pondělí 29. dubna, 03:37 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 12
  • Status:

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 11:55
     
    p7191221.jpg
    Další fotografie:

    Přidám svoje dvě palmičky winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Status:

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 11:57
     

    Lostris moc hezké thumbs down

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 12:18
     

    Lostris thumbs down thumbs down Teda..to je velikost..potřebovalo by to zvýšit strop,co?winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 12:56
     

    Pavlo, ty jsou nádherné. Nepotřebovala bys za chvíli skleník?winking smiley

     
  • Status:

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 13:28
     

    Hm, hodil by se

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 26.07.2010 15:21
     

    On by se určitě brzy zaplnil...

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 08.11.2010 12:39
     

    TAk palma z DATLE roste už jsem vypěstovala dvě co se mají k světu. Jen poraďte čím to může být, že té větší hnědnou konečky listů. Není to spálené od slunce, nebo velké sucho?

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 10.11.2010 10:34
     

    omluva Ramovi, ano samozřejmě máš pravdu, je to cykas a banánovník a nejsou to palmy, ale chtěla jsem je mít všechny pohromadě a zahrnula je do jedné popisné věty s ostatními. Snad jsem tím nezpůsobila nikomu vážnější trauma. eye rolling smiley

    Vladano, podívej se, jestli na rubu "listů" nemáš třásněnky. Pokud ne zkus zvlhčovat vzduch.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 10.11.2010 13:37
     

    Není proč se omlouvat. Informaci jsem slušně doplnil a uvedl na pravou míru, tak není okolo toho třeba dělat další komedie a hloupě psát o nějakém způsobování traumatu. To už bylo dle mého názoru zcela zbytečné. Nemyslíš?!

     

    Je fakt, že spousta lidí píše že mají palmu a označují tím slovem ledaccos. A to se to pak v poradně těžko radí, když paní ani neví co to vlastně doma pěstuje. Pro ní je to prostě palma.winking smiley 

    Tak to jen na vysvětlenou proč jsem reagoval!

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 19:02
     
    007.jpg
    Další fotografie:

    kvete dost často....pro mě je to palmička winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 19:12
     

    Dobře jí tak. Pro mě taky.winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 20:01
     


    Vladana napsal(a):
    Tak to je moje liči ze semen a palma z datle, zatím to roste no nevím už jsem to jednou zkoušela a přes léto to chcíplo asi tomu vadilo moc slunce. Mám to přesadit teď nebo počkat na jaro???


    Vladano, to liči je krásná rostlinka. Někde jsem četa, že klíčí velice špatně. Já jsem určitě nějaká semínka taky zapíchla (obvykle někam k jiné rostlince) a nic nevylezlo. Věra

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 20:43
     

    Spike jenom dotaz, zabrouzdal jsem sem náhodou, to liči jak píšete, to je to litchi to ovoce červené ??? Nebo něco úplně jiného když jsem na palmách??Děkuji

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 20:55
     

    Jo, přesně tak, Františku. Jsou to ty bobulovité plody, co se občas dají koupit v Lidlu. Sem se to zatoulalo nějak omylem winking smiley Má to pěkná velká semena, která si o zasetí přímo říkají, ale mně se z nich ještě nepodařilo vypěstovat ani nitku. Věra

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.01.2011 21:02
     

    Tak ty jsem měl v bytě asi 7ks, je to vysoké 1,5 m je to jako roští, a když jsem to nezalil, opadalo to a když zajil tak se to vzpamatovalo. Ale protože to bylo jenom zelené a neměl jsem v bytě místo, vyhodil jsem to na chodbu paneláku a ted to tam chřadne. Vím že jsem to zalil po dlouhé době předevčírem a moc listí nebylo, zítra se pokusím to vyfotit, ale můžou to být pouze pahýly.Těch semínek mám ještě dost ale jsou tvrdé jako žula ani cca 5 let.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.