sobota 27. dubna, 16:13 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jak vaříte lečo?

Datum: 07.08.2006 19:27
 

Včera jsem vařila lečo a vybavila si, jak jsme se u toho jako náctileté  s nejlepší kámoškou skoro popraly, jak jsme si každá chtěla prosadit tu "verzi" z domova...

Tak mě zajímá, jak to děláte vy ostatní... a hlavně, jaký používáte do leča salám /nebo maso/?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 07.08.2006 22:33
     
    Jasně, že salám. Lečo s masem, to je zvrhlost, ne?
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak vaříte lečo?

     
     
  • Autor: asalvo
    Status: nováček

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 07.08.2006 23:23
     
    Bez salámu, bez masa, jen papriky, rajčata a vajíčko.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 08.08.2006 01:10
     

    Se salámem i bez, podle toho jestli je v lednici grinning smiley  Papriky a rajčata jsou na zahradě, vajíčka v kurníku.....

    S masem určitě ne. Dobrou chuť, zítra, vlastně už dneska asi bude k večeři.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 08.08.2006 07:44
     
    Pokud je salám, tak s, pokud není, tak bez. Oboje smím.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 08.08.2006 08:22
     

    MOna: tak bez salámu já nesmím!!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley To by bylo keců... smiling smiley

    hele, a jakej dáváte? já dřív nějakej Gothaj, ale teď mi připadá dost hnusnej sad smiley. tak dám občas točeňák, ale ten je snad ještě horší thumbs up. Tak nikdy nevím, co do toho vrazit smiling smiley.

    A ještě mě zajímá postup. Já totiž lehce osmahnu cibulku a na to hodím nakrájená rajčata a papriky. Kámoška dá vařit do vody rajčata a papriky, pak tu vodu sleje, hodí do toho salám (neopečený) a vajíčko a dílo je hotovo. Já to vlastně jen dusím.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 08.08.2006 08:50
     

    Anavi...muž naštěstí nevyžaduje maso každý den. Ani uzeninu. Takže klidně míváme bezmasé dny. V poslední době jich ale bylo nějak moc, tak dnes si dáme flákotu!!!grinning smiley

    Já dám cibulku, na to salám, pak přidám papriky, rajčata až posléze...když je všechno měkké, zakvedlám vejce a dochutím.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    alca

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 08.08.2006 11:03
     

    Rajčata, papriky na cibulce, nejlépe na sádle.

    Vajíčka si usmažím zvlášť na husto a potom vyklopím  k zelenině. Gothaj a točeňák už nedávám , více nám chutná s klobáskou nebo párek "klobásovitého" typu. Když není tak jenom zelenina. A do leča dávám tak 2 stroužky rozmačkaného česneku.

    Když to tak čtu, tak u náš lečo není nic moc dietní.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 08.08.2006 15:44
     
    Mňam ,asi si ho udělám. a bez klobásy jen s vajíčkama a na topinky s česnekem.grinning smiley
     
  • Autor: chlupatice
    Status: nováček

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 09.08.2006 10:05
     

    Zpěním na oleji cibuli, přidám papriky a pak rajčata a chvilku podusím. Prdnu do toho vajíčka a osolím. Pak opeču špekáčky nakrájené na kostičky (ale musí to být nějaké kvalitnější-vybírám podle obsahu masa) a přidám do leča. Neopečené špekáčky v leču se u nás nějak nechytlywinking smiley

    Anavi, točený salám je hnus. U nás se prodává jako "Bratislava" a naši chlapi tomu říkají "Bratislavský rohlík", protože je v tom víc mouky než masagrinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 11.08.2006 08:43
     
    chlupatice: jo, tak to je přesně ono sad smiley. dřív se ten točeňák aspoň trochu opekl, te´d se z něj stane bláto, fuj!!! sad smiley
     
  • Autor: kiwi
    Status: nováček

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 13.08.2006 11:11
     
    Hlavně nesmím zapomenout na dobrou slaninu - mají ji docela přijatelnou v masně ve Vodičkově proti dívčí škole. Vzhledem k tomu hnusu, který se dnes jmenuje salám nebo špekáčky používám do leča zásadně klobásy. Taky nebyl špatnej salám polskej, ale ten až taky neumějí udělat. Např. jediný špekáček, který jsem ochoten jako milovník špáčků pozřít, je ten z masny na Budějovickém náměstí v Praze 4, je tam nová masna v místě, kde na rohu byla obuv. Ty špekáčky se dají opékat jako za starých časů. Ve vodě je samozřejmě podle receptu starých řezníků musíme nechat 20 minut, aby se rozpustily ty špíčky a z cerbulátu po prvním soustu tekla šťáva. Proto byly dříve v masnách tak dobré špekáčky. Protože to tam máchali třeba celé odpoledne, ale jak říkám, špekáčkům to jedině prospěje. Pokud si ale koupíte v krámě ten hnus, připomínající vyhřezlý molitan..... odcházím zvracet.
     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kiwi (13.08.2006 11:15)
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 29.08.2007 15:20
     
    Sádlo, na tom opéct kousek slaniny nebo špeku, na to hodně cibule, osmažit dorůžova, pak přidám papriky, sůl, kmín, pak rajčata (ty nejdřív spařím a oloupu - poněvadž nesnáším ty slupky) a podusím, vedle osmažím kousek klobásy, salámu nebo uzeného masa, kapku zasypu červenou paprikou, vyklopím do leča a zahustím několika vejci. Teď je zrovna období, kdy lečo dělám poměrně často. Zkoušela jsem přidat i kousek patizonu nebo cukety a taky to jde.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 29.08.2007 18:16
     
    andoro, jo, cuketu do toho "schovává" naše mamka mls smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak vaříte lečo?

    Datum: 29.08.2007 21:12
     
    Kddyž jsem byla kdysi na Balatonu, dělala jsem lečo s pravým maďarským ostrým salámem - paprikášem - lepší lečo jsem již nikdy nejedla! Dnes pravý paprikáš z leča udělá cenově jídlo na úrovni bifteku, bohužel.
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.