úterý 26. ledna, 21:55 Svátek má Zora
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..

Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co dnes vaříte? (2)

Datum: 28.10.2012 20:33

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další. winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Status: expert

Re: Co dnes vaříte? (2)

Datum: 06.11.2020 22:37

Měla jsem nakoupeno a úplně jiný vařící plány. Synátor přitáhl tašku hub, takže víkend bude ve znamení hub. Něco jsem přichystala na řízky, z části už mám předpřipravenou smaženici a část je v takový variaci něco mezi kyselem a kulajdou. Neměla jsem doma kvásek, nepočítala jsem s takovou nadílkou.

• Autor: Reklama

• Autor: kaaj

Datum: 07.11.2020 09:10

tak jsem se bičla, že upeču piškotovou roládu, když tady přijdou mladí a měla jsem ten svátek . . už jsem ji nepekla snad 4 roky. no -- to jsem se přecenila. sad smiley upekla jsem piškot a jsem jak myš - taky se celá chvěju . už fakt nic nezvládám . mám i základ na krém , ale chvilku musím posedět . ještě že je dědek v obchodě. to by zase bylo řečí - spinning smiley sticking its tongue out

• Autor: kordula

Datum: 07.11.2020 09:22

Kaajo, jsi nepoučitelná,....

ja mám uvařenou pro kluka rajskou a dědovi kuřecí na kari,... zase jednou jseu upekla ananasové řezy

• Autor: Pinka

Datum: 07.11.2020 11:02

Regi, i já budu mít houbičky. Ale v lese jsem nebyla já, ale sousedi a už mi donesli několikrát, za což jsem jim vděčná.

• Autor: gabca

Datum: 07.11.2020 17:39

img_20201106_200045.jpg
    Další fotografie:

Na houbách byli kluci, přinesli dva malé košíky.

Byly řízečky, na sušení a udělala jsem čalamádu. Tu my můžem k brkaši. mls smiley

• Autor: SPIKE

Datum: 07.11.2020 18:01

123622950_10215788281174199_4730425631764464478_n (1).jpg
    Další fotografie:

Pěkný houby!

Taky jsme nějaké našli, pěknou směsku - z bedel byly řízky a zkusila jsem z jejich nožiček "hranolky", ale nestálo to za námahu, příště je nechám opět v lese.

Ryzce byly k večeři na másle a s kmínem, no a nesměla chybět smaženice, ještě jsme se jí nepřejedli.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.11.2020 18:07)

Datum: 07.11.2020 18:08

123650710_10215788280134173_4528815254888904423_n (1).jpg
    Další fotografie:

Opět bramboráky na přání vnoučat. grinning smiley

Vepřo-knedlo-zelo a včera dukátové buchtičky (taky pro vnoučata).

• Autor: gabca

Datum: 07.11.2020 18:33

Teda Věrko, ty se mi zdáš. jak to všechno stíháš??? eye popping smiley thumbs down

Datum: 07.11.2020 19:13

Gabčo, snadno - nedělám skoro nic jiného. winking smiley

• Autor: babkaela

Datum: 07.11.2020 20:47

Já nechápu už nic, natož vaření vás všech stydlin smiley ... u nás dnes byla celerová polévka s opraženými rohlíkovými "nudličkami", kačena (byla v akci v Globusu) s vepřovým pleckem (Tonytáta "ptáky" nežere a já, aby víc ptáka zůstalo dědkovi), houskové knedlíky a červené a bílé zelí (obojí ze zahrady ještě). Chtěla jsem udělat i karlovarské knedlíky, ale odradilo mne, že se musí zabalit do něčeho - podle Pauluse do "mikroigelitu" + alobalu, další rcp do utěrky, další vařit v hrnku --- na.rat na to ... karlovarské knedíky mi za těhletěch podmínek můžou být ... nechám si zajít chuť.

Houbovou smaženici (dědek má na ni chuť a prý ví jak ji dělala jeho maminka, ať si ji teda udělá) jsem nevyprodukovala snad 20 let - jednak vajíčka nemusím (jen co je nutno do vaření a pečení) a u nás se vždycky dělala s krupicí, taková odlehčená, stejně jako jitrnice ... prý tohle tak žerou jen cigáni ....

Zítra bude zbytek polévky, je jí dost a mají ji všichni rádi (kupodivu všichni), brambory, houbové karbenátky (houby z mrazáku bo dnes donesli jen trochu a nejsou zrovna důvěryhodné), smažený celer (Tonytáta má na něj nesmírnou chuť - žeby nějaká nová ženská?), pečený pstruh, pro Tondu (dědek koupil jen jednoho eye rolling smiley )

• Status: expert

Datum: 07.11.2020 22:15

Skoro mám výčitky, když to tady čtu.Vybičovat se umím jen pokud jsou malé děti anebo Vánoce. Pak toleruju i to, že ten nejí to, tamten zase tohle. Jinak si menšina musí něco nahledat. Vaření mě nějak baví čím dál méně. stydlin smiley

Datum: 07.11.2020 22:52

Regino, výčitky neměj ... já se takhle snažím vyvářet sice celý rok, ale potom furt nějaké zbytky dojídám sama. A vánoce mi ani nepřimomínej .... chtěla bych mít aspoň jednou jako tvůj dědek před pár lety jen zimní slunovrat winking smiley

Před mnoha let můj táta (není tu 18 let) si usmyslel, že nejlepší štědrovečerní oběd je borč, čertví kde k tomu přišel - byl několik let po sobě, potom (až už tu táta nebyl) máma vyyslela, že má být čočková polévka a zavináč ... držíme dodnes (i když zavináče jenom já a nejstarší syn a vždycky nějak už nezůstane místo na štědrovečerní večeři, potom jen ďobnem).

Bramborový salát (výroba je doménou dědka - nachystané vše pod nos, zamíchá a dochutí), smažený kapr - pokud nejstaršího nedrží zrovna žlučník, potom pro něj jen "na přírodno", proTonytátu filé (kosti nebrat), pro Tondu rybí prsty - co letos netuším bo už ani ty "nemusí". Kdysi v dávnověku (už je to 33 let) kolega v práci - novinka, vegani - si dělal smaženého kapra z vařených nudlí - že by variace pro Tondu ?

Datum: 08.11.2020 06:25

Elenko, jak děláš tu polévku? please smiley

Že bych obohatila nabídku polévek.

Datum: 08.11.2020 08:01

Spike, kterou ?

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? babské rady na nemoci a jiné.. 28 denní očistný program pod..

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 199

- prosím, nic nevpisujte, není to diskuze, jen rady, děkuju       Chřipka: 30 zaručených babských rad Nemocných s horečkou, rým

Autor: delfinka - 29.10.2009 11:43
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 58

1 .DEN Snidaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med Oběd: Brokolices česnekem+strouhany nízkotučný sýr Večeř

Autor: Monik - 15.03.2011 21:17
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 200
Blog: INDIE 2014 (1.část) - Dillí INDIE 2015 (4.část) - Váranasí  

Ani nevím, co jsem od návštěvy Indie čekala, ale v každém případě mě tato země zaujala i překvapila. Letěla nás tam malá skupinka 8 turistů a jedné pr

Autor: SPIKE - 04.02.2015 01:29
Rubrika: Indie - Komentářů: 5

INDIE 2015 - Váranasí A zase jeden den strávíme jízdou v mikrobusu. Přesunujeme se z Jaipuru do Dillí. Provoz je nepředvídatelný, prot

Autor: SPIKE - 15.02.2015 00:48
Rubrika: Indie - Komentářů: 3

Galerie: Palmový cukr Dobroty od Rýna  
  Palmový cukr
Autor: SPIKE - 07.04.2017 08:53
Rubrika: Kambodža - Komentářů: 12
Dobroty od Rýna
Autor: SPIKE - 01.10.2017 02:20
Rubrika: Německo - Komentářů: 5

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.