sobota 27. dubna, 14:24 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 20:42
     
    dsc08747.jpg
    Další fotografie:

    Elo, Kájo, krásné thumbs down flower smiley . Elo důležité je, že to kvete. smiling smiley

    Gabčo, růžová barva je krásná, jsou všechny pěkné, hlavně že to stále kvete. flower smiley

    Chtěla jsem jít fotit a zase vybito, tak jsem toho moc nestihla. První foto je Akebono a 2há jsou nové voňavé, měly kvést v 05, bude brzo po parádě. Ty voňavé voní po citronu, jsem si dokonce k nim klekla. grinning smiley Jo a přihlásila jsem se s zahrádkáři na Floru. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 20:43
     

    Gabco, to jedna mi přijde jako nějaký ten viridovaný. Podle těch zelených proužků anebo ten plný bude méně plný. A tulipány u plotu jště nevzdávej. Takhle jsem já chtěla vykopat všechny pod hruškou. Vypadaly mizerně. Pak jsem dala na Alenu a dostaly ještě rok šanci. A teď už třetí rok kvetou tak nějak jak byly nasázené. Samozřejmě je tam něco připleteného. Jestli myš někam něco vtáhne nebo přimíchané.

    Kaaj, máš zahradu jakobys ani neměla výpadky. thumbs down Jestli jsou to ty přesazovaný tulipány, tak vypadají moc dobře. Pochval vnuky, mám pocit, že je někdo z nich sázel, pokud si to ještě pamatuju.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 20:53
     

    Ještě se vrátím k diskuzi. To zasychání konců listů jsem někde kdysi četla, že jim chybí živiny a hlavně voda, v určité fázi růstu. Já jsem se naučila hnojit velmi brzo zjara, teď po odkvětu už nic nedávám, listí sestřihnu na 2x, pak se v tom drží slimejši. Hned po odkvětu na 1/2. Když rostliny kvetou, tak se nemá hnojit, urychluje se odkvétání. Před nebo potom, já raději před. Třeba to dělám blbě, ale dělám to roky. V nejhorším přikoupím na podzim lidlácké znovu, jinde už nekupuju.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 21:52
     
    dsc08583.jpg
    Další fotografie:

    No na takové spousty cibulovin jako máte všechny nemám - ne peněz, ale už jaksi sílu a chuť. Jsem opravdu ráda, že něco kvete. Budu assi muset vykopat pár trsů tulipánů, těch pozdnějších, ani na květ nemají, jen jakési pokroucené listy, aby se to nerozlezlo po celé zahradě.

    A řešení, zda se k sobě hodí či nehodí, na to jsem nikdy nebyla, opravdu, hlavně, že to kvete i v šantovišti.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 22:37
     

    Elo, to je šanta tajkovej plevel? A ty nemáš kočky, co se v ní valí, až jí celou rozválí? grinning smiley Já ji zkoušela 2 x a pokaždé z ní nic nezbylo.

    Ale vypadá to v tom dobře. thumbs down love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.04.2024 22:56
     

    Gabco, mackové se v šantě poválejí ale zatím vydržela. Nemám zdaleka tak bohatou jako Ela ale něco tu je. Ty pozdní tulipány, jak o nich píšeš, jsem měla taky. Ještě se někdy nějaký objeví.A dělaly přesně co píšeš. Pokroucené ležaté listí bez květů.

    Aleno. s Martinette je to i možný. Vylézaly brzy. Přihnojím, uvidím.A je to jak naschvál, že se nedaří povětšinou to, co by člověk nejvíc chtěl.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 07:16
     
    dscn5192.jpg

    jj- ty tm. fialové a velké růžové jsou starší a pořád se drží .taky plnokvěté červené letos vyšly.. . ale nechápu , že některé vyrostly o hodně dále- jeden dokonce přes půl zahrady.

    u sochy jsou světle fialové - ty jsou moc nezké thumbs down

    jinak jsou tulipány letos hodně po celé zahradě.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 07:57
     

    Kaaj, ty plnokvěté červené, to je záhada i tady. Letos kvetly pěkně. Ale cestujou hodně. Letos se jeden objevil úplně na opačným konci zahrady.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 08:02
     
    032ef1b8-d5fd-4554-b186-177764733de0.jpeg

    Povedena kolekce z Lidlu (nepatri tam ty bile, ty uz jsou letite).

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 08:32
     
    img_20240409_102548.jpg
    Další fotografie:

    Ty tulipány mám taky z Lidlu,fialový neměly být plný.Chci se zeptat,vyndáváte cibule tulipánů po odkvětu?Já jsem to tak dělávala,ale letos je asi nechám v zemi.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 08:32
     

    Radost k vám nahlížet "přes ploty". love smiley flower smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 09:16
     



    bosk napsal(a):

    Ty tulipány mám taky z Lidlu,fialový neměly být plný.Chci se zeptat,vyndáváte cibule tulipánů po odkvětu?Já jsem to tak dělávala,ale letos je asi nechám v zemi.

    Bosk, vyndávat je, je správná výrobní praxe, bych to nazvala. Ale dělá to z nás málokdo. Pravidelně určitě ne. Věšina tulipánú si poradí i tak. Choulostivější druhy začnou postupně mizet. [www.loukykvet.cz]

    Je to docela zajímavé čtení. Dost mě překvapilo to velkopěstování na květy. Ale osvětlují tam i proč vyndávat nebo nevyndávat.

    Já sama nevyndávám. Čistě jen hypoteticky bych preferovala po odkvětu všechno vyházet a osázet pokaždé znova. To by byla asi jediná cesta jak barevně a kombinačně udržet. Ale člověk by se nedoplatil a navíc bych asi neuměla ty cibule vyhodit. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 09:28
     

    Už jsem to tady psala několikrát. Naši mají na stejném místě tulipány snad od sedmdesátého roku... takže padesát let a víc... no a každý rok kvetou. Vyndat nejdou, byla jsem snad na hloubku vrtu studně a cibule nikde grinning smiley winking smiley, furt stonek, který měl snad půl metru... prostě jsou už stráášně hluboko. A každý rok záplava květů. Jsou to ty klasické - žluté, červené, fialové.

    Ovšem ty, které jsem si nakoupila různě v Holandsku nebo na internetu... tak ty už skoro nemám. Ti šlechtěnci nejsou tak odolní nebo jim nevyhovuje náš jíl. Naši měli zahradu na písku.

    Jsem se tak zamýšlela nad tím, že tyhle tulipány by snad šly zlikvidovat jedině, že by se zalily betonem nebo se nad nimi postavil barák. Protože i když se ty listy vytrhají, ty cibule prostě asi zase najdou sílu z té země prorazit winking smiley. Nikdo se o ně nestará, předloni byly zarostlé plevelem, dokonce chytly i nějakou plíseń a letos - opět záplava!!!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (11.04.2024 09:32)
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 11:37
     

    Anavi, ani tím barákem si nejsem tak jistá. grinning smiley grinning smiley Na chalupě si místní načerno postavili nějaký kurník nebo chlívek. Bylo to tam asi 20 let. Při digitalizaci katastrálních map to museli zbourat, bylo toho kus na obecním pozemku. Asi po dvou letech v těch místech vyrazily pivoňky, které byly zastavěné a nějaký tulipán se taky objevil.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.04.2024 12:11
     

    Tu sílu přírody obdivuji. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.