neděle 28. dubna, 02:23 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

Datum: 09.11.2007 23:17
 

Co všechno obvykle mrazíte?

Tuším, že asi maso, ovoce, zeleninu, prostě takovou klasiku, ale zajímají mě také hotová jídla. Co omáčky, polévky a tak?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 10
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 15.11.2007 19:23
     
    Hub mám taky víc než masagrinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 15.11.2007 21:38
     

    Lado, barevný pytlíky jsou docela dobrý nápad - ale přiznám se, že barevný jsem nikde nezahlídla - na druhou stranu je fakt, že ani cíleně nehledala, protože by mě to nenapadlo takhle řešit.

    Já lepím na sáčky samolepky - druh masa a datum. A počet ks. Takže třeba kuřecí řízky 2 x, 11/07. Docela spolehlivé. Občas se mi to taky odlepí, takže pak nevím, jestli mám v mražáku těsto na ovocné knedlíky nebo na langoše. Tak rozmrazím, počkám, když to nezačne kynout, jdou se dělat ovocný knedlíky grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley .

     

     

    No a když jsem vzpomněla ty langoše... To těsto na ně jsem na zkoušku dala jednou do mražáku a už to tak dělám pořád. Dělám totiž dávku těsta na deset ks. A to ne vždy sníme a pak jsem ten zbytek - na dva, tři kusy - vyhazovala. Teď pokaždé dám zbytek do mražáku - za dvakrát-až třikrát se mi nahromadí potřebný počet a do třetice to jen vytáhnu z mražáku. Jednak úspora času a za druhé pochopitelně využiju něco, co by jinak letělo do koše, což já - zvláště u potravin - dělám nerada.

     
  • Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 16.11.2007 09:01
     
    Mě se moc líbilo když Evelínka napsala, že má v ledničce len užimené svetielkowinking smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 16.11.2007 11:41
     
    Co je "užimené"? Já to nemám a třeba to potřebuju.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 16.11.2007 12:21
     
    Taky jsem zvědavá, co to je. Zatím si pod tím představuju zmrzlé, v rohu ledničky schoulené, nejlépe ještě hladem takřka utýrané světýlko. Tak to už u mne bydlí.
     
  • Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 16.11.2007 14:12
     
    Majkoooo překlep uzimené hiiii, holt nová slova vznikají i z omylůstydlin smiley
     
  • Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 16.11.2007 14:13
     
    Hanulko u Tebe taky, ale zase je určitě štíhlé a žádoucí a takové někdo ohřeje ve své posteligrinning smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 16.11.2007 16:06
     
    grinning smiley A tak to jo, to mám taky a asi nepotřebuju.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    ema

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 31.07.2009 09:14
     

    neví někdo zda se dají zmrazovat tvarůžky???

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 31.07.2009 11:02
     
    grinning smiley..tvaruzky ci sa zmarazuju to teda neviem, ale....tvaroh v pripade "nudze" zmrazujem - aj ked sa to udajne ako mnohe dalsie mliecne vyrobky nema - ale naucilo ma to moje (rodinne) okolie ...
    Takze Emy pardon, ze som sem vliezla aj ked radu nedam...Hihi....ale nedalo mi nereagovat- sice takmer 2-rocnynm oneskorenim na grinning smiley to "užimené" svetielko, co tak pobavilo Jaju...Dievcata, nahodou Evelinka to napisala foneticky naprosto spravne - presne tak ako ..še hutorí tu na vychodze... smoking smiley
    -------------
    Hm...a ked som to uz otvorila...tak tu spomeniem nieco, co som v tejto diskusii neobjavila - ze napr. v mrazaku som vzdy "skladovala" cesnak...U nas totiz bola vzdy dost mala spotreba a ...casto mi hlavka po nejakej dobe nakoniec sprachnivela...Takze som jednotlive kusky ocistila a supla do maleho plastoveho kelimku...a takto mi krasne vydrzal v mrazaku ....uff....nooo, pokial som ho nespotrebovala smoking smiley...Ale dnes semtam pouzivam aj ten suseny granulovany, takze mmt. ziaden cesnak v chladnicke nemam... mls smiley
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 31.07.2009 12:49
     

    Keria ty si ma donutila citat 2 roky stare veci aby som bola v obraze na co si reagovala ! A to ze obcas mavam zamrazene svetielko a vzduch , tak to je pravda. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 02.08.2009 19:09
     

    Keri, no jo, to jsem zapomněla praktikovat!!! Doma jsme česnek naloupali, naskládali do plastových kelímků a zamrazili. Byla to pohodička je jen vyndat a použít. A navíc jich člověk mohl nakoupit víc, beze strachu, že se zkazí a zároveň byla jistota, že bude po ruce. Asi tento zvyk zase obnovím. Jen je fakt, že už není tak "ostrý".

     

    Myslím, že tvarůžky zamrazit jdou. Kolegyně běžně mrazí nivu, hermelín, cihlu... tak proč ne tvarůžky? confused smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    mis

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 03.09.2010 14:27
     

    Ahoj holky,

    porad nikde nemuzu zjistit, proc se vlastne brambory nesmi mrazit? Vite nekdo ten skutecny duvod? Docetla jsem se jen ze zmeni chut. Nebo v tom vzniknou i nejake skodliviny? DIky za doplneni info.

    M.

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 03.09.2010 14:32
     

    Naporcováný manžel!nono smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 03.09.2010 14:39
     

    ani na zkoušku?grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.