pondělí 29. dubna, 13:24 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 06.04.2024 20:59
     
    dsc08622.jpg
    Další fotografie:

    dnes byly boží cibuloviny, hlavně tulipány, ale bude to rychle v teple a suchu odkvétat....tak na pokuk smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 08.04.2024 23:41
     
    436579187_400621716067729_7165295167944439908_n.jpg
    Další fotografie:

    To vedro cibulovinám moc neprospívá. První narcisy už odkvetly, teď rozkvetly další (radost mám z těch bílých, co znám ještě z dětství, to snad ani jiné nebyly vidět). Žluté tulipány byly asi zamíchané v červených, ale už je jich velký trs a jsou pěkné. Ty červené tulipány jsou nižší a docela vydrží kvést dlouho.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 09:36
     
    20240409_064119470_ios (2).jpg

    Cibuloviny jdou rychle do háje. Snad o něco líp to snáší tulipány.

    Foto pro Gabcu. Moje zkušenost s plnokvětými.Zpočátku v nich byl delší lem po barvách. Dlouho nevydrželo. Tak jsem vyryla a to slušnější smíchala a zasázela. Nejvíc zůstalo žlutých Pomponella. Tak ty by mohly vydržet a snad i přirůstat.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 10:21
     

    Spike ty bílý narcisky mi tu zůstaly ještě po babičce a jsem za ně moc ráda, kvetou jako poslední

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 11:07
     

    to je neskutečná záplava love smiley

    alenak napsal(a):

    dnes byly boží cibuloviny, hlavně tulipány, ale bude to rychle v teple a suchu odkvétat....tak na pokuk smiling smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 11:32
     



    iriska napsal(a):

    Spike ty bílý narcisky mi tu zůstaly ještě po babičce a jsem za ně moc ráda, kvetou jako poslední

    Taky je mám,na chatě,měla je tam maminka.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 20:25
     



    iriska napsal(a):

    Spike ty bílý narcisky mi tu zůstaly ještě po babičce a jsem za ně moc ráda, kvetou jako poslední

     

    Já jsem si je vyrýpla u nás na ulici. Máme tu před domy živý plot z pámelníku a v něm leckde sněženky, modřence, obyčejný okrasný česnek a tyhle narcisy, které se tam objevily, jak tam lidi vyhazují odpad ze zahrádek občas i s cibulkami. Mám je už třetím rokem a pěkně se rozrůstají, tak jsem moc ráda. Jsou odolnější, než ty šlechtěné druhy. I ve váze vydrží docela dlouho. Zatím na nich mám jen tenhle první květ, ale poupat je vidět docela dost.

    Pamatuji si, že jsme právě tyhle květy malovaly v obecné škole a že už je to notně dlouho, co jsem obecnou školu navštěvovala (asi to byla jedna z mála kytiček, co jsme mohli donést do školy). Zahrady bývaly spíš užitkové.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 20:45
     
    p1070209.jpg
    Další fotografie:

    Holky, je to krása love smiley , ale odkvétá to před očima. spinning smiley sticking its tongue out

    Vloni bylo chladno, tak dlouho vydržely. Já dnes už stříhala ty fialový hyacinty. Ty teda moc dlouho nekvetly.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.04.2024 20:54
     
    p1020443.jpg
    Další fotografie:

    Jinak na tý poslední fotce v předchozí sérii jsou narcisy Martinette a Minow. Oboje miluju. Ale ty co jsem sázela předloni ( Martinette ), byly vloni na jaře krásný a letos bída. Viz foto. Nevím proč, hnojila jsem je po odkvětu všechny stejně. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (09.04.2024 20:55)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 10:07
     
    dsc08552.jpg
    Další fotografie:

    Alenko, Regino, Gabčo, všechny ostaní, určo na někoho zapomenu stydlin smiley. Krásné cibuloviny mls smiley flower smiley .

    Nějak fotky se nedaří, ale kvete taky něco.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 10:13
     
    dsc08564.jpg
    Další fotografie:

    Sasanky nejsou asi cibuloviny ale "hlíznatiny", radost - i v kočičí dálnici kvetou. Koprovitá pivoňka opět plná chráněných "záškodníků" (taky "hlíznatina").

    Většina narcisů ve větru a vysokých teplotách stačila odkvést než jsem se k focení dohrabala. Byla pěkná skupina bílých narcisů s bílými tulipány, vzaly za své po rozkvětu snad během jednoho dne.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil babkaela (10.04.2024 16:16)
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 15:08
     

    Eli, hlavně, že ti něco kvete. Fotky v mém provedení stejně nevypadají moc jako předloha. eye rolling smiley A sasanky máš takovou jinou modrou než já tady. Víc se mi líbí ten tvůj odstín.

    Gabco s Martinette nevím, co bylo. Mám je taky mizerný. Musely nějak divně rašit, protože já mám konce listů jakoby uschlý. spálený a rostliny slabší než jindy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 15:34
     
    dscn5151.jpg
    Další fotografie:

    pár obrázků ode mně

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 15:46
     

    Elo, super. thumbs down love smiley

    Kájo, na té první fotce más krásnou barvu tulipánů. thumbs down love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 19:32
     
    p1070236.jpg
    Další fotografie:

    Letos jsem se konečně dokopala vykopat grinning smiley narcisy Bridal Crown. Každý rok bohatě vyrostly a nasadily na květ a z množství třeba 30 ti cibulí vykvetl jeden, ostatní v poupatech zahnily. Tak jsem je teď vykopala a většina cibulí je měkkých.

    Jen mi nejde na rozum, že mají ještě sílu vyrazit listy s květy. No, letěly do popelnice. Na podzim koupím jiný. flower smiley

    Vůbec nevím, co jsou tyhle zač.( 1 ) Myslela jsem, že to jsou od loňska ty plný růžový, ale zatím to nevypadá. Nejsou tak buclatý. spinning smiley sticking its tongue out

    Na 2 se mi do směsi zamíchal jeden Ollioules. Ty jsem měla kdysi od Basíka a postupně vymizely. Ale čas od času někde nějaký vyroste.

    3 bude nováček od loňska, oranžový plný Brisbane.

    Na 4 si všimněte, že vzadu u plotu mi skoro nic nekvete. Tupipánů tam byl celý záhon a letos vykvetly tři. Jen listy. Je mezi nima okrasný drobný česnek a nemůžu se ho zbavit. jestli on je tam neutiskuje.

    5 jsou Douvble Yellow flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (10.04.2024 19:54)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.