pátek 26. dubna, 23:33 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

Datum: 02.09.2010 14:58
 
Anketa
V anketě již hlasovalo 14 uživatelů.
Ankety se mohou účastnit všichni uživatelé.
Myslím, že v příštích letech převládne


Když tak pozoruji vývoj počasí v posledních letech, nejsem schopen dost dobře určit, kčemu se přiklonit, jestli jde o globální oteplování, ochlazování, nebo co to vlastně je. Rozhodně mám pocit, že v počasí všeobecně narostly extrémy. Co si o tom myslíte?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 02.09.2010 15:36
     

    Já myslím,že nastalo cyklické globálné ochlazovanie,ktoré nie moc patrné,jelikož je kompenzované oteplením zposobeným ľudskou činnosťou. Na toto tam nemáš voľbu,tož som nezaškrtla nič. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 02.09.2010 16:39
     

    To je pravda! Na cyklické globální ochlazování,které není moc patrné, jelikož je kompenzované oteplením způsobeným lidskou činností jsem v anketě opravdu zapomněl.

    Mea culpa, mea maxima culpa.

     
  • Status:

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 02.09.2010 17:27
     

    Vše co je globální činí můj svět hnusným.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 02.09.2010 20:33
     

    Jednoduše

    angry smiley globální oteplování předcházelo doby ledové, která nastává nyní. angry smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 02.09.2010 21:42
     

    Ať tak či tak obojí stoji za ho...uby grinning smiley angry smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 02.09.2010 23:16
     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 06:47
     

    Já bych řekla, že je čas globálního zateplování spinning smiley sticking its tongue out Jinak souhlas s Blbem thumbs down

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 08:00
     

    Tady je moc zajímavý článek, vypadá to, že slavné "oteplování" je jenom obrovský úžasný tunel na peníze spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 09:16
     


    HanaK napsal(a):

    Tady je moc zajímavý článek, vypadá to, že slavné "oteplování" je jenom obrovský úžasný tunel na peníze spinning smiley sticking its tongue out


    Ten znám.

    Ale když ekonomové mluví o klimatu bývám ostražitý.

    Stejně ostražitý jsem i když je tomu naopak.winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 09:59
     

    Tenhle článek taky znám, dokonce jsem ho před časem i sem do nějaké diskuze dávala. A věřím mu. winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 10:57
     


    hespa napsal(a):

    Tenhle článek taky znám, dokonce jsem ho před časem i sem do nějaké diskuze dávala. A věřím mu. winking smiley


    Rozhodně to neber jako urážku, ale tvá poslední věta mi připomněla jeden výrok tuším, že od Jana Nerudy: "Kdo nic nezná, musí všemu věřit." Já totiž nevěřím ani jedné straně. Nepřesvědčili mě svými argumenty.

    Věřím sám sobě a tomu co znám pozoruji a co zapadá do sebe. Jak věřit předpovědím klimatu na celé planetě na desítky let dopředu, když hloupé lokální počasí nedovedou ani odborníci předpovědět na týden dopředu.

    Změny podnebí se dle mého názoru projevují vzrůstem extrémů rozmarů počasí. Když to vezmu u nás, tak jde o extrémní srážky (a povodně) extrémní minulou zimu, s dlouho ležící spoustou sněhu, úbytek extrémních mrazů umožňující přežít spoustě choulostivých druhů na mé zahradě.... a tak dále a tak podobně. Stačí si vzít několik posledních let zpět. To jsou ty změny, které pozoruji sám a ty jsou vidět, proto nemusím věřit článku jistého ekonoma. Mám svou hlavu a oči.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 13:47
     

    " ....úbytek extrémních mrazů umožňující přežít spoustě choulostivých druhů na mé zahradě...."

    Chápem to dobre? Tebe prežila spústa chúlostivých druhov? Mne teda naopak-i statné rastlinky,spoľahlivo prežívajúce predošlé zimy,mi toho roku vymrzli. sad smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 13:49
     

    odkaz na článek jsem nedávala k bezvýhradnému "věření", ale pro informaci, o oteplování slyšíme každou chvíli, opačné názory sporadicky. winking smiley

    Článek netvrdí, že k ochlazení skutečně určitě dojde, ale že jestli nedojde na Slunci k větší aktivitě (a bude stále minimum slunečních skvrn jako doposud), tak se to může stát (a nemusí).

    Nevím, odkud víš, že autor je ekonom, já tam jméno ani profesi autora nenašla...

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Globální oteplování, ochlazování nebo co vlastně?

    Datum: 03.09.2010 14:53
     


    HanaK napsal(a):

    odkaz na článek jsem nedávala k bezvýhradnému "věření", ale pro informaci, o oteplování slyšíme každou chvíli, opačné názory sporadicky. winking smiley

    Článek netvrdí, že k ochlazení skutečně určitě dojde, ale že jestli nedojde na Slunci k větší aktivitě (a bude stále minimum slunečních skvrn jako doposud), tak se to může stát (a nemusí).

    Nevím, odkud víš, že autor je ekonom, já tam jméno ani profesi autora nenašla...


    Nevím, jestli sis všimla, že jsem reagoval na někoho jiného. Takže o té víře to vůbec nebylo na tebe. Že autor je ekonom vím, protože ho znám a protože jsem právě z tohoto jeho článku hodně čerpal při psaní jiného svého článku publikovaném na jistých nejmenovaných vědu popularizujících stránkách.winking smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.