pátek 3. května, 08:27 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Kashika
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Krempita ,kremeše a podobné

Datum: 31.01.2008 00:07
 

Pro velký (vizuální) úspěch grinning smiley předkládám (a překládám volně ze srbštiny) recept na něco naprosto, ale naprosto vynikajícího - KREMPITU (neboli hooodně doslovnej překlad - krémovej koláč)

 

Zde foto: [www.serbiancafe.com]

 

Recept na 10 porcí

 

Balíček listového těsta (asi 500 gr)

 

Na krém:

9 vajec

4 sáčky vanilk. cukru

8 lžic hrubé mouky

6 lžic škrobu

2 litry mléka

18 kašik (lžic) cukru

 

Příprava:

Hodně vyválet listové těsto a položit ho na obrácený plech. Zahřát troubu na 200 st., vložit těsto a asi 10 minut péct při 175 stupních - dokud nezezlátne.(Upéct dvě placky!)

 

Krém:

9 žloutků, 4 vanilk. cukry, 8 lžic hrubé mouky, 6 lžic škrobu (nebo 14 lžic mouky) smíchat.

Potom vmíchat do 2 litrů mléka a za stálého míchání 15 minut povařit. Do horkého se vmíchá sníh z 9 bílků a 18 lžic cukru (spíš krystal či krupice, moučkáč ne) - ještě dodávám, že ten sníh je samozřejmě sladkej, né že se dá sníh A cukr. grinning smiley

Krém vylít na upečený plát těsta, přiklopit druhým plátem těsta, kterej už jsme rozřezali na kostky (cca 5x5 cm), protože pak se to blbě krájí.

Posypat moučkáčem.

 

Ten prostředek je jakoby pudinkovej, je to výborný a prodávají to v Teplicích v ul. 28. října v cukrárně, to vím, a taky se tomu nesprávně říká Italská kostka grinning smiley smiling smiley

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil LadaB (05.02.2008 20:13)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 01.02.2008 09:56
     

    Heeej Kash:

    Kdes že na něm byla v Teplicích? Proč jsi se neozvala? Ráda bych Tě poznala!

    Mohly jsme se nacpat spolu mls smiley

    Ale nespletla jsi se? V Osmadvacítce o žádné cukrárně nevím. Ty jsou v Krupské a na Benešáku.

    V Osmadvacítce jsou vietnamci a banka grinning smiley Jedině možná dole, u nádraží?

    Kdybys náhodou na dortíka sem k nám jela, dej vědět, jo? winking smiley

    Taky ráda mlsám flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krempita

     
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 01.02.2008 19:59
     

    Drahuš, jasněže na něm byla v Teplicích grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Chodíme tam vždycky, když máme do TP cestu winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 01.02.2008 21:24
     
    A proč nedáte vědět? confused smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 01.02.2008 21:26
     

    Protože jsme tam byly naposledy, když jsme Tě ještě neznaly grinning smiley

    Teď už víme, tak určitě dáme vědět grinning smiley

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 03.02.2008 19:54
     
    Tak jsem myslela, že budeme mít v neděli krempitu, že se Kash vytáhne a upeče, ale neměly jsme nic, takže jsem musela zahnat chutě na sladký kremrolema z Alberta eye rolling smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Krempita

    Datum: 03.02.2008 20:12
     
    Chuť na sladký zaháním cígemgrinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 03.02.2008 23:38
     

    Krempita nebo kremrole, žejo. grinning smiley Nojo, já zjistila, že nemáme váleček na vyválení tý placky, tak holt Indy. Ale Lada se kasala, že to zkusí grinning smiley

     

    Drahuško, já vlastně nevím, jaká je to ulice, ale S. mají (nebo měli, dlouho jsem tam nebyla a oni teď jezdí za mnou do Prahy, tlumočím pro ně) Hlavní" cukrárnu na tý ulici, co vede od nádraží k bývalýmu Tuzexu, to je 28. října, ne?

     

    Pak taky v takovým jako dřevěným přístavku, co byla nebo je banka, a pak na tý pěší zóně pod MÚ.

     

    To jsou mý rajóny. Nejčastěji jsem se vyskytovala v tý první, protože tam vykecávám s "dědou S." grinning smiley

     

    My teď jedeme do Mostu v půlce února, jen nevím, jak na tom budeme s časem, abychom zajížděly do TP. Abych řekla pravdu, v poslední době se tomu i vyhýbám, protože oni mi vždycky narvou plno dortů s sebou a nechtějí peníze (a já za práci chci grinning smiley ), takže mi je to blbý, no.... Ale dáme vědět, ráda si s Tebou zajdu na kafe a krempitu, a Zuzka taky. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 04.02.2008 09:09
     

    Tak pro vás, co máte chuť experimentovat , přidávám ještě další inspiraci winking smiley mls smiley

    [www.mimibazar.cz]=

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 04.02.2008 09:13
     

    a tohle je hitovka u nás doma, většinou peču na oslavy: (na první pohled možná složíté, ale je to hned a není na tom téměř co zkazit (pokud se vám nesežmolkuje pudingový krém a nehrne se čokoláda - jako minule mně grinning smiley).

     

    Kremeše

     

    Upéct piškot (viz výše).

     

    Krém:

    3 x puding (opět - zkoušela jsem vanilkový, smetanový i karamelový - vše o.k.)

    1 litr mléka

    2 x vanilkový cukr

    15-20 dkg cukru moučka (dávám míň, zdálo se mi to dost sladké).

    Z toho uvařit puding a rozpustit do něj celou Heru (ne do horkého!). Pak pořád míchat, než to trochu zchladne, aby se neudělal škraloup.

    Nalít na piškot a ještě na teplý krém naskládat Be-be sušenky (zkoušela jsem světlé (modré i červené)i tmavé nebo je někdy kombinuji) - jsou potřeba 2 balíčky.

    Nechá se vychladnout a navrch se naleje čokoláda (2 x 100 gr čokoláda na vaření + trochu Omegy) a dát nejlépe do ledničky. Krájet se to dá, až když je to dobře proleželé, jinak se sušenky lámou.

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 05.02.2008 20:05
     

    Kash, když se teda vymlouváš, že nemáme váleček, tak chci kremeše mls smiley

    Ale stejně si myslím, že tady někde bude. eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 05.02.2008 20:16
     

    Na žádost, jsem rozšířila název... winking smiley

    Jo krémik jsem zatím nedělala..kde bych asi tak vzala čas... grinning smiley ,ale až mě popadne mlsná tak jdu do něj.... winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 05.02.2008 20:28
     
    Já sa sem vnútim so svojím orginálným výrobkom,jak vidíte,to lístkové cesto som nahradila BeBe sušienkami,stejne som ho vždy brala,len ako nutné zlo,len ako základňu,aby sa ten krém dal na niečo plesknúť.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 05.02.2008 20:47
     
    No fajn...já právě mám v plámu zase jen s cukrářskejma piškotama...do misek ... grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 06.02.2008 07:32
     
    anny: dobrá inovace thumbs down
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 06.02.2008 19:21
     
    Já chci kremeše!!! confused smiley mls smiley grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.