pondělí 29. dubna, 00:54 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 12
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 21.06.2011 12:03
     

    Každý rok přirůstá jedno kolečko listů, vyjímečně dvě(to když jsem ho zmátla teplem a zálivkou), teď jich najednou vyroste třeba 8. Současně se ale odspodu odstraňují staré. Čím je rostlina starší, tím líp roste. Chce to ale chladné zimování, to u mě není problém

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 01.09.2011 15:15
     
    p1010957.jpg

    Můj v lidlu koupený cykas se zbláznil a pustil nové lístky. Když jsem odjížděla na dovolenou, všimla jsem si, že mu lezou nové lístky, když jsem se vrátila, byly už veliké! Udělal mi na uvítanou radost! love smiley Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 01.09.2011 20:40
     

    thumbs downna mě je to ale moc pomalá rostlina sad smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 01.09.2011 20:53
     

    Věro, tak to je paráda. Máš ho venku?

    Já u malého (pěstuju ho asi 13 let, byl velký jak pětikoruna a měl 3 listy) mám také náběh na nové lístky.love smiley Ovšem ten loni koupený spíš odchází confused smiley .

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Palmy

    Datum: 01.09.2011 21:05
     

    Věruš, mně se nikdy nedařil, vyčuhovala a nové listy zašly. Teda pak jsme zjistila, že je oždibuje Galad, líbili se jí šnečci. Už tenkrát grinning smiley

    Mimochodem, cykas není palma, co vím.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 02.09.2011 01:00
     

    Majko, to už nás důrazně upozorňoval Ram, že cykas není palma winking smiley Ale jak je vidět, bylo jeho snažení zbytečné a cykas tu zůstal zařazený dál grinning smiley Házel perly zbytečně....

    Lostris, právě z důvodu, že je to velice "pomalá" rostlinka, jsem si koupila už tenhle velký v květnu v lidlu. Proto mě docela překvapilo, jak teď narostly ty nové listy. Jestli bude takhle přidávat každý rok, tak mě brzy vytlačí z bytu. Věra

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Palmy

    Datum: 02.09.2011 07:52
     

    Věruš, hlavně ho teď měj na světle, dokud listy neztvrdnou.

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Palmy

    Datum: 02.09.2011 08:43
     


    SPIKE napsal(a):

    Majko, to už nás důrazně upozorňoval Ram, že cykas není palma winking smiley Ale jak je vidět, bylo jeho snažení zbytečné a cykas tu zůstal zařazený dál grinning smiley Házel perly zbytečně....


     

    Vždycky když otevřu tento odkaz, tak si na Rama vzpomenu grinning smiley grinning smiley

    Hrozně se mi cykas líbí, mám ho asi 4.rokem. Vždycky při letnění vyrazí nové kolo mladých listů, tak mám děsnou radost. Jenže přes zimu to nejstarší spodní kolo listů vždycky odejde eye rolling smiley , takže nějaké vytlačení z bytu nehrozí. A přitom bych chtěla, aby rostlina byla celkově větší, něco dělám špatně confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 05.09.2011 17:21
     

    Mám z něj radost. Listy už jsou úplně rozvité. A taky jsem si všimla, že ty listy, které měl při koupi, měl zastříhané. Nevím, jestli to má jiný smysl než ten, aby byl menší a líp se přepravoval.

    Dnes jsem byla u kamarádky, které jsem cykas koupila stejný jako sobě (pro ni byl k narozkám). Sešly se jí cykasy dva a oba jí nějak odcházejí. Mám tedy dvojnásobnou radost, že ten můj prospívá. Je vidět, že to není samozřejmé. Věra

     
  • Status: nováček

    Re: Palmy

    Datum: 06.09.2011 12:06
     
    livitona.jpg

    Ahoj všem....

    Prosím o radu, jak nejlépe se starat o palmu Livistonii? Koupila jsem si ji v Kauflandu, měla jsem ji už několikrát a pokaždé mi uschnula, ale úplně vyschnula, nemyslím si, že bych ji přelila, nebo umořila žízní.....jen nevím,kde jsem udělala chybu...please smiley Děkuji.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 06.09.2011 13:33
     


    mavej1 napsal(a):

     

    SPIKE napsal(a):

    Majko, to už nás důrazně upozorňoval Ram, že cykas není palma winking smiley Ale jak je vidět, bylo jeho snažení zbytečné a cykas tu zůstal zařazený dál grinning smiley Házel perly zbytečně....


     

    Vždycky když otevřu tento odkaz, tak si na Rama vzpomenu grinning smiley


    Taky si tu na něho vždycky vzpomenu a přesto (nebo právě proto) sem klidně o cykasech píšu dál. grinning smiley Věra

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 06.09.2011 17:54
     

    Leni ta moji péči nepřežila, takže já se radit neodvažujispinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: nováček

    Re: Palmy

    Datum: 07.09.2011 10:58
     

    Jiřinko, já se modlím, aby tahle už přežila, páč to by bylo do nebe volající, kdybych ji umořila....sad smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Palmy

    Datum: 08.09.2011 10:20
     

    thumbs down 

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 08.09.2011 15:54
     

    Leni ono to není jenom naši špatnou péčí,ale kytičky se převážejí do obchodu v kamionech, kde se teplota pohybuje kolem 5 st a pak ten přechod teplot těžce zvládajíeye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.