pondělí 29. dubna, 12:19 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert

Co šneci

Datum: 08.11.2007 21:21
 
Máte někdo zkušenost s úpravou šneků, mám jich od jara do podzimu plnou zahradu, pý je to delikatesa. Jedli jste to někdo? Vařili jste někdo šneky?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 11
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 08:03
     

    Sakra, milovníci šneků, taky už byste se mohli naučit dlabat zrzouny! To by si naše zahrádky oddechly smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co šneci

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 08:26
     

    Drahuš a víš že mě tohle v létě mnohokrát napadlo, že bych je zkusila namlít do karbanátků. grinning smiley Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 08:34
     

    No vidíš! A určo by nikdo u vás netrpěl na žaludeční vředy, protože tolik šlemu by zlikvidovalo veškerý byť jen náznaky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    (Na vředy se užívají bylinky, které krom jiného vytváří šlem, který asi ty vředy utumluje) spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 08:56
     

    Bezdomovce nepapat, na papání jsou ti budkoví!

     

    Mimochodem, ten šlem je to první o co při přípravě přijdou. (tedy krom té budky) winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 08:57
     

    Ani nevím, proč jsem to nezkusila. Vždyť strčím do pusy kdeco a tady jsem nějak dlouho váhala. Ale oni se na jaře zas objeví. Taky mě napadlo na podzim, když jsem občas vyhrábla jejich hnízdo s vajíčky, udělat falešný kaviár (to už jsem někde slyšela, že se takhle dělá). Je to inspirace na srazové mňamky. grinning smiley mls smiley Věra

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 09:06
     
    Vcera som nahodou prepla na TV Paprika a tam znamy britsky kuchar Gordon Ramsay sa dojednaval so svojimi 4 detickami, aby isli zbierat do zahrady slimakov ...a za kazdeho im zaplatil grinning smiley (uff..asi 10libier - nevidela som to od zaciatku, len ked rozpraval o nejakych sumach)...
    Tie ulitniky boli dost pidi... (kde sa hrabu na tie moje obrovske potvory, co mavaju ulitu takmer ako golfova lopticka winking smiley) ...ale neboli to tie nase bezne zahradne, ale take s pasikovanou ulitou ( i ked aj tie obcas obajavujem v zahrade ale fakt len malicke)....
    Nooo...Gordon tie slimaky nechal niekolko dni hladovat, potom ich krmil mrkvou az isiel z nich oranzovy sliz...potom ich dokonale premyl...a ulozil - zive - do chladnicky....a odtial ich potom daval - asi v "stave spanku" - do vriacej vody povarit...a dalej pripravoval na oleji a so zeleninou...a deticky to potom jedli grinning smiley...i ked sa mi zdalo, ze az tak nadsene sa pritom netvarili...
    ----------------------
    smoking smiley...ja som dost konzerva....a priznavam, ze ziadne exoticke a pod. "dobroty" ma ani nahodou nelakaju...
    ( este o spanelakoch - tie vraj obsahuju taku jedovatu latku, ze nasi domaci pozieraci slimakov - jezkovia, vtaci a pod. sa im radsej vyhybaju - preto su u nas spanelaci taki nebezpecni, lebo nemaju prirodzenych nepriatelov... angry smiley)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 09:41
     

    Co je exotického na našem domácím hlemýždi zahradním.

    Možná jen to že se už u nás běžně k jídlu nepřipravuje...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 09:48
     

    Spike, ještě, že kaviár nedlabu. Klíďo ho na sraz udělej ale prosím tě, než bude odhalení, řekni mi, připravím foťák. Bude sranda smoking smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 09:50
     

    Drahuško, to vyfoť, to se každej rád podívá. Zrovna jsem chtěla navrhnout, jestli by se tahle diskuse neměla přesunout do "Zahrady" a vy už i kaviár z hlemejžďů. Brrrrgrinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 09:53
     

    Andoro, nevím, jestli se každý rád podívá na pobliony, ale každopádně nás nezúčastněné to potěší a pobaví drinking smiley grinning smiley

    Jako ostatně vždy - cizí neštěstí smoking smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 10:03
     

    "normální" kaviár máme rádi... přípravu toho hlemýždího jsem akorát párkrát viděla v TV a něco málo o tom četla... ale až nebudeme potřebovat všechna vajíčka na nový šnečky, tak ho asi taky vyzkoušíme... winking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 10:46
     
    Ram...aby bolo jasne, zarad tie nase zahradne potvory do toho "a pod"!! grinning smiley...tam napr. mozem pridat aj napr. bycie zlazy ( u manzela v praci si to vzdy pripravovali ako vrcholnu delikatesu)...Hm, zaujimave, ze ako dieta som milovala ladvinky...ale naopak neznasala plucka na smotane..
    A kaviar...hihi, ja viem...ze som barbar - mna na nom najviac "oslovuje" farba...ta cierna a cervena - ako krasny doplnok studenej kuchyne, inak nic viac spinning smiley sticking its tongue out... take ikry, alebo mliec z kapra a ostatnych ryb, som nikdy nevzala do ust- a to moj ocko bol velky=uspesny rybar)..
    Hihi... vlastne ono toho by asi bolo viac, co vobec "nemusim" winking smiley...
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 10:50
     

    My všechna vajíčka na nové šnečky nepotřebujeme, klíďo všechny kaviárem zazásobujeme winking smiley jsou velice plodní eye rolling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 10:59
     

    Zuziberko,jak sa to chová? Já som nad nimi uvažovala,že by som dala do akvárka v práci. Odradilo ma ,že vraj sa im musí prisvecovať špeciálným ÚV svetlom.- Je to pravda? Ak nie,tak by som možná do nich ešte šla.

    Jak je to náročné? vydržal by šneček cez víkend ? Dá sa nakrmiť do zásoby?

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Co šneci

    Datum: 30.12.2009 11:10
     

    anny, to jsou tak neskutečně nenáročný zvířata, že klidně můžou bydlet v kanceláři. Podestýlku jim měníme vždy, když se nám zdá, že ji mají špinavou, tj. když vidíme hodně malých zbytků potravy (velký jim vybereš ručně), hodně trusu, který se dá obden vybrat nebo se jim začínají rojit v akvárku mušky, klidně měsíc mohou podestýlku mít (záleží taky na velikosti akvárka, my máme 60x30x30 a dva šneky). Přisvěcovat se jim nemusí, teplota normální pokojová, akvárko přikryješ sklem a mají uvnitř teplo větší než v místnosti a dostatečnou vlhkost vzduchu. Žerou cokoliv od zeleniny, přes ovoce až po pampeliškové listy, naši mají nejradši salát a okurky hadovky. Jo a důležitá je pro ně sépiová kost, tu musí mít nutně, získávají z ní vápník na stavbu boudiček. Víc se dozvíš tady [achatina.cz] Ještě ses ptala, zda se dají nakrmit do zásoby - prostě jim dáš krmení v pátek na tři dny dopředu, taky to tak děláme, když odjíždíme na víkend pryč winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.