neděle 28. dubna, 22:54 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 12
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 22:03
     

    Zítra cykas prozkoumám, nechala jsem ho venku na severní strabě domu. Překvapuje mě, že dle Ivika nesnáší vodu v růžici. Já jsem viděla nádherné na Madeiře, kde prší skoro pořád. No uvidím, co s ním provede moje péče. Přesadit určitě potřebuje, hned zítra dostane větší nádobu. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 24.05.2011 23:24
     

    Něčím tu ránu vytřu, dřevěné uhlí mám...No a přesadím, uvidíme...eye rolling smiley . Snad to přežije....please smiley . Díky děvčata za radyflower smiley

     
  • Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.05.2011 11:44
     

    můžu prosit o radu? Chceme dát do výlohy (uzavřená s prostorem uprostřed) nějakou květinu..jenže je tam dost dusno a vzduch bez pohybu. není např nějaká palma, která by to snesla?...sluníčko tam jde jen dopoledne

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.05.2011 13:35
     

    Marjánko, já bych se spíš pokusila do Lidlu dojít a rostlinu vyměnit - pokud máš aspoň ten obal, co na nich byl, tak to vymění

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 25.05.2011 20:37
     


    SPIKE napsal(a):

    Zítra cykas prozkoumám, nechala jsem ho venku na severní strabě domu. Překvapuje mě, že dle Ivika nesnáší vodu v růžici. Já jsem viděla nádherné na Madeiře, kde prší skoro pořád. No uvidím, co s ním provede moje péče. Přesadit určitě potřebuje, hned zítra dostane větší nádobu. Věra

    Je to kvůli tomu, že může delší pršet a potom bude třeba delší dobu chladno a ta voda nevyschne může způsobit hnilobu. Prakticky všechny rostliny jsou někdy ve své domovovině na dešti, ale jsou tam jiné teplotní podmínky a to je ten důvod, proč mají být některé rostliny u nás chráněny před deštěm

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 25.05.2011 20:54
     


    Missi napsal(a):

    Marjánko, já bych se spíš pokusila do Lidlu dojít a rostlinu vyměnit - pokud máš aspoň ten obal, co na nich byl, tak to vymění


    Bohužel obal nemám...sad smiley , hned jsem ho vyhodila a do Lidlu to mám asi 15 km...Navíc když jsem ho kupovala, měli tam poslední 3 ks, tak to by mi ho nevyměnili, maximálně by mi vrátili penízeeye rolling smiley . Tak jsem si řekla, že to risknu, buďto to přežije a nějak se z toho dostane ( zatím nevypadá, že by strádal), nebo bude po něm a já to taky nějak přežijuspinning smiley sticking its tongue out confused smiley. Ale mám pro příště ponaučení, že než něco takového koupím, tak to poobracím ze včech stran alespoň 4xmls smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 18.06.2011 19:34
     
    morava 2011 060.jpg
    Další fotografie:

    Ahojtewinking smiley flower smiley ,potřebovala bych identifikovat tuhle palmu.Víte někdo,co je to please smiley please smiley ? Má zajímavé květenstvíeye rolling smiley

     
  • Autor: hvezda
    Status: nováček

    Re: Palmy

    Datum: 18.06.2011 20:14
     

    ahoj je to chamaedora elegans

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 18.06.2011 20:17
     

    Díky moc smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 19.06.2011 16:17
     

    Marjanko, tak co cykas? Jak se mu daří? Díra se nezvětšuje?

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 19.06.2011 19:25
     


    ivik11 napsal(a):

    Marjanko, tak co cykas? Jak se mu daří? Díra se nezvětšuje?


    Díra se nezvětšuje (zatím) a cykas vypadá zatím dobřesmiling smiley . Začala jsem ho pomalu zvykat na sluníčko, už se přizpůsobil tak, že vydrží na slunku celý den. Akorát pokud je horko tak ho skoro každý den zalévám, ale jen do podmisky, kterou za chvilku vypijedrinking smiley . Nechci zalévat na hlínu, ta díra je těsně nad zemí , tak aby voda nezatekla dovnitř a nezačalo to uhnívat. Jestli vydrží do zimy, tak bude rozhodující, jestli přežije zimuconfused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 20.06.2011 14:27
     
    p1010125.jpg
    Další fotografie:

    Mně koupený cykas drží, mám z něj radost.

    Ovšem tyhle fotky jsou odjinud - fotila jsem na Kypru. Asi to bude květenství, protože mladé lístky vypadají jinak. Věra

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 20.06.2011 19:51
     

    Toto je můj cykas, mám ho už asi 15 roků, je pěstovaný od malé rostliny

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 20.06.2011 20:53
     


    ivik11 napsal(a):

    Toto je můj cykas, mám ho už asi 15 roků, je pěstovaný od malé rostliny

    Tedy ten je!!!! thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 20.06.2011 22:12
     

    Iviku, to jsi fakt vypěstovala sama?! eye popping smiley 

    Myslela jsem, že cykas roste tak pomalu, že je nesmysl se o to pokoušet, protože jeden lidský život je na to krátký. Holt jsou mezi námi šikulky, co to dokážou. smiling smiley Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.