neděle 28. dubna, 14:48 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

Datum: 09.11.2007 23:17
 

Co všechno obvykle mrazíte?

Tuším, že asi maso, ovoce, zeleninu, prostě takovou klasiku, ale zajímají mě také hotová jídla. Co omáčky, polévky a tak?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 10
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 10:29
     

    Do mražáku dávám vše krabičkách, maso v několika mikroténových sáčcích - 2 x samotné maso, pak vložím popisek - kus papíru s názvem a šup do dalšího sáčku.

    Chleba z Globusu mrazíme přímo v tom papírovém oranžovém sáčku a pak znovu do mikroténu.

    A přihrádky v mrazáku mám druhově rozdělené.

    Nemám pocit, že by něco načichlo, ale chápu, že každý do má jinak.

     

    JInak nejradši ze všeho mrazím vývary , někdy s nakrájeným masem a zeleninou - bez zavářky, ale většinou čisté vývary, protože maso většinou dobrovolně zbaští zvířectvo. grinning smiley

    Čisté vývary si schválně dělám do foroty, jsme "polívkoví" a je super, jen rozmrazit vývar, přidat zeleninu a zavářku, a hotovo thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil daga (08.01.2012 10:30)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 10:35
     

    Jak mlůže být pečivo cítit, to nechápu. Musí být řádně zabalený, ale to platí o všem mraženém. A když se dají zmarzit čerstvý rohlíky a pak se dají na chvilku rozpíct, je to bomba. Moje ségra to jinak nedělá, nenakupuje každý den, nemá jak.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 10:38
     


    Majka napsal(a):

    Jak mlůže být pečivo cítit, to nechápu. Musí být řádně zabalený, ale to platí o všem mraženém. A když se dají zmarzit čerstvý rohlíky a pak se dají na chvilku rozpíct, je to bomba. Moje ségra to jinak nedělá, nenakupuje každý den, nemá jak.

    Když zmrazíme bagetu rustiku z Globu mls smiley a pak dám na krbovky, tak je jak vytažená z trouby drinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 11:23
     

    Já měla jen jednou všechno cítit. Nakoupila jsem v makru mražený česnek, takové A4 desky, které jsem před uklizením rozkrájela na kostky, dala do několika vrstev mikrotenových sáčků, ale odér česneku i tak prošel. Pak jsme měli třeba švestkový koáč s vůní česneku.... No děs. stydlin smiley Teď mám jednu plastovou krabici s dobře přiléhajícím víkem, tam mostky uzavřu a zdá se klid winking smiley

    Chleba z mrazáku mi nejede, ale rohlíky nebo jakékoli bílé pečivo po rozpečení, to teda můžu. Jenže i když nakoupám do mrazáku hodně, nějakým záhadným způsobem se mi vypařují grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 11:38
     

    Já mám v mrazáku naloupané ořechy. Zbyly z vánoc a před chvílí se mě hodily do hraběnčiných řezů.

    S těma pachama zápasím i v lednici. Strašně mě vadí, když NĚKDO dá do lednice jen tak rozkrojenou cibuli, uzeniny a kdoví co ještě. Potom tam je nějaký řez a já se z toho můžu zbřídit. Už se to nedá jíst angry smiley A největší žrout sladkého jsem u nás já.

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 12:23
     

    Oloupaný ořechy tam mám taky,určitě víc vydrží a navíc to jsou poslední ořechy...naši mladí u sebe pokáceli velkej ořech,prý to dělá binec,já jen si na to vzpomenu,tak se mně zvedá tlak ! Dávala jsem tam zbytky pro slepice,co má dcera..i když jsem to polepila,tak když přijela,tak jsem tam nějaký zbytek zapomněla a muž žbrblal a měl mimořádně pravdusmiling smiley ,tak už to nedělám

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 14:42
     

    Do mražáku dávám kde co, řádně zabalené a necítím nic. winking smiley Co zasmradí celý mrazák jsou syrové houby nono smiley - takže pouze dušené.

    Zkusila jsem zamrazit brambory a jsou hnusné, takže když je fakt nesníme ohřáté s vajíčkem apod, dávám slepicím.

    Pokácet zdravý plodící strom jenom proto, že padá listí eye popping smiley angry smiley angry smiley

    Sousedé mají vzrostlý sad, několik jabloní a švestek a nestíhají spotřebovat (rozuměj jsou líní to zpracovávat winking smiley ), tak sbíráme my, včetně posbírání všech padanek a zahrabání listí, jenom aby je nenapadlo stromy pokácet.

    My sice koupili se zahradou spoustu stromů, ale starých cca 50 let a shnilých a odcházejí jeden za druhým, už máme jenom jonatan a třešeň s dutým kmenem a skoro žádné ovoce. sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 08.01.2012 15:59
     

    S mražákem to mám jako Iriska, ale nedala jsem ani cukroví, dnes jsme sež.. poslední. Je tam něco perníčků a ty už se dojí ke kafi. Jinak moji chlapi z mražáku hotovky ani náááhodou a pečivou už vůbec.

     
  • Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 12.11.2014 17:09
     

    Děvčata, zamrait se rozhodně nedají škubánky. dělám z hotových, dokud jsou teplé, takové válečky, po ztuhnutí je krájím a opékám na olivovém oleji. Zkoušela jsem je zamrait, ale oni se po rozmrazení úplně rozpadly. Přitom bramborové knedlíky mrazit jdou, ale škubánky nikoliv. thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 08:26
     

    Uvařené zelí je z mrazáku hnusný thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 10:10
     

    Nemůžu si vynachválit zmražené paličky česneku. Česnek dneska houby vydrží, za chvíli se kazí. Takže vše oloupu, naházím stroužky do sklenice a dám do mražáku. A použití je pak velmi rychlé.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 10:54
     

    Ivčo to jako fakt? S tím česnekem? To by mě teda nenapadlo, Martin letos koupil hafo česneku, protože ho dostal za směšnou cenu, je to česnek český, krásně voňavý a nerada bych ho pak vyhazovala. Tak to mám teda zkusit. Oloupat a stroužky do mrazáku.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 11:22
     

    Mám sklenice po majolce Hellmans, do těch to našvihám, a to je paráda. Potřebuji do česnečky, lup, vyndám stroužky, nastrouhám nebo nadrtím, povolí to hned. To samé na topinku. Děti už jsou naučené a vezmou si to samy. Na chleba se sádlem... nakrájíš na tenké plátky. Naopak se s tím ještě lépe pracuje smiling smiley, nelepí to a nakrájíš fakt tenké plátečky. A je jako čerstvý. thumbs downMamka to kdesi někde vyčetla, od té doby to nedělá jinak. zrovna tak s citronama. Nakoupí jich hodně, namočí je do rána do teplé vody - na vodě je úplně mastný povlak. Očistí kartáčkem. potom ostrouhá kůru, tu dá do malé krabičky do mražáku a pak přidává do těst, a ty buchty jsou tím fakt o level vejš winking smiley mls smiley. No a ostrouhané citrony vymačká, dá do skleniček a přidává dětem do pití.

    A taky zbytek mletého máku dáváme do mražáku, aby nezhořkl.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.11.2014 11:35)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 11:25
     

    něco jsem k tomu našla...

    Mražený česnek

    Česnek můžete mít doma v dobře větrané místnosti na suchém místě v copu, nebo si jej můžete zavařit či naložit, ovšem nebude mít chuť jako čerstvý.

    Další možností je česnek zmrazit.
    Oloupejte jednotlivé stroužky, pořádně je osušte a dejte je do sáčku do mrazáku. Na druhý den až bude česnek zmražený, hoďte s ním lehce třeba o linku a zase vložte sáček do mrazáku. Stroužky se oddělí a vy si je budete moci brát podle potřeby. Česnek, který vezmete ze sáčku, nechte rozmrazit a můžete s ním pracovat, tak jako by byl čerstvý. Výhodou zmrazeného česneku je, že chutná téměř jako čerstvý, neztrácí svou chuť a aroma. Navíc jej ochráníte před plísní a hnilobou.

    Tento mražený česnek vám může vydržet až do další sezóny.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 11:41
     

    Já mám česnek pověšenej na balkoně celou zimu a je ok..mám samo kvalitní českej. Do mrazáku jsem ho taky dávala, když jsem ho měla hodně, nebo byla zima kdy byly dlouho velké mrazy. Akorát jako sklenice do mrazáku bych nedávala..,dávám všechno do plastových krabiček, mám malé, malé nízké skladné. Citronová kůra nemá chybu.. thumbs down dostávám před vánoci mísu "domácích" ...tak si ji taky takto uschovám. I šťávu..zmrazím do kostiček.. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.