neděle 14. června, 12:42 Svátek má Roland
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co dnes vaříte? (2)

Datum: 28.10.2012 20:33
 

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další. winking smiley



PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 20
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 17.10.2024 13:44
     
    463421072_524008710395695_7292776949338644872_n.jpg
    Další fotografie:

    Zeleninová polévka s krupicovými noky

    Hermelín, tatarka, bram. kaše

    Ryzce na másle, br. kaše

    Bramboráky plněné hřiby

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dnes vaříte? (2)

     
     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 20.10.2024 18:47
     
    463980155_527941146669118_7200991488188392857_n.jpg
    Další fotografie:

    Hovězí vývar s nudličkami

    Těstoviny s houbami

    Hovězí guláš, bram.noky (nebo houskové knedlíky)

    Bramborové škvarkovky

    Houbová smetanová omáčka, rýže

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (21.10.2024 19:51)
     
  • Autor: Manca

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 23.10.2024 17:50
     
    img_20241022_121259.jpg

    Kachna

     
  • Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 24.10.2024 11:10
     

    Mančo, tak to bych hned k vám jela na oběd, já nejsem kamarád s klasickou kuchyní a takhle to té kachýnce moc sluší.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 24.10.2024 11:44
     

    Taky mě ta kachna Marcelky zaujala.

    Ráda si dávám kachnu ve vietnamské restauraci, s rýží a spoustou zeleniny. Nejdřív to zarazí, že je to neobvyklá kombinace, ale je to moc dobré.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 24.10.2024 19:30
     
    464306333_529499893179910_8571112386581225801_n.jpg
    Další fotografie:

    Pórková polévka s ovesnými vločkami

    Zbytek houbové omáčky, zeleninová omáčka s tofu, rýže

    Zeleninová omáčka s tofu, špagety, parmazán

    Pečená dýně (s česnekem, bylinkami, brusinkami, sýrem feta...)

    Žemlovka s jablíčky

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 24.10.2024 19:36
     
    462111629_122111640446525552_349893707904122347_n.jpg



    Pečená dýně s křupavým medem, červenými brusinkami, sýrem feta a dýňovými semínky


    Složení:

    1 dýně, oloupaná a nakrájená na kousky

    1 lžíce olivového oleje

    1⁄2 lžičky česneku v prášku

    Sůl a pepř dle chuti

    1 šálek čerstvých červených brusinek

    1-2 lžíce medu

    1⁄4 lžičky skořice

    1⁄4 hrnku feta sýra

    2 lžíce dýňových semínek (aby byly křupavější)


    Návod:

    Troubu předehřejte na 200 °C .

    Ve velké míse smíchejte kousky dýně s olivovým olejem, česnekem, solí a pepřem.

    Dýni rovnoměrně rozprostřete na pečící papír a pečte cca 20-25 minut.

    Při pečení dýně smíchejte v malé mističce čerstvé červené brusinky s medem a skořicí.

    Po 25 minutách vyndejte dýni z trouby, navrch posypte brusinky a pečte ještě 5 až 7 minut, dokud brusinky nezačnou měknout.

    Jakmile bude hotovo, posypeme strouhanou fetou a dýňovými semínky, aby to dodalo křupavý nádech a zvýraznilo chuť

    Pokapejte ještě medem, pokud chcete.

    Servíruje horké.




     
  • Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 24.10.2024 22:02
     

    Spike, jaký to bylo? Já bych na to byla zvědavá ale vařila bych tak jen pro sebe. eye rolling smiley

     
  • Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 25.10.2024 13:31
     

    Já si tak podobně peču dýní nebo řepu, ale na slano s feferonkami 😁 a k tomu nějaké masíčko

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 25.10.2024 19:16
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Spike, jaký to bylo? Já bych na to byla zvědavá ale vařila bych tak jen pro sebe. eye rolling smiley

    Já mám ráda pečenou zeleninu a kombinaci slané-sladké-kyselé chuti mám taky ráda, takže za mě spokojenost. Ve dvou jsme snědli skoro celou menší hokaido dýni.

    Skořici jsme tam nedávala, ta se mi tam nějak nehodila. A místo dýňových semínek (která jsem doma nenašla) jsem tam nasypala pražené mungo fazolky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (25.10.2024 19:18)
     
  • Autor: kordula

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 26.10.2024 17:27
     



    SPIKE napsal(a):



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Spike, jaký to bylo? Já bych na to byla zvědavá ale vařila bych tak jen pro sebe. eye rolling smiley

    Já mám ráda pečenou zeleninu a kombinaci slané-sladké-kyselé chuti mám taky ráda, takže za mě spokojenost. Ve dvou jsme snědli skoro celou menší hokaido dýni.

    Skořici jsme tam nedávala, ta se mi tam nějak nehodila. A místo dýňových semínek (která jsem doma nenašla) jsem tam nasypala pražené mungo fazolky.

    Já dávám do dyňové polévky kari.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 26.10.2024 17:44
     



    kordula napsal(a):



    SPIKE napsal(a):



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Spike, jaký to bylo? Já bych na to byla zvědavá ale vařila bych tak jen pro sebe. eye rolling smiley

    Já mám ráda pečenou zeleninu a kombinaci slané-sladké-kyselé chuti mám taky ráda, takže za mě spokojenost. Ve dvou jsme snědli skoro celou menší hokaido dýni.

    Skořici jsme tam nedávala, ta se mi tam nějak nehodila. A místo dýňových semínek (která jsem doma nenašla) jsem tam nasypala pražené mungo fazolky.

    Já dávám do dyňové polévky kari.

     

     

    Kordulko, to nebyla dýňová polévka, ale pečená dýně. Do polévky dávám i kurkumu (což je hlavní ingredience v kari) a taky kokosové mléko a kořenovou zeleninu.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 26.10.2024 18:07
     
    464618125_532309029565663_4167546852553317746_n.jpg
    Další fotografie:

    "Račí" polévka z ryzců

    Houbové řízky, brambory

    Houbová smaženice, chléb

     
  • Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 26.10.2024 22:38
     

    Spike, štvou mě ty konzervy doma na stravu. Já taky celkem můžu všelijaké kombinace maso a sýry s ovocem. Jen se mi to pro mě samotnou nechce plácat.Aspoň jsem si pořídila dipy s ovocem a dávám to klidně třeba i k pečenému kuřeti.Docela podařené mi přijdou od Záruby. Švestky s chilli nemají chybu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.