pátek 26. dubna, 15:53 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: výpověď

Výpověď

Datum: 11.12.2007 19:15
 
Je něco na co si dát při výpovědi pozor? Nikdy jsem ji doposud nepodávala, tak nevím confused smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 19:23
     
    Je otázka, zda chceš dát výpověď nebo jestli chceš rozvázat pracovní poměr dohodou. U výpovědi se musí dodržet zákonná lhůta, ta je teď tuším 2 měsíce??? bez záruky.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Výpověď

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 19:32
     
    Pro podání výpovědi ze strany zaměstnance platí 2 měsíční výpovědní doba, která se začíná počítat od prvního kalendářního měsíce následujícího po měsíci, kdy je výpověď doručena. Ještě je dobré si zjistit, kdo je u vás oprávněný výpověď převzít. Může to být přímý nadřízený nebo také personální a mzdové oddělení, ale platné je i předání prostřednictvím České pošty a pokud bude zásilka doručena k tomu správnému datu, tak tě to už nemusí trápit, jak se dostane do správných rukou. U výpovědi ze strany zaměstnance platí, že není třeba uvádět výpovědní důvod.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 19:39
     

    Lado u nás v centru je to jednoduché, kdo je oprávněn výpověď převzít (jestli to nepřevezme v poště dřív jeho zde též zaměstnaná manželka - "druhá" ředitelka). Ty dva měsíce mu tam klidně zůstanu, taková svině nebudu, abych mu nedala čas sehnat někoho jiného. Ty dva měsíce by mi druhý plat ještě bodl, pokud se však nenasere tak, že mě vyhodí okamžitě, aby si dokázal, že on je ten, kdo bude mít poslední slovo grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 19:46
     
    Libi to není tak jednoduché...musela bys přistoupit na dohodu...Hlavně sebou mrskni, aby to převzali do konce měsíce...Mohli by ti maximálně ty dva měsíce znepříjemnit, třeba pokrátit na odměnách, ale to vše záleží na smlouvě....
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 19:56
     
    Lado odměny, jsem neviděla za letošní rok ani jednou - ani pětistovku za letní čtrnáctidenní tábor grinning smiley. Do konce příštího týdne to chci vyřešit, ... takže jestli nepřistoupím na dohodu, tak mě tam musí ještě dva měsíce mít, jestli to tak chápu dobře (leden, únor) a k březnu bych chtěla odejít.
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 20:24
     
    Libi, koukám, že jsi se zdravě nasrala, jako já před 5 lety.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 20:59
     

    Majko, už to fakt jinak nešlo, ředitelova poslední akce fakt stála za to a myslím, že netuší, jaké to bude mít následky grinning smiley (se mnou totiž odejdou i všichni dobrovolníci, protože jsou lidi do jednoho natahaní přeze mě winking smiley) , bylo to moje první místo a dá se říct, že jsem tady dostala asi největší praxi s dětma, a práce mě fakt bavila, ale ......

    S dobrovolníkama chceme zkusit to o čem jsme už dlouho diskutovali - založit si vlastní občanské sdružení - zpočátku jen jednorázové akce, postupně shánět penízky a pak třeba něco většího ...

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 21:13
     
    Tak to je skvělý nápad. Někteří ředitelé jsou fakt na ránu. Ani netuší, jak dokážou znechutit práci právě těm, co pro ni dejchaj.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výpověď

    Datum: 11.12.2007 22:09
     

    Libi neboj...vyhodit dřív tě nemůže...ukončit pracovní poměr okamžitě směrem od zaměstnavatele..je dost složité...Jsou to opravdu pouze závažné případy porušení pracovní kázně...( k dohledání v zákoníku) a ještě ve většině případech musí předcházet písemné upozornění..atd..S těma prachama jsem to myslela tak,že záleží jak to máš ve smlouvě...třeba...xxx základ a xxx pohyblivou částku jako forma odměn...tam by ti to mohl pokrátit...To byl jen příklad...Hlavu vzhůru.., ničeho se neboj, seš šikovná holka a změna je život...

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 12.12.2007 10:22
    Hodnocení fotografie "Výpověď": 5
     

    Vzpomínka na jednu moji výpověď:

     

    Kdysi, ještě za totáče, jsem z nedostatku jiných příležitostí dělala v jednom obchodě s potravinama. Vedoucí byl známej mosteckej kšeftař, šmelinář, vekslák, prasák a nervák. Bylo tam docela dost zaměstnanců, buzeroval je, a když byl hodně nasranej, letěl zezadu dopředu do krámu popelník s vajglama, občas ho prostě po nějakým zaměstnanci hodil. Pak už tam snad nikdo nekouřil, jen já, a přestože jsem nebyla nijak extra držkatá, po mně nic nehodil smoking smiley grinning smiley Dokonce mi dovolil přechovávat ve skladě s flaškama pár dní koťátko a osobně mi dával odřezky masa grinning smiley (Ne, nic jsem s ním neměla! grinning smiley)

    No, a když jsem si udělala státnici, okamžitě jsem dostala nabídku od jedný zahraniční firmy dělat u nich tlumočnici - perfektní plat a asi 30% platu v dolarech grinning smileygrinning smiley

     

    Pana vedoucího, když jsem podala výpověď , chytil nerv a do pracovního posudku mi napsal:

    Práce pro ni není nic, co by ji zajímalo! grinning smiley

    (Kokot.)

     

    No, a to se mě drží dodnes.

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 12.12.2007 10:27
     

    Jo, a P.S.

     

    Táta byl antikomunista, já nestraník, takže mý zaměstnání nakonec nebylo posvěceno z nejvyšších míst a tudíž se nekonalo. Velkej šéf, kterej podepsal zamítavý stanovisko, se nakonec dočkal svýho osudu - po revoluci dělal nějakýho závozníka. Jednou jsme ho s manželem potkali, a on uctivě pozdravil:"Dobrý den, pane primáři!"

    A já, před manželem naprosto nevulgární, jsem řekla pěkně nahlas:" Jiří, prosím tě, toho čuráka nezdrav, ten mi zkazil život!"

    Jojo, pěkně jsem si to vychutnala a nadávku jsem převalovala na jazyku jak extra archivní vínečko grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výpověď

    Datum: 12.12.2007 11:07
     

    Libi, moc ti držím pěsti. Z toho, jak se tu projevuješ, tě považuji za schopnou, a je fakt škoda si dupat po štěstí a nezkusit něco jinýho!!! Tak ať vám to všem dohromady vyjde...!!!!

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 12.12.2007 13:57
     
    Anavi stydlin smiley , já nejsem jediná, kdo chce odtud odejít, jenže já si to můžu relativně "dovolit", protože mám jisté místo ve školce, i když přiznávám, že těch pár tisícovek druhého platu mi chybět bude, ale za to, že nebudu denně jezdit domů v půl osmé večer a ještě si brát práci na doma a akce jsem stejně dělala vesměs ve svém volném čase a až na výjimky zadarmo stejně jako dobrovolníci, tak to mi za stojí winking smiley .
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Výpověď

    Datum: 14.12.2007 12:42
     
    takže jsem to ředitelovi oznámila a výsledek - prý zkrátí otevírací dobu centra, abych nejezdila domů až večer, na službách už nebudu zístavat sama, ale budeme se vykrývat ve dvou, dostanu přidáno a kdybych se rozhodla jinak, že výpověď stáhne, že se určitě ještě sejdeme, abychom si o tom v klidu popovídali, že možná změním názor a co všechno se mi nelíbí, že by se s tím dalo třeba něco dělat - předvolební sliby pěkný grinning smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.