pátek 3. května, 08:59 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Kashika
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Krempita ,kremeše a podobné

Datum: 31.01.2008 00:07
 

Pro velký (vizuální) úspěch grinning smiley předkládám (a překládám volně ze srbštiny) recept na něco naprosto, ale naprosto vynikajícího - KREMPITU (neboli hooodně doslovnej překlad - krémovej koláč)

 

Zde foto: [www.serbiancafe.com]

 

Recept na 10 porcí

 

Balíček listového těsta (asi 500 gr)

 

Na krém:

9 vajec

4 sáčky vanilk. cukru

8 lžic hrubé mouky

6 lžic škrobu

2 litry mléka

18 kašik (lžic) cukru

 

Příprava:

Hodně vyválet listové těsto a položit ho na obrácený plech. Zahřát troubu na 200 st., vložit těsto a asi 10 minut péct při 175 stupních - dokud nezezlátne.(Upéct dvě placky!)

 

Krém:

9 žloutků, 4 vanilk. cukry, 8 lžic hrubé mouky, 6 lžic škrobu (nebo 14 lžic mouky) smíchat.

Potom vmíchat do 2 litrů mléka a za stálého míchání 15 minut povařit. Do horkého se vmíchá sníh z 9 bílků a 18 lžic cukru (spíš krystal či krupice, moučkáč ne) - ještě dodávám, že ten sníh je samozřejmě sladkej, né že se dá sníh A cukr. grinning smiley

Krém vylít na upečený plát těsta, přiklopit druhým plátem těsta, kterej už jsme rozřezali na kostky (cca 5x5 cm), protože pak se to blbě krájí.

Posypat moučkáčem.

 

Ten prostředek je jakoby pudinkovej, je to výborný a prodávají to v Teplicích v ul. 28. října v cukrárně, to vím, a taky se tomu nesprávně říká Italská kostka grinning smiley smiling smiley

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil LadaB (05.02.2008 20:13)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 06.02.2008 21:11
     
    jusufi.jpg

    Traged napsal(a): ------------------------------------------------------- > Já chci kremeše!!!

    Zajtra si urob volno, sadni na lietadlo a pod!! ...Sadneme k Jusufimumls smiley ..

    (.. v mojom archive som nasla od neho len "zmrzku" asi z pred 4 rokoch...Nabuduce skusim nafotit viac, hihi .... zeby na provokaciuconfused smiley smoking smiley )

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

     
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 06.02.2008 21:19
     

    Na letadlo? Tak to nevím nevím...

    Ta zmrzka je fakt lákavá mls smiley mls smiley

    V kolik mi to letí? grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 06.02.2008 21:54
     
    Keria, toto ti ešte musím napísať. Jusufi bol prvý človek,s ktorým som sa v Košiciach zoznámila. Po prijímačkách sme šli s kamoškou na obed do Zlatej Husy, jediné volné miesta boli u dvoch chlápkov,tak sme si k nim prisadli.Bavili sa spolu nejakou slovanskou rečou,a my,vtedy ešte východu neznalé,sme sa domnievali,že je to šariština. grinning smiley grinning smiley Až keď,sa dali s nami do reči,tak sa to ujasnilo.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 06.02.2008 22:10
     
    Anny, vidis...a urcite by ta nikdy nenapadlo, ze raz mu tu budeme robit taku reklamu..winking smiley..Ja som zase poznala rodinu, co robili najlepsiu zmrzku este pred jeho erou..tiez juhoslovania - pri starej nemocnici..
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 07.02.2008 00:12
     
    hmmmm... Je vidieť,že si pravá košičanka. Já som doteraz nemala tušenia,že bola aj nejaká éra pred Jusufim.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 07.02.2008 11:40
     
    Traged: uplácám je na sraz, jo? winking smiley mls smiley Ale to si počkáš!!! grinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 07.02.2008 11:48
     
    Aní, takže Ty máš takovýhle známosti? No to se divím, že nemáš krempitu denně ke snídani, to já bych si teda zařídila, být Tebou grinning smileygrinning smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 07.02.2008 18:07
     
    Jéééé, Anavi, tak to se těšíííííííííím mls smiley grinning smiley (kousek mi schovej, ať mi to nesežerou, než dorazíme) grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 07.02.2008 21:43
     
    Hele, teď si tak vzpomínám, jestli jsem je nepekla už na ten minulej sraz u jaji??? Co si na nich tak pochutnávala Amee k snídani... grinning smiley. Ale z těch jsem zrovna byla špatná, byla to taková hrbolatina eye rolling smiley stydlin smiley .
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 08.02.2008 11:11
     
    Ty, Anavi, a vižeasijo?! eye popping smiley smiling smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 12.02.2008 19:29
     
    jeje, tak to mě buď uniklo nebo jsem zapomněla, že jsem tam něco jedlagrinning smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 20:41
     
    Další fotografie:

    Vyzkoušela jsem ten recept. Krempita, kremeš nebo podobné je moooc dobrý. Jen ten krém jsem si představovala tužší. Nevadí, je to přesto výbornéthumbs down celý byt voní vanilkoumls smiley mls smiley mls smiley mls smiley

    Dodávám fotodokumentaci.winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 20:45
     
    Tak tomu říkám provokace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale vypadá to skvěle thumbs down mls smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 20:58
    Hodnocení fotografie "Krempita ,kremeše a podobné": 5
     

    Teda Helčo, Ty nám děláš chutě!!!!

    mls smiley mls smiley

    Já jsem dneska dostala jen nějakej jablečnej piškot eye popping smiley

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita ,kremeše a podobné

    Datum: 16.02.2008 23:01
     

    Hele, jestli to budu dělat příště, tak mě napadlo, že kdyby se do toho horkého krému, ještě než se dává sníh, vmíchala rozpuštěná želatina, tak by ten krém mohl ztuhnout a drželo by to víc tvar pří krájení. Asi by se mělo odebrat to množství mlíka, kolik bude tý želatiny.

    Je to jen teorie.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.