pátek 26. dubna, 12:05 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 02.11.2012 22:01
     

    Na jaře to tam omrknu, možná jsem se mýlila, víš, projeli jsme to tam od vrchu až dolů a navštívili různě co se po cestě namanulo. Ale někde jsem to kvetení viděla, ale mohlo to být také v nějaké zahrádce smiling smiley No uvidím, ale rozhodně plumérku chci zkusit

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 03.11.2012 10:52
     

    ivik moc krásné to máš tý jo by se mi to líbylo thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 03.11.2012 11:10
     



    ivik11 napsal(a):

    Toto mě čeká osázet prakticky dokola, tam se toho vejde, je to asi 20 x 20m

    ....... promiň , nějak jsem se ztratila, o co jde Iviku confused smiley stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 03.11.2012 17:01
     



    kordula napsal(a):



    ivik11 napsal(a):

    Toto mě čeká osázet prakticky dokola, tam se toho vejde, je to asi 20 x 20m

    ....... promiň , nějak jsem se ztratila, o co jde Iviku confused smiley stydlin smiley

    Řešíme plumerie do volné půdy na zahradu ve Španělsku smiling smiley Ukazovala jsem jenom, kolik je tam na kytky místa. Zahrada je úplně pustá, kolaudace domu by měla být v prosinci. Takže na jaře budu dělat zahradu smiling smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 06.11.2012 12:36
     

    Dobry den vsem, tak jsem na svych rostlinach objevila skudce - male pavucinky a v nich oranzove broucky, o co jde, je to sviluska? Jaky ucinny postrik pouzit?

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 06.11.2012 13:26
     

    Na sviluchy používám Mospilan - jsou-li Plumky venku - vevnitř používám odvar z vratiče.

    Nejlepší prevence je mlžení, rosení - Plumky to navíc milují smoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 06.11.2012 14:04
     

    Já úspěšně používám lesk na listy, jako prevenci i proti škůdci.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 17.11.2012 19:56
     
    plumka_branch.jpg

    Řekla jsem si, že sem občas něco hodím, aby nám to tu neusnulo winking smiley

    Jdu se špetkou terminologie - semenáč na fotce je z thajsko-britské provenience, jmenuje se Magenta a váže se k němu termín "very well branched" - bez zástřihu začne už jako mimino větvit sám, tenhle šikula dokonce pěkně symetricky, ale při stěhování jsem mu druhou boční větvičku uvalila eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 18.11.2012 15:03
     

    Zajímavý semenáček, ty moje mají spíš jako kaudex,rostou vážně úplně jinak, kupovat semena u nás asi nemá cenu, stejně vyroste jenom nějaká klasika tak akorát na zelenou kytku. Nepředpokládám podle růstu té mojí, že by v dohledné době mohla vykvést grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.11.2012 12:53
     
    e_plumie_j4.jpg

    Ivi, to mi, prosímtě, nafoť a lupni to sem, já jsem ještě takový Plumie semenáč neviděla please smiley

     

    ...a přidávám semenáč polotrpaslíka s prostým názvem "J4", kterýžto je také velice šikovný a také "very well branched" smoking smiley

    ...a jdu si postěžovat grinning smiley tchán chtěl ode mě plumku, dostal v létě plumku - přes rok starý semenáč Tahitian Sunset - vysvětlila jsem mu teorii přísuškování a že má začít plumku střídmě krmit a zalívat dostatečně až příští jaro, mužík mi včera ukazoval v mobilu foto, co mu tatík poslal, moje plumie baby je monstrum! ..prostě komu není rady... eye rolling smiley ...bude mít habitus jako banánovník tongue sticking out smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 02.01.2013 10:40
     
    p1030413.jpg
    Další fotografie:

    Přidám foto plumérek jak mi rostou teď přes vánoce jsem musela některé rostliny přemístit na jiné místo tak doufám že to přežijou winking smiley flower smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 02.01.2013 10:46
     

    Já mám Plumky úplně stejné, taky jen pár listů. Zbytek opadal - měly Svilušky sad smiley angry smiley Jen by mě zajímalo, máte někdo zkušenosti, mám tyto Plumky na jaře nějak zkrátit aby se začaly větvit? Budou to roční semenáče.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 18.01.2013 20:45
     

    Dlouho jsem tu nebyla, pardon.

    Katko, jo, pokud plumky samy nevětví, tak je dobré sundat vršek - když to uděláš na podzim, tak ti další rok mají šanci nakvést, když to uděláš na jaře, tak nenakvetou, ale pokud jsou ti tvoji teprve roční mimina, tak klidně řež grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 22.04.2013 20:24
     
    imgp5786.jpg
    Další fotografie:

    Takto vypadají moje 1,5 roční plumerie grinning smiley Jsou asi 15-20cm vysoké, asi 2cm tlusté smiling smiley

     
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 23.04.2013 13:28
     

    Ivi krásné rostlinky flower smiley 

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.