neděle 28. dubna, 06:57 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Co děláte pro své zdraví?

Datum: 09.08.2006 08:11
 
Já krom pohybu a vitamínů nějak nevím. Spíš si škodím různými ,,neřestmi´´. Musím zaťukat, jsme všichni zdraví jako řípy a nebýt pravidelných prohlídek, tak lékaři ani neví, že jsme. Ale nic moc pro zdraví nedělám. Co vy?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 02.04.2008 11:18
     
    tak jedině klasika - čaj s medem a citronem nebo nakrájet nadrobno cibuli, na to dát několik lžiček medu, chvíli počkat a pak ten výluh z toho vytlačit a vypít winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte pro své zdraví?

     
     
  • Status:

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 10:08
     


    Anavi napsal(a):
    Kofilo, ty snad ani nemůžeš umřít eye popping smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Anavi na to přijde člověk časem a hlavně věkem. Nejde to "vtlouct" do hlavy. Musí chtít sám.

    Když si to vezmeš, tak lidské tělo je snad jediný "spotřebič", o který se téměř vůbec nestaráme. V pračce čistíme filtry a dáváme jen prášky, které tam patří, do myčky dáváme tablety na její čištění a zase ty filtry. O autě raději nemluvit, to leštíme, dáváme jen to co má papat, necháváme seřizovat, seštelovat, vyměňujeme olej atd. atd.

    No, a co lidská schránka ? Jíme to co bychom jíst měli ? Chodíme pravidelně (tuším co 2 roky) na celkové prohlídky ? Lijeme do sebe ty správné a zdraví prospěšné tekutiny a v dostatečném množství ? Jíme hodně zeleniny a ovoce a celozrných potravin, abychom měli dost balastních látek na čištění střev a ta pak dobře pracovala ? Čistíme si naše filtry ? Tzn. ledviny a játra ? Nebo je naopak zatěžujeme nevhodnou stravou plnou tuků, bílé mouky a Éček ?

    To si prostě musí srovnat v hlavě každý sám. Jde o jeho tělo, jeho zdraví. Mám kolem sebe spoustu lidí, kteří mají po padesátce a neví co jsou to tablety na tlak či cholesterol či další neduhy, které tento věk většinu populace doprovázejí. Jde o to, že pochopili, že to nepůjde samo od sebe, ale že pro to budou muset něco udělat oni sami.

    A to co jsem napsala je jen špetička toho, co bych dělat měla. winking smiley

    Samozřejmě jsme také ze stravy vyloučili uzeniny , smažená jídla, kupované kuřecí maso a různé paštiky v konzervách. Ještě by to chtělo přidat více pohybu a být "v kondici" Ale to se časem snad taky poddá. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 10:18
     
    Kofilo, za sebe tě můžu uklidnit, že mívám záchvaty, kdy mám pocit, že do sebe musím nacpat,co se do mě vejde - detoxikuji, vitamínuji, žiju zdravě. Bohužel jsem na tohle hrozně nezodpovědná, takže mě to drží týden naplno, pak týden ubírám, až najednou zjistím, že bylinkový čaj jsem si místo třikrát denně uvařila jednou za týden, tablet místo čtyřech vzala půlku a tak nějak to nakonec vyšumí... až do dalšího "záchvatu" grinning smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 10:38
     

    Mankote, že já sem vůbec lezla! Kofila smiling smiley má samozřejmě pravdu, nehorázně své tělo zanedbávám. Na svou obranu mohu říci, že moje auto je nesrovnatelně užitečnější jak já, takže jeho filtry maj přednost. No ale nepucuju ho, pokožce se vlastní ochranné f. přemrštěnou péči taky smývat nemaj, že jo. smoking smiley

    Co dělám pro své zdraví?

    Piju pivo, to je B komplex jako vyšitý.

    Zelený čaj, když si k němu otevřu módní časopis, dočtu se, že je to antioxidant. (Asi mi pak nezkorodují plechy..)

    Jím všechno, co mi chutná v nerozumném množství.

    Hodně se nachodím, než mi dojde, kde jsem naposledy zaparkovala.

    Dávám si nohy na stůl, protože mít je ve vejškách je dobré pro krevní oběh.

    Dala jsem si závazek, že do léta zapomenu, kolik kilo mám zhubnout, i kde je váha.

    Nemoci, které neznám, nemohu dostat. (ustálené rčení)

    Sakra. grinning smiley

    --------

    Dámy, ať mě špatně nepochopíte flower smiley , nevysmívám se vám, ale sobě. Přišla jsem se vyrovnat se svou nedbalostí po svém.

     

    A s vážnou tváří - narozdíl třeba od Oti se nedomnívám, že nízkotučné mléko je vhodné řešení. Je to jen můj názor, ale nízkotučné mléko v sobě snoubí všechna negativa mléka. Jednak je ml. jako takové těžce stravitelné, navíc v nízkotučné verzi oproštěno o cenný mléčný tuk, důležitý pro zužitkovatelnost podstatných látek. Takže buď zakysané formy nebo pěkně plnotučné.

    Pokud je to kvůli hladině cholesterolu, já vím, no.. to člověk omezuje asi všechno, jen aby snížil i riziko sad smiley . Nevím, zda to říkám úplně správně, ale vysoký cholesterol není zapříčiněn primárně složením stravy, ale stavem cévních stěn. Čiliže pokud ty nejsou v pořádku (což je bohužel i dědičný faktor), cholesterol se ukládá, i když je ho přijímáno málo. Neříkám, že nemá smysl proti tomu bojovat! Jen se pokouším laicky vysvětlit, JAKTOŽE někdo může všechno a ok, zatímco druhý nemůže nic a naměřené hodnoty mizérie.

    Bílá mouka/celozrnná mouka, na to se dívám tak, že v bílé je výživa, která nás ale zanese, celozrnka je právě ten potřebný pročišťovák. Takže.. střídat, jako všechno.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 10:43
     
    Zapomněla jsem dodat, že v čokoládě je hořčík! grinning smiley Ale už táhnu, ať nepřijdu k újmě. winking smiley
     
  • Status:

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 11:01
     

    Hanule já se z tebe pose.. ! grinning smiley

    Krásně jsi to odlehčila ! thumbs down

    Ad mléko. Taky nepijem. jen různé zakysané výrobky a čisté jogurty.

     

    Anavi to je právě o tom, že teď to máš záchvatovitě a pak to jednou přejde ve zdravější životní styl. winking smiley

     

     

    ....... nemoci, které neznám, nemohu dostat. thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 11:55
     
    Hanule, tak hořčíkem si čokoládu zdůvodňuju vždycky winking smiley - že se tím vlastně cpu pro zdraví!!! grinning smiley
     
  • Autor: cituska
    Status: začátečník

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 19:39
     

    Dakujem za radu, cibula s medom pomohla, ale ten pach cibulovy please smiley please smiley please smiley please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 19:51
     
    Já pro zdraví nedělám asi nicconfused smiley , ale podle Hanule úplně fšechnothumbs down mls smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 20:17
     

    No já teda žádný pilule a nic nejím...nemoce se mi vyhejbaj. Když už jdu k doktorovi, tak na prevenci a zatím mám vše v pořádku, tak si myslím, že je to zbytečné...Jím všechno co mám ráda a na co momentálně mám chuť...Je fakt, že miluju třeba syrovátku, vločky a podobně , ale zase nadruhou stranu vše sladké v docela velké míře....Jediný co nejím, je bůček a takové...Taky nemám ráda limonády a minerálky...nejvíc si pochutnám na vodě z kohoutku..a pivu... grinning smiley .Mlíko taky nemusím, ale kefíry a podmáslí ano.

    Nechutná mi nic nízkotučného ...Někdy mám pocit, že se stravuju úplně obráceně než se hlásá....,ale mé tělesné schránce to prospívá, tak nemíním nic z mých zvyklostí měnit....Razím heslo, že si tělo řekne, co potřebuje...Mám chuť o půlnoci na buchty, klidně sním půl pekáče... grinning smiley Nemám hlad, tak nejím...

    Jo a víte, že třeba vajíčka o kterých se říká, že zvyšují cholesterol..ho naopak snižují?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 22:10
     
    cituško, to jsem ráda, že to zabralo.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 22:31
     
    Lado thumbs down tělo není žádnej malej blbec a taky jsem přesvědčená že si řekne o to co potřebuje. Na rozdíl od tebe mi bůček apod. nevadí winking smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 04.04.2008 22:50
     
    Dášo..kdyby mi chutnal,tak se mu nebráním... grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 05.04.2008 08:02
     
    Taky nějak to tělo poslední dobou zanedbávám. Nedávno jsem si dala ten vitamín B (podle Hanule), ale protože jsem byla uhřátá, pivo studené, dosáhla jsem opačného účinku - bolí mne v krku. eye rolling smiley
     
  • Autor: serach
    Status: nováček

    Re: Co děláte pro své zdraví?

    Datum: 08.04.2008 17:14
     

    já jsem začla zdravě z bio produkty jak na zdraví tak teď i hlavně na redukci ajsou vynikající výsledky

    [www.snama.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.