pátek 26. dubna, 23:05 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Co kvete v květnu

Datum: 02.05.2011 06:09
 
p1100221.jpg
Další fotografie:

Diskuze "Co kvete v máji" - nejkrásnějším měsíci v roce - se někam ztratila, tak abychom se měli kde vyřádit, zakládám znovu. Tak šup sem s Vašimi výpěstky, ať se máme v zimě čím kochat flower smiley .



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 11.05.2023 08:06
     
    20230508_160736897_ios (2).jpg

    Kaaj, pivoňky u tebe jen bují. Krása.

    Aleno, když už jsi u borůvek, vzpomněla jsem si na tebe u jednoho článku. Jedním z velkých exportérů borůvek se stalo Peru. Klimatem docela nevhodné ale rozjel to tam nějaký urputný chlapík výběrem a došlechtěním nějaké odrůdy, které místní podmínky vyhovují. Asi to bude poměrně variabilní rostlina.

    Živit se v Česku zemědělství je velice obtížná věc. Je to odvětví, které vyžaduje určité plánování a srovnatelné dotace s okolními zeměmi, protože ty si povětšinou uvědomují, že zemědělstvé není džob ale hlavně krajinotvorba a potravinová bezpečnost, kdy je obyvatelstvo chráněno domácí produkcí. Nic z toho neděláme a neumíme. Už dlouhá léta.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v květnu

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 11.05.2023 08:18
     

    Kdysi jsem byla "sběratelka", chtěla jsem co nejvíce druhů a mít opravdu takovou sbírku. Po letech zachraňování a léčení chudinek, jsem se posunula do fáze, kdy to, čemu se daří, odrýpávám a rozsazuji nebo stříhám a množím. Takže barvy dlužich už se "smrskly" asi na 3, které prosperují a nežerou je tolik lalokáči. Občas kouknu na staré fotky a postesku si, co všechno zařvalo a kolik vzácností jsem tam měla a kolik v tom bylo samo i peněz... ale... co už. flower smiley Takhle jsou tam aspoň keře a kytky, co k nám tak nějak patří a ty speciality holt budu obhlížet na fotkách. winking smiley love smiley Lepší bujná "obyčejná" zahrada, než skomírající skvosty.

    Tak ať nám to roste. flower smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 11.05.2023 08:21
     

    Gabčo, mavuň se mi taky stále ztrácela a neprosperovala. Teď ji mám na sušším místě na plném slunci a letos jsem koukala, že je obří!

    gabca napsal(a):

    Holky, paráda. thumbs down

    Alenko, koukám, že máš mavuň. Já ji sháněla dlouho, vloni jsem ji konečně sehnala. Koupila jsem si 4 kousky, a dva mi letos uhnily? Jedna nevylezla skoro vůbec, druhá začla postupně část po části uvadat. Nějaká houba?

    Co chtějí? Snesou sucho? Na tom druhým místě je suššeji, tam zatím drží. Ráda bych jich měla hodně jako ty. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 11.05.2023 22:12
     
    dsc07988.jpg
    Další fotografie:

    Nějak se začínám ztrácet ... to já často, už ... no co s tím, lepší už to nebude.

    Kájo, krásné pivoňky thumbs down , nemám. Už zkoušet nebudu a sběratelka už roky nejsem, nestíhám opečovat co mám ... ne, že by mne to nes.alo, ale opravdu, nestíhám.

    Mavuň ... několikrát jsem dostala či koupila, stejně tak echinaceu purpureu, vždy zašla ... vypěstovala jsem ze semen ... mám je obojí snad všude ... takhle vícero kytek ... letos si byly 2 dámy a jeden pán pro maliny dvakrátplodící (taky plevel u nás) a odjížděli všichni s dalšími dvěma krabicemi od banánů u nás plevelných kytek (bylo mi líto jen tak vyhodit na kompost) dalšího by se našlo ... ach, jo .. líný zahradník

    Pro "velký úspěch" "pecková šanta" ... šantoviště u nás - ze dvou rostlin ze semínka (nějak se mi nedaří pěkné fotky) velký záhon a puškinie se v šantě téměř ztrácí. Mám i bílou šantu od Jáji ... ta je jinde, musím vymyslet, kam dát ty dvě vedle sebe a čekat jak se zvládnou "spářit" a jak jejich potomci budou vypadat.

    Začínají nakvétat šeříky ... v podvečer se pere jejich vůně s vůní pro mne nejůžasnějších kytek - jabloní (ty jsem nefotila) - chodím a kochám se a čuchám a .... konvalinky u nás ještě nekvetou.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 11.05.2023 22:24
     
    dsc07992.jpg
    Další fotografie:

    A ještě trošku - náš špaččí strom - ve kmeni mají každý rok hnízdo, strom je na pokácení, ale ... nějak to těm ptákům nemůžeme udělat - nejsem zelená, ale ....

    Taky začínají nakvétat žluťásci, jsou pozdnější než všechny ostatní, taky v kombinaci s červenými a kopřivami (jak se dohrabu, poseču, usuším pro slepice na zimu - kopřivy, ne tulipány).

    Chejr vonný nejen dělá čest svému jménu, ale i pěkně vypadá - další z mých oblíbených, které snad umím nebo matka příroda rozhodla, že tady jo.

    A orlíčky ... bezproblémové kytky ..... asi úplně ne ... poslední fotky se rozhodly, že budou na vykroucení hlavy, nedaří se mi napravit, snad zítra.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 00:11
     

    Nějaká bylinkářka říkala, že kdyby lidi věděli, jak zdravé kopřivy jsou, nepěstovali by nic jiného. Nebo tak nějak. Taky jich tu mám, chystám se vyrábět jíchu.

    Co se týče starých stromů, ty nejdou v zahradě ničím nahradit. Nejen vzhledem, ale i užitkem pro různé hmyzáky. Taky tu něco mám, pro špačky a drvodělky.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 07:33
     

    Eli, dyť kveteš taky všude.A aspoň jeden velký strom, pokud to jde jen trochu, je požehnáním každé zahrady.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 09:32
     

    šantoviště je skvělá záplava... brala bych bílou, zatím jsem na ni nikde nenarazila. A jednu jsem jako bílou koupila a byla fialová.

    babkaela napsal(a):

     

    Pro "velký úspěch" "pecková šanta" ... šantoviště u nás - ze dvou rostlin ze semínka (nějak se mi nedaří pěkné fotky) velký záhon a puškinie se v šantě téměř ztrácí. Mám i bílou šantu od Jáji ... ta je jinde, musím vymyslet, kam dát ty dvě vedle sebe a čekat jak se zvládnou "spářit" a jak jejich potomci budou vypadat.

    Začínají nakvétat šeříky ... v podvečer se pere jejich vůně s vůní pro mne nejůžasnějších kytek - jabloní (ty jsem nefotila) - chodím a kochám se a čuchám a .... konvalinky u nás ještě nekvetou.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 10:40
     

    Anavi měla jsem, měla jsem už skoro všechny dostupné rostliny. Nebyla tak výrazná a vyloženě nerost dávno už není, fialová žije. Tak asi tak, myslím že jak je něco šlechtěné do jiné než původní barvy hned je z toho chcípák. Třeba lupiny ty tu jsou všude od temně fialové do bílé, celé lány, tady brány jako invazivní druh, jakmile jsem si pořídila novou v jiné než původní barvě zašla do dvou let a tak je to se vším.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 11:04
     

    Mně živoří i modrá šanta - kočky a kuny se postaraly. Ale u domova důchodců krásně kvete. I v městské výsadbě jí vídám

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 12:27
     

    To je parády, ještě že., Se můžu kochat tady

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 15:26
     


    stejná zkušenost... proto hýčkám původní druhy, jsem ráda, že se mi porůznu na zahradě šíří a nemusím udržovat nějaké zdechlinky. V počátečním nadšení člověk nakoupí cokoliv, ale pak , když vidím, jak je to celé neduživé, bez hnojení a údržby to nepřežívá, tak to mě přestává bavit. confused smiley

    jaja99 napsal(a):

    Anavi měla jsem, měla jsem už skoro všechny dostupné rostliny. Nebyla tak výrazná a vyloženě nerost dávno už není, fialová žije. Tak asi tak, myslím že jak je něco šlechtěné do jiné než původní barvy hned je z toho chcípák. Třeba lupiny ty tu jsou všude od temně fialové do bílé, celé lány, tady brány jako invazivní druh, jakmile jsem si pořídila novou v jiné než původní barvě zašla do dvou let a tak je to se vším.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 20:19
     
    20230512_065630959_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Ale bylo by potřeba zapršet.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 20:55
     

    Regi, paráda. love smiley

    Tady rododendrony nejdou, je tu na ně asi sucho. A hlavně mám vpředu co je mám jílovku a to se jim asi taky moc nelíbí.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v květnu

    Datum: 12.05.2023 21:14
     

    Regino, tj. pokoukání, nádhera. thumbs down flower smiley Nám, co moc nejdou, tak obdivujeme. Udržela jsem za leta trápení a hledání jeden, kupodivu v suchu, ale má polostín a dostává lesní a dnes konev vody.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.