pondělí 29. dubna, 05:20 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 12
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 21:07
     

    Já myslím, že ty informace, co jsem někde četla, byly právě o tom, že semeno se musí zasít hned, že moc rychle ztrácí klíčivost. Já ta semena taky ještě někde mám, ale už jsou použitelná tak na nějaké dekorace, přilepit na vánoční věnec ap. smiling smiley Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 21:53
     


    Frantisek napsal(a):

    Spike jenom dotaz, zabrouzdal jsem sem náhodou, to liči jak píšete, to je to litchi to ovoce červené ??? Nebo něco úplně jiného když jsem na palmách??Děkuji


    Správně Františku, to je na weeku dobrým zvykem. Buď rád že se u palem hovoří o banánech a liči a ne například o basebalu.winking smiley

     

    Ale máš pravdu, liči není na pěstování nic složitého. když se o něj člověk nestará, tak opadá, když ho zaleješ, tak obrazí, v tom je jako avokádo.smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 05:22
     


    Frantisek napsal(a):

    Spike jenom dotaz, zabrouzdal jsem sem náhodou, to liči jak píšete, to je to litchi to ovoce červené ??? Nebo něco úplně jiného když jsem na palmách??Děkuji


    Františku, jednoduché vysvětlení - Vladaně vyroslo liči (nebo litchi) v jednom kelímku s datlovou palmou, jak to tam dala společně, proto se tu bavíme i o tomhle. Na samostatnou diskuzi ta jedna rostlinka není, tak snad to palmy tady přežijí. Věra

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:20
     
    dscn1358.jpg
    Další fotografie:

    No tak jestliže i já semínka nezaměnil ,tak toto je asi cc 5 nebo 7 let staré litchi. Ale je u toho stále jmenovka, bohužel,rok je smazán,.No uznej, co s tím doma v bytě, je mě to líto vyhodit a tak jsem to odstavil na chodbu v paneláku. Možná kdybych byl správný Mičurin, vypadala by jinak.Možná kdyby se rozsadily po jednom......????Ale četl jsem někdě a že v našich podmínkách bez skleníku , plody nět.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:22
     

    eye rolling smileyto liči jak říkáte ovoce, vypadá jak? bych ho zkusila taky a semínka pak zasadit. Takhle zelený kyti já můžu winking smiley Věrko ty semínka se fakt daj použít i na dekorace? Jak vypadá?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:24
     

    Irisko, takto:

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:25
     

    Majko díky, jak to chutná?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:26
     

    Moooc dobře, ale ne každý tomu propadne. Galad na tom ovšem ujíždí.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:27
     

    Jo přesně, já jich mám asi 2O ale jsou jak beton,/no cc 5-7 let staré/ já litschi kupuji občas papouškovi . Mě to nikdy nekvetlo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:27
     

    tak to taky zkusím winking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 09:31
     

    Musíš ale koupit ted někde rychle, nebot litchi je zde od prosince do cc ledna ,února.pouze

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 10:03
     

    dik, tak to mušim chvátnout winking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 11:10
     

    grinning smiley grinning smiley není to stálé zboží.. a hned se kazí, vysušuje

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.01.2011 17:16
     

    No, tak tady mě něco "tvrdě" ulítlo....Pavlí eye popping smiley...nemáš díru do stropu? Je nádherná.... thumbs down thumbs down thumbs down

    Hnědnutí špiček listů....taky jsem to kdysi měla......můj pocit....špatná vzdušná vlhkost.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 26.01.2011 08:14
     
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.