neděle 28. dubna, 16:12 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Detaily mojí zahrádky

Datum: 04.05.2007 21:30
 
pict0141.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou kousky mojí zahrádky. Na prvním snímku je sezení s vistárií, ještě nedorostlým miscantusem giganteou a v popředí je převislá vrbička - ta koule. Na druhém snímku jsou některé moje kontejnery a na dvou dalších chrlič žabička.


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 07.10.2023 12:06
     

    Já jsem usilovnou prací zvládla odtravnit asi poloviční plochu, na kompost a osazení čeká. Tedy klobouk dolů Kordulo, tohle je paráda.

    To přirývání bych viděla jako možnost, až zas Něco koupíš. Třeba tulipány...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Detaily mojí zahrádky

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 07.10.2023 12:28
     

    Kordul thumbs down,máš to hezký.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 07.10.2023 12:41
     

    Děkuji, stydlin smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 07.10.2023 18:51
     
    received_265479603129687.jpeg
    Další fotografie:

    Vyryla jsem hortenzii Blue Bird a ořezala borovici. Je to nálet a nedovedu si ji tam představit ,kam až by rostla. Zbytek vezme soused pilou. A bude krásně místečko na tu hortenzii z toho koše

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 15.10.2023 18:43
     
    img_20231015_175139.jpg
    Další fotografie:

    Prišel Tomáš s Radkou, borovice je ořezaná , ale pohled na kluka jak tou levačkou drží pilku je děs

    a v zápalu práce otrhali letitý břečťan z chaty. Tak tam zůstala kůpa bordelu,kterou budu celou zimu pálit a střídavě vozit domů do konťasu a vyčistili jsme žlaby.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 15.10.2023 19:37
     

    to jste si mákli a prokouklothumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 15.10.2023 19:56
     
    received_997859584624778.jpeg
    Další fotografie:



    alenak napsal(a):

    to jste si mákli a prokouklothumbs down

    .....za mě to zelený,

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 15.10.2023 22:06
     

    Neboj, příští rok bude zase zelená. Mně se tedy líbí i cihla, možná i víc.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 16.10.2023 14:36
     

    ono to zase naroste,a tak rychle, až to hezké není smiling smiley winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 16.10.2023 18:53
     

    u nás se zase odstraňoval buxus,... nebylo to postříkáno a pěkně zavíječem ožráno, i když začínalo místy obrážet....2 ks, ten větší byla strašná práce, bez postřiku buxus asi v budoucnu nepůjde.... pouze mě mrzí, že byl pěkný v aranžování, a to chci ještě vykopat mahon, ale až na jaře, v suchu tj. strašná práce a ten ještě půjde na dušičky winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 17.10.2023 07:35
     

    Ten mahon chceš zrušit, nebo by stačilo omladit? Já ho jednou vykopávala a on pak obrazil. Teď je docela hezký, ale musím ještě ostříhat, což se teď na podzim bude hodit. Buxus mám letitý strom po babičce a možná dýl, hodně jsem ostříhala a větve spálila, nepomohlo. Na kraji zeleninové zahrádky nechci stříkat. Přemýšlela jsem, některým škůdcům vadí postřik mlékem, nezkoušel někdo? No kdyby to fungovalo, tak to asi dělají všichni...

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 17.10.2023 08:11
     

    Mančo, postřik mlékem je spíš proti houbovým chorobám ... na škůdce radila kdysi Ivik směs olivového oleje, vody a snad jaru... nějak už zase netuším poměr stydlin smiley . Moje sestra postřikovala kdysi vše ... tak trochu kápnout šamponu proti blechám a jiným parazitům u psů do vody, protřepat, trochu oleje ... tím stříkala všechny kytky. Kamarádce na buxusu pomohl jakýsi Fast - už si přesně nepamatuju který - jsou tři druhy a mají krátkou OL.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 17.10.2023 10:10
     



    babkaela napsal(a):

    Mančo, postřik mlékem je spíš proti houbovým chorobám ... na škůdce radila kdysi Ivik směs olivového oleje, vody a snad jaru... nějak už zase netuším poměr stydlin smiley . Moje sestra postřikovala kdysi vše ... tak trochu kápnout šamponu proti blechám a jiným parazitům u psů do vody, protřepat, trochu oleje ... tím stříkala všechny kytky. Kamarádce na buxusu pomohl jakýsi Fast - už si přesně nepamatuju který - jsou tři druhy a mají krátkou OL.

    To byl 1litr vody,2dcl octa,2lžíce oleje,2lžíce jaru.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 17.10.2023 12:26
     

    Mléko jsem stříkala např. na azalku, na padlí, houbové choroby. Když jsem udělala včas, tak dobrý. Když to bylo rozjeté, tak nepomohlo.

    Postřik s jarem a olejem dávám bez octa.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Detaily mojí zahrádky

    Datum: 19.10.2023 13:30
     
    2edd6614-8877-4dc1-8131-f88ee4483cf9.jpeg
    Další fotografie:

    Tak kostra druhe casti hortenzaria je temer hotova, uz schazi "jen" cibuloviny. Byla to neskutecna drina a asi tak 90% casu jsem si vycitala, ze jsem do toho vubec sla eye rolling smiley Je to na nejake navazce, takze vykopane tuny bordelu, cihel, odpadku, pisku..

    Od puvodnich dvou zahonku po stranach lavicky jsem se trosku nenapadne posunula az ke garazi naproti grinning smiley

    Ten pulkruh v travniku je zasypane puvodni ohniste, zaroste to travou. V budoucnu bych totiz k te lavicce jeste rada vedla cesticku nebo naslapy, ale jeste uvidime..

    Pristi rok uz snad bude cas na natreni lavicky a uz jen nejake dotahovani detailu..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.