pondělí 29. dubna, 19:08 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: cbob
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Ježíšek vs Santa

Datum: 28.11.2006 13:57
 
Anketa
U nás doma chodí..
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 32 uživatelů.
Ježíšek 31
 
97%
Santa Claus 0
 
0%
Děda Mráz 0
 
0%
Vánoce neslavíme 1
 
3%

Jaký máte názor na Vánoční běsnění?

A co u vás, slavíte Ježíška a nebo "červenou obludu" smiling smiley

 

Zajímavá stránka k tématu: 

[www.anti-santa.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 15
  • Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 06.12.2011 23:18
     

    slunino no právě, už jsem jí napsala, že jí to stálo za to a mě to nadzvedlo. Zrovna se to s velkým humbukem řešilo na jiném foru a já úplně náhodou najdu naše fotky taky někde jinde a bez uvedení zdroje.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ježíšek vs Santa

     
     
  • Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 06.12.2011 23:45
     

    Takže blondýna není protivná, ale slušná holka a napíše tam, že jsou to fotky z od nás. Je to maličkost, ale někde jsou z toho velké hádanice.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 06.12.2011 23:48
     

    Nepovídej...to ti napsala?winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 00:18
     

    Protivná blondýna se zachovala solidně, napravila chybu a uvedla nás jako zdroj.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (07.12.2011 07:58)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 01:11
     


    Mona napsal(a):

    Jejda...sousedův šplhající je tam také... eye popping smiley eye popping smiley

    nevidím...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 17:30
     


    Anavi napsal(a):

     

    Mona napsal(a):

    Jejda...sousedův šplhající je tam také... eye popping smiley eye popping smiley

    nevidím...

    Pátý odshora winking smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 17:45
     

    Tak já holky, kluci hlásím, že ta potvora červená mi už nahoru neleze. Konečně. Buď dcerunka nestíhá nebo se ta americká obluda zalekla mých loňských výhrůžek grinning smiley 

    Není nad naši klasiku, naše vánoce....

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 19:00
     

    Moje smráďata jsou pragmatici, tak jsem je u toho jejich osobitého výkladu nechala - Ježíšek nosí dárky, a protože do komína se mu lézt nechce, tak tam za něj leze Santa Claus winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 19:02
     

    Kdysi jsem četla polemiku, že je to složité, protože Ježíšek lítá tajně a nikdo ho neviděl (max. si ho představujeme jako to mrně v jesličkách, jenže to by ty dárky asi neuneslo), je to spíš duchovní záležitost a těžko se dá komerčně využít, zatímco růžolící Santa je právě komerčně zaměřený (on snad byl i za tím účelem vymyšlený), proto je zpracován ve všech možných i nemožných materiálech...

    Ono taky úplně jinak vyzní, když je bohatě obalen světýlky dům na velké pláni kdesi v Americe, než když je to jeden z řady domků v české vísce.

    Světýlka i trochu toho kýče a "pozlátka" k vánocům taky patří, jen kdyby každý znal hranici únosnosti, kdy je to ještě hezké a určené pro rozzářené dětské oči, a kdy už to tuto mez překračuje a je to jen ten kýč a komerce.

    Vše má svůj rub i líc. Jako například naše vánoční koledy - jsou krásné, něžné, ale když je slyším řvát měsíce předem ve všech supermarketech, na ulicích, tak jich mám plé zuby a nemám vůbec chuť si je pak pustit doma k vánočnímu pečení.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 22:24
     

    Věrko, myslím, že jsi to shrnula naprosto přesně thumbs down

    Mám s Vánocemi spojenou i jakousi pokoru a k tomu mi ten tlustej červenej chlap vůbec nejde nono smiley thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (08.12.2011 11:20)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 07.12.2011 22:35
     

    [www.novinky.cz]

     

    jen houšť takových pitomců... eye rolling smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 08.12.2011 06:53
     

    Líbí se mi u našeho Ježíška ta nehmotnost.. zázrak se přece nemusí zjevit za každou cenu, stačí ty kouzelné následky v podobě nadílky pod vyzdobeným stromečkem.. Je vůbec v tom pojetí mnohem víc prostoru pro dětskou fantazii, u níž mám občas pocit, jak by byla moderní dobou pokládána za něco hodného zašlapání. Proč by si měly děti představovat, když jim můžeme všecko rovnou nalajnovat? eye rolling smiley Už jsme se tu kdysi bavili tuším i ve vánočních stromečkách - někde stromeček přináší rovněž Ježíšek, jinde se naopak ve všeobecném těšení pro Ježíška chystá a zdobí, tak jsme to měli my. Přinášení stromku Ježíškem mi přijde komplikované opět po té stránce bohatého výskytu komerčně nazdobených stromečků kolem, ovšem proč by nemohl nosit zrovna ten jeden domácí, že smiling smiley. Každopádně myslím, že tohle vysvětlení je ale na kratší čas, spíš pro úplné prťousky a tam, kde lze stromeček před dětmi jaksi do poslední chvíle ukryývat. Navíc, nejlíp, když si co můžou, nazdobí sami. smoking smiley

    Věrko, o té degradaci koled ani nemluvím. Jako vždy platí, čeho je moc, toho je příliš. eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (08.12.2011 06:53)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 08.12.2011 09:46
     

    čevených tlustých dědků na chalupách mám plný zubyangry smiley . U známe na chalupě ho sousedi maj celoročně zavěšenýho, už je celej vyšisivanej.

    Ježíšek je a bude prostě náš český Ježíšek. Jen škoda, že děti na něj věří tak krátkou dobu.winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 08.12.2011 11:37
     

    Hanule, naprosto souhlasím. Nejkrásnější je na vánocích ta tajemnost. Jako děti jsme poslouchaly, jestli neuslyšíme šustění křídel, jak Ježíšek přiletí. Asi jsme si ho představovaly trochu jako anděla. Každý asi trochu jinak, ale to je na tom to krásné a tajuplné. Jako zhmotnění úplně stačil čert a Mikuláš, to je takové trochu hrubě skutečné, ale Ježíšek, to je láska, odpuštění, dárky dává všem a neptá se, jak byly děti hodné, nečpí u toho peklo a trest, ale naopak souznění, pohoda...

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Ježíšek vs Santa

    Datum: 08.12.2011 11:47
     

    Skvěle vystiženo, Věrko.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.