pondělí 29. dubna, 15:46 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert

Co šneci

Datum: 08.11.2007 21:21
 
Máte někdo zkušenost s úpravou šneků, mám jich od jara do podzimu plnou zahradu, pý je to delikatesa. Jedli jste to někdo? Vařili jste někdo šneky?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 11
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 05.01.2010 17:57
     

    Srí Lanku jsem prosazovala, ale kamarádka touží po Thajsku, tak vyrazíme tam. Chceme letět hned na začátku února, ale čekám na nějaký dobrý last minute. Ty tu určitě podáš vyčerpávající informace i fotky, jak tam bylo. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co šneci

     
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 04.01.2011 16:44
     

    Spike a byla jsi v tom Thajsku?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 04.01.2011 20:05
     

    No jasnačka, byla a bylo to super. Pár dní v Bangkoku a pak na Phuketu. Dávala jsem do galerie fotky. Dnes jsem si to zrovna připomněla, protože jsem byla u té kamarádky a ona mi ukazovala fotoknihu, kterou jí z dovolenkových fotek nechala udělat dcera a dala jí to pod stromeček. A už zas prohledáváme nabídky cestovek, kam se vydáme letos. Vypadá to na Kapverdy - znáte to tam někdo, můžete doporučit? Věra

     
  • Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 04.01.2011 20:19
     

    Jéé s jedním z kapverd dělal můj manžel v Holavdsku grinning smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 04.01.2011 23:31
     

    Spike a to pojedeš i s přírustkem?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 05.01.2011 09:24
     

    Balanc, s jakým přírůstkem? Tedy jestli nemáš na mysli nějaké mé přibyvší špeky? grinning smiley Věra

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 06.01.2011 11:25
     

    Koukám, jestli to není diskuse o Achatinách a ono ne grinning smiley Vy byste mi klidně sežrali domácího mazlíčka!!!! grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 10:37
     

    Achatiny jsou mňam. Aspoň je to pořádný kus masa. winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 11:20
     


    Galad_Elen napsal(a):

    Koukám, jestli to není diskuse o Achatinách a ono ne grinning smiley Vy byste mi klidně sežrali domácího mazlíčka!!!! grinning smiley

    No a není Bohoušek k sežrání? Nedomlouvá, sežere, co mu dáš, a nevytahuje se na nikoho... teda vytahuje tykadla, to zas jo. Ale mile love smiley

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 11:27
     

    To je taky pravda smiling smiley Týden jsem ho neviděla a vyrostl zase jako z vody, totiž ze salátové okurky grinning smileyOn je fakt miláček love smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 11:32
     

    Hlavně, že přežil péči tvého bratra thumbs down

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 11:45
     

    S bratrem právě problém není, obávám se, že starat se o něj skoro-švagrová, dopadl by hůř grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 11:52
     

    Jarko, tak tady je recept:

    Šneky dáš do kbelíku asi 3/4 výšky, přikryješ aby neutekly, dáš do chladna a necháš asi dva dny. Za tu dobu se vyprázdní.

    Potom je probereš, uhynulé vyhodíš, a vrazíš je do vařící vody. Vytaháš je z ulit a uřízneš jim zadečky, kde mají střeva.

    Já to dělal následovně: na olivový olej jsem dal zesklovatět cibulku, přidal šneky, koření podle chuti doporučuji provensálské,

    zalil dobrým červeným vínem a pomalu dusil. Sůl se dává nakonec.

    Upozorňuji, že jaké je okolo toho s.......... tak to teda nechutná. Maso je tuhé jako držky. Pokud si to dáš v Paříži U Maxima

    tak budeš mít vzpomínku.

     
  • Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 12:03
     

    Jendo Ríša to jednou vyprávěl, jak to připravil, taky vyčisti,l uvařil a pomlel a udělal "suprovou" prý paštiku, vařit umí,věřím, že to ochutil OK. A pak si šel před bytovku a mazal si jenohubečky a užíval si luxusní mňaminu. Sousedky čuchaly ochutnávaly a když jim řekl co že to jedly zeblila se celá bytovka. Jedl to venku, manželka ho s tím nepustila domů a hrnec musel putovat do kontíku,a Ríša má co vyprávět. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co šneci

    Datum: 07.01.2011 12:30
     

    No já myslela, že se to mele a pak zpátky plní do ulit eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.