čtvrtek 2. května, 17:13 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Životní styl
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Jaké auto?

Datum: 16.10.2013 22:54
 

Po posledném motorovém záchvatu, kdy jsem zůstala stát s nepojízdným autem jsem se definitívně rozhodla. Staré je už fakt staré a musím počítat,že v budoucnosti by se cena oprav šplhala stále k vyšším a vyšším číslam.

Musím si koupit nové!

Jenže jaké? Chtěla bych malé autíčko, jezdím v něm 90 % času sama, takže to, že vzadu není dost místa pro dvoumetrového chlapa mně opravdu žíly netrhá Chtěla bych, aby nebylo nenásytné a hlavně aby bylo spolehlivé- no a samozřejmě -aby bylo hezké. Zatím se do užšího výběru probojovali : škoda citigo , toyta aygo a kia picanto.

Máte nějaké jiné návrhy ? Nebo nějaké zkušenosti s uvedenými značkami ?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 12
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:54
     

    Mně auto hlásí okamžitou spotřebu, tak jsem taky zjistila, že při zařazené rychlosti jede zadarmo, zatímco při vyřazení to něco bere. Trochu mě to překvapilo, ale vzala jsem to na vědomí

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaké auto?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:55
     

    Věrko, u mě naopak, tak mi to vysvětli. Na netu jsem k tomu našla toto:

     

    vykažte do příslušných mezí rozumbrady, kteří šíří mezi lidem takové zběsilé rady, jako že je třeba za všech okolností vyřazovat na neutrál nebo vypínat motor na křižovatkách. Vyřazení nemá u moderních aut s elektronicky řízeným motorem v městském provozu téměř žádný vliv na spotřebu nebo ji dokonce může zvyšovat. Vypínat motor se z hlediska spotřeby paliva vyplácí až při stání delším než dvě minuty.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:57
     

    Logicky - když jede bez rychlosti, musí si brát šťávu na volnoběžný chod motoru. Když je zařazeno, motor nedostává nic a je vlastně tlačen setrvačností - váhou auta a sklonem silnice winking smiley Takže pohybem a tím, že má zařazenou rychlost, nechcípne. Na rovině by chcíp..

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 13:01
     

    Momentálně mám citroena C3. Ale už bych ho nechtěla, nevím zda je to věkem ( 10 let) ,ale opravy mně začínají docela zatěžovat.

    Missi- kiu si hned zavrhla, a tá je přitom můj tajnej favorit.

    Co se týče škodovek-souhlasím s Anavi-interier se mi prostě nelíbí, myslím, že alespoň v malých autech by měl být mnohem hravější a ne tak německy strohý. Vím, že to možná není až tak moc důležité,jenže minimálně 5-6 letbych si do něho sedat s nevolí.

    Převodovku chci rozhodně manuální. Na druhém vozu máme automatiku a moc mně to za srdce nechytlo.

    Drahuško, na dacie jsem taky slyšela chválu, jenže oni mají v nabídce samé velké auta. Já potřebuji auto výhradně pro sebe.Pouze na dojíždění do práce ( 7 km a i to jenom v zimě ), případně škrtnout do sousedního města na větší nákup. Delší cesty pouze výjimečně. V aute ,co momenálně mám, jsem nikdy nevezla 4 osoby, a 3 - to by se dalo spočítat na prstech jedné ruky.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 13:04
     

    Ivčo. tvůj článek potvrzuje prakticky Věrka , a vysvětluje Drahuška thumbs down thumbs down

    Taky jsem si myslívala, že vyřazením na neutrál šetřím a už je to pár roků, co jsem zjistila opak , ale je pravda, že stejně v těsné blízkosti křižovatky si vyřazuju stydlin smiley , zvyk je železná košile, ale snažím se opravdu dojet s rychlostí co nejblíže .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 13:05
     

    ....... thumbs down



    drahus napsal(a):

    Logicky - když jede bez rychlosti, musí si brát šťávu na volnoběžný chod motoru. Když je zařazeno, motor nedostává nic a je vlastně tlačen setrvačností - váhou auta a sklonem silnice winking smiley Takže pohybem a tím, že má zařazenou rychlost, nechcípne. Na rovině by chcíp..

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 13:12
     

    Anny, můj švagr zase Kia preferuje, ale ségra nemůže zapomenout na svoji mazdičku. Navíc jí nová Kia žere jako kráva.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 13:20
     

    Majko- samosebou-momentálně sjíždím všechny stránky s auto testy- takže jsem se dívala a dle nich síce udávají spotřebu 4,2,l, ale při testech prý měla o litr víc.
    Jak to myslíš, že nová žere jako kráva ? jako nový model nebo nové auto ? Asi se ptám jak blb,ale já u auta nevím ani kam se leje olej.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 13:59
     

    Nová, jako její auto Kia po Mazdě. Taky udávali podstatně nižší spotřebu, než je reál.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 21:07
     

    Holky já jezdila s automatem asi 3 měsíce, před asi 22 lety stydlin smiley . Asi jsou nynější autom lepší, ale nechtěla bych ho. Navíc mi připadalo, že auto má dost velkou spotřebu. confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 21:32
     



    Missi napsal(a):

    Holky já jezdila s automatem asi 3 měsíce, před asi 22 lety stydlin smiley . Asi jsou nynější autom lepší, ale nechtěla bych ho. Navíc mi připadalo, že auto má dost velkou spotřebu. confused smiley

    Ježíš, to je, jako kdybys srovnávala Atari s osmijádrovým PC eye popping smiley to přece nemyslíš vážně? grinning smiley

    Ano, auto si vezme o 1/2 až 3/4l nafty víc, ale v kombinaci s tempomatem nemá konkurenci

    A většinou, když máš na auto s automatickou převodovkou, tak tě těch 3/4l navíc nemůže položit

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (17.10.2013 21:34)
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 21:34
     



    drahus napsal(a):



    Missi napsal(a):

    Holky já jezdila s automatem asi 3 měsíce, před asi 22 lety stydlin smiley . Asi jsou nynější autom lepší, ale nechtěla bych ho. Navíc mi připadalo, že auto má dost velkou spotřebu. confused smiley

    Ježíš, to je, jako kdybys srovnávala Atari s osmijádrovým PC eye popping smiley to přece nemyslíš vážně? grinning smiley

     

    Missi, nedávno jsem tu připomínala, před 22 lety byl internet v plenkách, připojení placené po minutách tongue sticking out smiley grinning smiley grinning smiley 

    A jak to je s ním dnes? grinning smiley

    Fakt se nedá srovnávat kvalita něčeho před čtvrt stoletím a nyní nono smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 22:53
     

    Jasně Drahuško, sypu si popel na hlavu winking smiley . Nicméně automat + tempomat ...pak už jenom zatopit a dobrou noc winking smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 18.10.2013 08:09
     

    Já do auta spát nechodím winking smiley a věř, že mám za volantem hodně nalítáno smiling smiley

    Víš, mně vadí, že lidi odsuzují něco, co ve skutečnosti neznají, nemají pořádně vyzkoušené a to nejen v souvislosti s autem, jeho převodovkou, týká se to myček a jiných vymožeností ale o sem nepatří

     
  • Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 18.10.2013 08:26
     

    Drahuško, máš pravdu, já jsem prohlašovala, že mě určité věci nesmí přes práh, dneska mám dotykový mobil, myčku, sušičku na prádlo a k tomu automatu se třeba taky časem propracuju grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Životní styl (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.