pátek 3. května, 07:11 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Kashika
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Krempita ,kremeše a podobné

Datum: 31.01.2008 00:07
 

Pro velký (vizuální) úspěch grinning smiley předkládám (a překládám volně ze srbštiny) recept na něco naprosto, ale naprosto vynikajícího - KREMPITU (neboli hooodně doslovnej překlad - krémovej koláč)

 

Zde foto: [www.serbiancafe.com]

 

Recept na 10 porcí

 

Balíček listového těsta (asi 500 gr)

 

Na krém:

9 vajec

4 sáčky vanilk. cukru

8 lžic hrubé mouky

6 lžic škrobu

2 litry mléka

18 kašik (lžic) cukru

 

Příprava:

Hodně vyválet listové těsto a položit ho na obrácený plech. Zahřát troubu na 200 st., vložit těsto a asi 10 minut péct při 175 stupních - dokud nezezlátne.(Upéct dvě placky!)

 

Krém:

9 žloutků, 4 vanilk. cukry, 8 lžic hrubé mouky, 6 lžic škrobu (nebo 14 lžic mouky) smíchat.

Potom vmíchat do 2 litrů mléka a za stálého míchání 15 minut povařit. Do horkého se vmíchá sníh z 9 bílků a 18 lžic cukru (spíš krystal či krupice, moučkáč ne) - ještě dodávám, že ten sníh je samozřejmě sladkej, né že se dá sníh A cukr. grinning smiley

Krém vylít na upečený plát těsta, přiklopit druhým plátem těsta, kterej už jsme rozřezali na kostky (cca 5x5 cm), protože pak se to blbě krájí.

Posypat moučkáčem.

 

Ten prostředek je jakoby pudinkovej, je to výborný a prodávají to v Teplicích v ul. 28. října v cukrárně, to vím, a taky se tomu nesprávně říká Italská kostka grinning smiley smiling smiley

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil LadaB (05.02.2008 20:13)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 15:31
     

    Kashí,ale žial (alebo našťastie) aj já ho mám z ruky sad smiley A keď raz za čas zavítam do Košic,tak má svokra napečené a ked navrhnem,že by sme si mohli doniesť krémeše od Jusufiho,....no díva sa na mňa jak na nevdačného spratka.

    Inak,k tvojmu nickname: Dlho som bola presvedčená,že je to obvodenina od "KLASIKA"-bolo to také vznešené! winking smiley Skutočnosť je ....no trošku prozaickejšia grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (01.02.2008 10:50)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Krempita

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 18:16
     

    grinning smiley Kashí, tak ten tvůj nick známgrinning smiley grinning smiley , myslím, žes ho vysvětlovala na Liv nebo jsi mi ho říkala osobně. To už teď nevím.confused smiley grinning smiley

    Kériika: prosím vysvětlit, co je to Zlatý klas??

    Ostatní ingredience chápu.

    Holky, pějete tu takové ody,mls smiley mls smiley mls smiley že to asi při nejbližší příležitosti vyzkouším.winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 18:43
     

    Heli,obávam sa,že Zlatý klas (podobne ako BB puding) sa predáva len na Slovensku.Mám ho síce doma,ale zloženie som na obale nevypátrala,myslím si však,že by to mohol byť kukuričný škrob.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 18:57
     

    Zlaty prasok je slovensky vyrobok Dr.Oetkera, u vas by mala byt nahrada nieco co sa vola Kremovy prasok.. matne sa mari, ze som ho niekedy aj u nas kupila..

    Ten Zlaty klas je u nas velmi casta!!! sucast receptov - robia sa z neho plnky , ale aj pecie.. aj ja ho pouzivam kazdu chvilu...Tu je jedna podobna diskusia:

    [www.labuznik.com]

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 19:01
     

    Anny - vies co?!!! .. ked uz bezne nemozes k Jusufimu, aj ked to mas za rohom..tak ak

    v lete nahodou prides do KE, tak ta JA vytiahnem na zmrzlinu k Jusufimu!!!coffe smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 19:04
     
    Keria,ruku na to !thumbs down
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 19:04
     
    Tady holky vy mi děláte chutě.... mls smiley vypadá to fakt moc dobře....Jak se znám,tak půl plechu bych sežrala naposezení...Vajec mám dostatek..tak to brzo prubnu... winking smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 20:11
    Hodnocení fotografie "Krempita ,kremeše a podobné": 5
     

    LadaB napsal(a): ------------------------------------------------------- > Tady holky vy mi děláte chutě.... vypadá to fakt > moc dobře....Jak se znám,tak půl plechu bych > sežrala naposezení...Vajec mám dostatek..tak to > brzo prubnu...

     

     

    No tak to mě zajímá, to mě zajímá....sakra, že nebydlíš blíž! grinning smiley Aspoň to pak vyfoť. Hele, Ty dlabeš ty dorty ve velkým, od tohodle nečekej žádnej přeslazenej zázrak, je to takový....mnó...akurátní. Mňam, kurva, asi do toho jdu o víkendu taky! grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 20:27
     
    Úžasný mňam, já jsem vlastně vejce hiiiiigrinning smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 20:30
     
    obed3jpg.jpg
    mls smiley.. jedna (provokativna) nazorna ukazka z mojho archivu - juhoslovansky kremes - narodeninova party 2002
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 20:32
     
    Jo, Kerio, tak tohle sice vůbec není ono, ale už jsem to za á viděla a vypadá to velice, velice dobře, a za bé bys sem mohla dát recept!!!! please smiley mls smiley grinning smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 20:41
     
    A za c)přivéztgrinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 20:51
     

    Evčo... grinning smiley jo a cestou se může zastavit i u mě.... grinning smiley

    Já si udělám jen ten krém...a sežeru ho s cukrářskejma piškotama... přece se nebudu potlat i s plackou... grinning smiley

    Keria vypadá to skvěle... thumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krempita

    Datum: 31.01.2008 21:13
     

    Kashiko - ten recept je na predchadzajucej strankewinking smiley - pod nazvom juhoslovansky kremovy kolac - je znacne odlisny od klasickeho kremesa -

    tiez liskove cesto dole a hore, len medzi tym orechove cesto a kremova plnka - je to dobrotaaaaa neskutocna..

    Hodi sa hlavne na vacsie - slavnostnejsie prilezitosti, ked treba uhostit viac ludi, lebo z neho sa neda tolko vela zjest, ako z toho klasickeho...winking smiley ..Priprava nie je az tak zlozita, na to aky je vysledny efektmls smiley ...a predavaju ho tiez u Jusufihoooooosmoking smiley

     

    Lado - ja som to obcas narychlo robievala aj tak, ze som listkove cesto rozvalkala len asi na 7-8mm, nakrajala obdlznicky asi 2,5x 8cm, dala piect a este teple prekrojila v prostriedku a potom plnila kremom, daju sa tam pridat aj napr. kusky kompot. marhul...velmi rychly a celkom dobry zakusok..

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krempita

    Datum: 01.02.2008 09:41
     
    Tak Kash, co bude o víkendu jako moučníček? grinning smiley mls smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.