pondělí 29. dubna, 06:17 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 12
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.03.2011 06:54
     

    Ta by se dobře hodila do garsonky spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.03.2011 08:23
     

    Drahušku je krásná, ale za chvilku vystěhuje člověka z bytugrinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 26.03.2011 20:51
     


    isy napsal(a):

    devcata a co tady tuhle palmicku?smiling smiley

    Je krásná, moc se mně palmy íbí. Ale na našich zahradách mně nějak nesedí, mně pamy evokují moře a to mně tady chybíspinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Mispule
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 29.03.2011 13:08
     

    16. ledna?eye popping smiley Isy, kde jsi to fotila?

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 12.04.2011 13:37
     
    p4120107.jpg
    Další fotografie:

    Včera jsem koupila chamaedoreu, pro sebe i pro mamču, posílala jsem jí fotky, ale ona mi tvrdí, že to neni ta co chtěla, chce tu samou co má iriska už velkou, na předchozí stránce, já měla za to, že to ona je, jen to jsou ještě prcci a je jich sesazenejch víc dohromady. Mám pravdu? confused smiley

     

    Na květníku je napsáno jen HR CHamaedorea.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2011 22:29
     
    23.5.2011 001.jpg
    Další fotografie:

    Dobrý den, dnes jsem si koupila v Lidlu Cykas.

    Moc se mi líbí, ale bojím se, abych neudělala nějakou chybu. Má asi 12 listů (přesně jsem to nepočítala) dlouhých asi 40 cm, jsou tmavé a velmi tvrdé. Mám možnost mít přes léto cykas venku (také jsem ho tam dala), ale protože nevím, v jakých podmínkách byl doposud (předpokládám že je asi z nějaké velké pěstírny ze skleníku a určitě ze zahraničí), tak nevím, jestli ho dát do úplného stínu nebo na slunce. confused smiley. Mám ho ve vedrech rosit?

    Navíc mám pocit, že je napěchovaný ve velmi malém květináči. Mám ho hned přesadit do většího? Kdy poprvé přihnojit? Přes zimu mám možnost mít květiny v práci ve skladu, kde je teplota asi 10-12 st a celkem světlo (u okna). Hlavně mě momentálně zajímá, co s ním udělat teď hned. Přikládám foto. Omlouvám se, že jsem dotaz vložila " do palem", ale nevěděla jsem, kam zařadit, když to není palma ( jsem se dočetla), ale vypadá tak...confused smiley smiling smiley

     
  • Autor: isy
    Status: začátečník

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2011 22:39
     
    dscn1528.jpg

    winking smiley Mispule je to v Brazilii a Marjanko pred tou velkou palmou je taky cykas ale je fakt ze tam zabodnou klacek a hned roste

    ibisky tam snad byly 3metrove

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 15:08
     

    Taky jsem neodolala a zakoupila palmu-nepalmu cykas v Lidlu. Za tu cenu je to velká rostlina. Vím, že roste hodně pomalu, takže koupit si malou rostlinku by byl v mém věku už odvážný a neopodstatněný optimismus, protože bych se těžko dožila nějaké vhodné velikosti. Tak teď budu doufat, že vydrží moji péči. Ale mám z něj radost, vypadá pěkně. Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 16:36
     

    Marjánko, cykas je to nádherný thumbs down thumbs down thumbs downa přeju hodně úspěchů při jeho pěstování. Mě ta jeho pomalost hrozně deptá. Já jsem nedočkavec a když jeden den ufiknu řízek, čekám, že druhý den má kořeny a další den už kvete. eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smileyProto cykas není nic pro mě!!! angry smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 16:55
     


    lostris napsal(a):

    Marjánko, cykas je to nádherný thumbs down thumbs down thumbs downa přeju hodně úspěchů při jeho pěstování. Mě ta jeho pomalost hrozně deptá. Já jsem nedočkavec a když jeden den ufiknu řízek, čekám, že druhý den má kořeny a další den už kvete. eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smileyProto cykas není nic pro mě!!! angry smiley

    grinning smiley grinning smiley Tak to já jsem taky nedočkavá, proto jsem si koupila raději větší cykas.smiling smiley Vzhledem je svému věku bych se asi ničeho většího nedočkala, kdybych si koupila maličkou rostlinku...thumbs up

    Asi před 8 lety jsem si koupila překrásný cykas, byl skutečně úžasný a tak dokonalý, že vypadal, jako umělý, obrovský, listy asi 120 cm ( měl 38 listů), stál mě tehdy 1950 Kč a to byl při té velikosti polacinuwinking smiley ( to jsem stála v prodejně a v peněžence jsem měla přesně 1950 Kč) . Ovšem předpokládala jsem, že mi někdo poradí, jak ho pěstovat. Rady v knížkách byly sice fajn, ovšem moji péči nepřežil. Všude psali, že chce plné slunce, tak že se mi za chvilku úplně spálil...sad smiley .

    Přenesla jsem ho do bytu a tam uhynul úplně. Tak jsem se zařekla, že cykas už nechci. No ale včera v Lidlu jsem neodolala a řekla si, že to znova risknu, i když jsem už nehodlala vyhodit skoro 2000 Kč, tak jsem koupila ten, co mám, stál 499 Kč ( tak jsem si řekla, že jsem v životě už prošustrovala víc penězdrinking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley ). Tak prostě sháním informace...Ale ještě mi nikdo neodpověděl, jestli ho mám přesadit do většího květináče, nebo ne...sad smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 17:26
     


    SPIKE napsal(a):

    Taky jsem neodolala a zakoupila palmu-nepalmu cykas v Lidlu. Za tu cenu je to velká rostlina. Vím, že roste hodně pomalu, takže koupit si malou rostlinku by byl v mém věku už odvážný a neopodstatněný optimismus, protože bych se těžko dožila nějaké vhodné velikosti. Tak teď budu doufat, že vydrží moji péči. Ale mám z něj radost, vypadá pěkně. Věra


    Tak to gratuluji, Lidl to jistí...grinning smiley . Kolik jste za něj dala? Já 499 Kč, ale asi byl všude za stejnou cenu. Byla jsem tam až odpoledne a měli tam poslední 3 kusy, tak jsem si vybrala ten největší- alespoň tak vypadal, měl listy svázané gumičkou...tak jsem ho rozbalila až doma. Nemáte fotku??please smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 19:15
     

    Děvčeta, tak jsem se totálně vytočila.

     

    Včera zakoupený cykas jsem dala do stínu. Protože bylo dnes horko, šla jsem ho před chvilkou zalít...

    Těsně nad hlínou, v té "šišce", ze které vyrůstají listy, je obrovská hluboká díraeye popping smiley , do které se vleze celý prst ( ne-li dva). Je to od něčeho vyžrané, nebo vyhnilé, ale bylo to přiklopené jednou odchlípnutou " šupinou" od starého listu. Tak že je mi jasné, že to cykas nepřežije...Proto byl tak laciný...Původně jsem si myslela, že stál 490 Kč, ale přítel mi tvrdí, že jsme platili 350..je to možné...ale jsem tedy pětně naštvaná. Nevím, jestli ho nemám jít vrátit, ale účtenku nemám...

    SPIKE- podívej se a pořádně si ho prohlédni, jestli tam taky něco takového nemáš... Přikládám právě pořízené foto...

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 20:31
     

    Marjánko, tak to fakt nasere angry smiley angry smiley angry smileyPokud je vevnitř hniloba asi už to nezachráníš, pokud je to vyžrané, tak možná by tu byla šance na přežití sad smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 20:38
     


    lostris napsal(a):

    Marjánko, tak to fakt nasere angry smiley angry smiley angry smileyPokud je vevnitř hniloba asi už to nezachráníš, pokud je to vyžrané, tak možná by tu byla šance na přežití sad smiley


    Díky za útěchu. Nazbude mi nic jiného než čekat ( jak to říkal náš pan veterinář: "Buďto chcípne, nebo nechcípne").....eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     

    Ale moc mě to mrzí, je krásný....flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 21:37
     

    Cykas pěstuji už několik roků, je už dost velký, každý rok naroste jedno kolečko listů, vyjímečně narostly dvě, bylo to tehdy teplým zimováním. Neměla jsem jinou možnost, ale chladné zimování je lepší (ai tak 8st), skoro nezalévat. Ten tvůj cykas bych přesadila, nenechávt na dešti, letnit pod střechou, až si zvykne, snese i plné slunce. Tu díru bych vyčistila, ošetřila třeba dřevěným uhlím nebo něčím proti plísni, nechala zaschnout. Měl by to přežít, vypadá docela vitálně a při té velikosti by to měl zvládnout. Dbát, aby nešla do toho otvoru voda, aby se rána zacelila, nehnila. Cykas není vůbec náročný na pěstování. Já ho čas o času přestříknu leskem na listy, takže vypadá jako umělý. A hlavně ho moc nepřelívat, nemá to rád. A dát pozor, aby se voda nedostala do růžice, mohl by začít hnít. Já nerosím, asi jednou za měsíc přihnojím

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.