pátek 3. května, 00:59 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Životní styl
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Jaké auto?

Datum: 16.10.2013 22:54
 

Po posledném motorovém záchvatu, kdy jsem zůstala stát s nepojízdným autem jsem se definitívně rozhodla. Staré je už fakt staré a musím počítat,že v budoucnosti by se cena oprav šplhala stále k vyšším a vyšším číslam.

Musím si koupit nové!

Jenže jaké? Chtěla bych malé autíčko, jezdím v něm 90 % času sama, takže to, že vzadu není dost místa pro dvoumetrového chlapa mně opravdu žíly netrhá Chtěla bych, aby nebylo nenásytné a hlavně aby bylo spolehlivé- no a samozřejmě -aby bylo hezké. Zatím se do užšího výběru probojovali : škoda citigo , toyta aygo a kia picanto.

Máte nějaké jiné návrhy ? Nebo nějaké zkušenosti s uvedenými značkami ?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 12
  • Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 10:58
     

    HI to jsem zažila s vypůjčeným Favoritem před dávnámi lety, klíčky byly od každých dveří zvlášť , kufr, nádrž a já v té nervozitě nebyla schopna najít ten pravý. Zachránil mě milý a ochotný majitel vozu téže značky jinak by si fronta nenatankovala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaké auto?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 11:03
     

    Holky, nakecaly jste toho mnoho, dočítat nebudu, ale kamarád, servisman má dacii Logan a je nadmíru spokojený. Bere mu 3,5l nafty/100km Nevím, jak jsou na tom malé dáčky, ale toto auto je prý bezva. Jezdí s ním hodně a po celé republice.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 11:54
     

    Mně se líbí Dacia Duster, ale děti se chytaly za hlavu, že Dácii ne. Možná vydrží míň, ale zas za ty peníze....

    A podle mě dobře vypadá, to Škodovky v tomhle typu (Roomster, Yeti) se vzhledově moc nepovedly, jsou takové divně hranaté.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (17.10.2013 11:55)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:12
     

    A to jsem přesně já stydlin smiley neumím skloubit dohromady řazení a sledování provozu. Třebas můj muž, když tím golfem jede, tak si to občas přehodí na manuál eye popping smiley já to prostě neumím. Rozeznávám pouze D - dopředu, R - dozadu. Jo a P - parkování. Víc mi netřeba grinning smiley

    Každopádně Missi děkuji za pochvalu winking smiley

    Missi napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    lanimko, též jsme měli v rodině jeden manuál, jeden automat, zvykneš si úplně v pohodě. Stačí si vrýt do hlavy, že jednu nohu prostě "vyřadíš z provozu" a užíváš si to. Pro mě třeba do pražské zácpy automat úplně ideální thumbs down

    Anavko, možná pro někoho, kdo neumí pořádně jezdit winking smiley . Na proplétání kolonama je potřeba kvalt a pevné nervy smoking smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:26
     

    ....... vzhledem k tomu , že jsem ničím jiným nejela, mě řazení nevadí grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:36
     

    No, vzhledem k tomu, že autobusáci mají automaty docela běžně a už i kamioňáci si je pořizují, tak bych byla opatrná s tím, že je automat pro lidi, co neumí pořádně řídit. nono smiley

    Jsem také bývalý profesní řidič a automat máme u posledního auta také a nedám na něj dopustit. Taky jsem se mu bránila, zuby, nehty, přišel mi, jako degradace řízení, ale je to jen hloupý předsudek. Je to velmi příjemné a jak tu někdo psal. Kdo chce, jede jen na "Déčko", někdo přepne na sekvenci nebo, když to převodovka umožňuje, na plný manuál.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:41
     



    Missinapsal(a)

    Anavko, možná pro někoho, kdo neumí pořádně jezdit winking smiley . Na proplétání kolonama je potřeba kvalt a pevné nervy smoking smiley .

    Míšo a jak dlouhou zkušenost s automatem máš? Protože cos tu napsala, je krom pevných nervů absolutní blbost.. Naopak prodlevy u automatu jsou daleko kratší, než když řadíš sama a při prudkém přidání plynu automat taky podřadí rychleji, páč je to automat winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:43
     

    drahuš, měli jsme ještě jakousi volbu normální a pak sportovnější jízdy. Navíc když to chceš opravdu sešlápnout, což v autě s řazením řešíš podřazením, tak v automatu jen sešlápneš dvakrát plyn a vystřelí taky. Takže pro mě fakt žádný problém a stejně jako drahuška si myslím, že to odsuzuje jen ten, kdo nezkusil. Kdo zkusil, nechce jinak smiling smiley. Určitě je to pohodlnější. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.10.2013 12:45)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:44
     

    drahuško, jsme se tak trošku sešly winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:44
     

    cancourku, ještě je N - neutrál winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:45
     

    Drahuško, tys asi vystihla přednosti a vlastnosti automatu úplně přesně.

    Pro ty, co neumí řídit, určitě je, ulehčí jim to.

    A pro profesionály je taky, protože jim ubere otravné řazení, které musejí buď dělat moc často nebo naopak skoro řadit nemusí při jízdě na dálnici.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:47
     

    Znám dva majitelé automatu a ač ani jeden z nich si automat nepřál, přesto si ho koupil. Objednali si totiž auto na objednávku a kdosi to v autosalonu spletl a nechal je vyrobit s automat. převodovkou. Na auta čekali čtvrt roku a nechtělo se jim čekat další , tak rezignovali a vzali automaty. A nikdy nelitovali nono smiley Spokojenost thumbs down drinking smiley A že mají rádi svižnou jízdu , a že už mají něco naježděno a automat je teď u nich v oblibě flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:48
     

    Přiznám se, že jsem sekvenční řazení zkoušela jen ze začátku, ale pak jsem zjistila, že je to zbytečné, že to déčko zvládne naprosto v pohodě. Co používám často, je při jízdě z kopce, že zařadím nižší rychlost, třeba trojku, abych nemusela brzdit a brzdím motorem a jedu zadarmo

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:50
     

    tato diskuze je ovšem důkazem, že tento souboj nemá vítězů (a ani poražených vlastně winking smiley )

     

    [www.bmw-club.cz]

     
  • Status:

    Re: Jaké auto?

    Datum: 17.10.2013 12:52
     

    Tuhle mě někdo vysvětloval, že je veliký omyl, když si někdo myslí, že při vyřazení jede zadarmo winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Životní styl (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.