úterý 19. března, 09:29 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 20
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 20:02
     

    Kdybych měla rajčata sušila bych v tomhle létě na slunci a pak zalila olivovmo olejem, okořenit a to je slast

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 21:51
     

    Nemám je ráda sušené a manžel o ně také nestojí. Mám doma darovanou skleničku už rok.. thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 22:44
     

    Já za ně utratím majlant :-), každý máme jinou chuť.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 23:23
     

    rajčata sušený nee a ani zavařený. Jen čerstvý ze zahrádky.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.08.2018 07:06
     

    Irisko, my je klasicky zavařovat nechceme. Také by nám nejely, jen zelené, zavařené, ale rajčatové pyré, které pak můžu použít do špaget nebo do plněných lilků.

    Jajo, tak to je. Co člověk, to jiná chuť winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.08.2018 07:13
     
    dsc_0551.jpg

    Já rajčata sušila loni a postupně jsem je uzobávala, až to vypadalo, že než uschnou, nezbyde už žádné.

    A včera jsem dávala sušená pokrájená rajčata do téhle "nádivky" a moc mi chutná, když kousnu do kousku toho rajčete.

     

    Bylo to inspirované tímto receptem, ale místo cukety byly maličké růžičky květáku, olivy a slaninu jsem vynechala, přidala dost bylinek a sníh ze zbylých bílků od předešlého dne.

     

    500 g cukety

    100 g slaniny nebo špeku

    100 g cibule

    5 vajec

    20 g psyllia (lze případně vynechat)

    50 g sušených rajčat

    10 černých oliv bez pecky

    1 hrst lístků čerstvé bazalky

    sůl

    pepř

    Na pánvi si opečte nasucho slaninu nakrájenou na malé kostičky. Jakmile je krásně křupavá, vyberte ji z pánve a ve výpeku orestujte dorůžova mírně osolenou cibuli nakrájenou na nudličky. Opečenou cibuli smíchejte se slaninou a nechte vychladnout.

    Nastrouhejte nahrubo (klidně včetně slupky) cukety. Osolte je (zarovnanou lžičkou soli), nechte je chvíli pustit vodu a pak je opravdu pečlivě vymačkejte. Buď přes síto nebo zabalené do čisté utěrky. Mačkejte, dokud z nich vytéká byť jen kapka vody.

    Vychladlou opečenou slaninu a cibuli smíchejte s vymačkanou cuketou, přidejte vejce rozmixovaná s psylliem (to u Whole30 varianty vynechte), nakrájená okapaná sušená rajčata, olivy na kolečka, pár lístků bazalky nadrobno a špetku pepře.

    Směs vylijte na menší plech vyložený pečícím papírem (výška "těsta" by měla být 1-2 cm) a pečte na 180 °C přibližně 20 minut do zezlátnutí.

    Po upečení placku nakrájejte na kousky. Podávejte teplé i studené, ozdobené pár lístky čerstvé bazalky. Zajímavým doplněním může být bylinkové pesto.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.08.2018 19:05
     

    Nějak moc zdravé - pro mne winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 19.08.2018 19:07
     

    Nakonec budu ještě dělat čalamádu. Dokoupila jsem zelí a cibuli a zítra se do toho pustím.

    Kdo to všechno bude baštit, to jsem zvědavá confused smiley smiling smiley

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 19.08.2018 19:34
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Evin, nevím, jestli by stejně neposloužil jen malý panáček vodky bez aronie. grinning smiley U příbuzných na Moravě začímali pomalu všichni den maličkým panáčkem slivovice.Taky moc nemarodili.

    Možná, že by posloužil stejně, ale aronie má spoustu vitamínů a je mimořádně zdravá, tak myslím, že jsem s ní nic nezkazila tongue sticking out smiley .

    A škoda, že mám jen malý keřík, ten džem, co doporučuje HanaK, bych určitě zkusila, to může být mňamka mls smiley . Tak až mi aronie poporoste grinning smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.08.2018 08:43
     

    Evin, nezkazila určitě. Ale asi bych při omezeném množství aronie udělala džem a vodku bych ponechala vodkou. grinning smiley Zahájila den maličkým panáčkem a toastíkem nebo jogurtem s aronií.Když nejezdíš, není to žádný problém. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 20.08.2018 09:17
     

    Pokud někdo chcete džemik, udělám vám ho. Já džem dělám, ale nejím. Jeřabin mám půl stromů, už jsem je nechávala ptákům. Dělala jsem jen šťávu, ta je moc dobrá.

     
  • Autor: maruskasta
    Status: nováček

    Re: Zavařování

    Datum: 24.08.2018 00:14
     

    Děkuju ti za typ, já Thermáček mám a vařím s ním hrozně ráda, líbí se mi jak je tam všechno rychle a nemusím mít hodně nádobí thumbs down love smiley Ale zavařování jsem v něm ještě nezkoušela, přitom letos máme tolik švestek, asi to budu muset prubnout grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.08.2018 20:17
     
    dsc00377 (9).jpg

    Tak přeci jenom jsem musela vyzkoušet nový víčka. Ostružino - malinová marmeláda je nejspíš poslední.

    Dneska taky byla kámoška, tak jsem ji zase dvě dala a koukám, že už jich tam moc nemám. grinning smiley Dnes mi přišla na Fb nabídka od spolužačky, že si ode mě odkoupí. Když já je radši daruju. Mám radost, když chutná. winking smiley coffe smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 30.08.2018 22:43
     

    To vypadá zajímavě. Některé recepty mě zaujaly.

    [www.oetker.cz]

    [www.oetker.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 31.08.2018 07:37
     

    Ten sirup je zajímavý, ale ten s čokoládou mě osobně nezaujal. Jsem vždycky celá zježená, když někde, kromě dortů, zmrzlin apod, vidím dávat čokoládu nebo ještě hůř, její náhražky a když vidím v TV, jak si mažou nutellu na chleba, zvedá se mi žaludek, jako by tam jedli zvratky stydlin smiley thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.