krémovej koláč)

 

Zde foto: [www.serbiancafe.com]

 

Recept na 10 porcí

 

Balíček listového těsta (asi 500 gr)

 

Na krém:

9 vajec

4 sáčky vanilk. cukru

8 lžic hrubé mouky

6 lžic škrobu

2 litry mléka

18 kašik (lžic) cukru

 

Příprava:

Hodně vyválet listové těsto a položit ho na obrácený plech. Zahřát troubu na 200 st., vložit těsto a asi 10 minut péct při 175 stupních - dokud nezezlátne.(Upéct dvě placky!)

 

Krém:

9 žloutků, 4 vanilk. cukry, 8 lžic hrubé mouky, 6 lžic škrobu (nebo 14 lžic mouky) smíchat.

Potom vmíchat do 2 litrů mléka a za stálého míchání 15 minut povařit. Do horkého se vmíchá sníh z 9 bílků a 18 lžic cukru (spíš krystal či krupice, moučkáč ne) - ještě dodávám, že ten sníh je samozřejmě sladkej, né že se dá sníh A cukr. grinning smiley

Krém vylít na upečený plát těsta, přiklopit druhým plátem těsta, kterej už jsme rozřezali na kostky (cca 5x5 cm), protože pak se to blbě krájí.

Posypat moučkáčem.

 

Ten prostředek je jakoby pudinkovej, je to výborný a prodávají to v Teplicích v ul. 28. října v cukrárně, to vím, a taky se tomu nesprávně říká Italská kostka grinning smiley smiling smiley

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil LadaB (05.02.2008 20:13)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 23:23
     
    Hespo - dam sem aj moj zauzivany recept na kremesovy krem , trochu je "jednoduchsi" a urcite tie moje kremese su podstatne nizsie ako Kashikine , ale robievam ho uz roky a celkom je dobry...
    Ten krem na zaciatku nie je hned uplne tuhy, musi to dobre vychladnut a trochu postat, az potom je to O.K.

    1l mlieka, 120 g praskoveho cukru, 1 - 2 balicky vanilkoveho cukru,
    4-5 zltkov, 100 g hladkej muky ( special), sneh zo 4-5 bielkov, 100-120g krystal. cukru do snehu...Postup ako Kashikin krem ...
    V povodnom recepte je, ze sa moze pridat trochu masla...ale my pridavame pre chut radsej trochu rumu drinking smiley..
     
  • Autor: Reklama

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 23:39
     
    hespo, to je přímo ten první recept od Kash?
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 23:43
     

    Keriika, děkuju. Časem také ozkouším.winking smiley

    Anavi, jo.grinning smiley musela jsem ho zkusit. Patlala jsem to skoro celý odpoledne. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (17.02.2008 00:45)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 23:45
     
    Já právě na to nějak nemám odvahu eye rolling smiley Mám radši recepty typu - zamíchám v jedné míse, naleju na plech a slavím úspěch winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 17.02.2008 00:06
     
    Hmmmm, teda Helčoooo...! grinning smiley thumbs down mls smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 17.02.2008 19:54
     

    Heli, je to práce na celý půldne, ale když se to takhle povede, tak to stojí zato. Ta dokumentace mě taky dostala, sníh nádherně lesklejthumbs down

    Jediný, co mi není jasný, je ten plát těsta na obráceném plechu - to těsto přes okraj. To vlastně vznikne po upečení taková miska, nebo se mi to jen zdá? Do té misky se naleje krém a druhým plátem se to přiklopí?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 07:43
     
    Evano, nad tím stejným jsem také přemýšlela, tak schválně, co nám řeknou winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 15:28
     
    Další fotografie:

    Holky, ano. Uválet velký plát. Otočit pekáč, dát pečící papír , pokud máte ještě jeden stejný pekáč, tak ten papír zatižte tím pekáčem, aby se ten papír vyformoval.

    (Já vám to snad taky vyfotím) je to srozumitelné?winking smiley

    Na ten papír pak položíte tu placku. Ničím jsem to nevymazávala.Ten plát těsta by měl přesahovat až k dolnímu kraji. Mě se ta první placka trochu pečením smrskla a neudělala tu misku. Ono je totiž toho krému hodně a když by se to do té misky nedalo, tak by vytékal.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 15:31
     
    Heli, nešlo by to nějak zabalit a poslat????? grinning smiley grinning smiley grinning smiley mls smiley Sliny mi kanou jak našemu psovi, když vybaluju nákup winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 15:33
     

    Evanko,

    na minulé stránce, je na první fotce, ten přesah vidět. Fotka je sice dost temná, ale trochu to vidět je.

    Jo a taky jsem to těsto trochu propíchala(je to tam taky videt), aby neudělalo bubliny. Pak by to nebylo hezké.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 15:34
     
    tak příště, přijeď. Do Prahy trefíš.grinning smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 16:21
     

    Hespo - listkove cesto sa "zmrskne" ked nie je dostatocne vyhriata rura..preto to druhe sa uz nezrazilo...

    ...ale inak dos "ziram"...ja to vobec nerobim tak zlozito..Jednoducho rozvalkam cesto a dam piect dokonca do nizkych plechov...Podla vsetkeho moja plnka nie je az tak tekuta..

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 18.02.2008 16:49
     
    Keria, dík za radu s tím těstem. To mě nenapadlo, že to je v teplotě trouby.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 19.02.2008 20:02
     
    ..... mě by to taky nenapadlo. Keri to je fakt dobrá rada. Co všechno já se tady dovím, nebo dozvímconfused smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 27.06.2008 16:06
     
    krempita.jpg

    Anavi, našla jsem Ti v hlubinách svého PC pravou krempitu (ta vpravo, vedle červenýho) Někdy se dělá jen to "pudinkový", bez šlehačky.mls smiley

    A nezáviďte, to je starší fotka. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.