pátek 26. dubna, 10:03 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.06.2021 17:46
     

    No jo, to bude ono, uz to studuji. Dalsi previt, o nemz jsem dosud nemela poneti 🙄

    Dekuji moc za identifikaci flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.06.2021 19:37
     

    Lepší to nemít a neznat,viď.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.06.2021 22:24
     

    No to teda, jakoby toho uz takhle bylo malo eye rolling smiley

    Navic ctu, ze boj s ni neni uplne nejjednodussi. Zkusim koukat a sbirat, no sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2021 08:35
     

    Připadá mi, že těch škůdců je víc, než nás... pořád objevuji nové a nové. A to bych řeka, že na okrasných to ještě jde... ale jak člověk začně s pěstováním ovoce a zeleniny, to si teprve rozšíří obzory!!! Květilky, květopasové, různé housenky... jsou dost v přesile. grinning smiley

    A to nepočítám houbové nemoci a různé plísně... chjo.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2021 11:12
     

    taky bych řekla, že je toho nějak moc. Na všem nacházím dírky v listech, slimáci mi dokonce okousali dvě hortenzie-u pnoucí pořád čekam, kdy se začne pnout a vždycky, když jí něco vyraší, tak druhý den sežráno. A druhá latnatka to samé, tak jsem jí vykopala, dala do květináče, snad ještě obroste, nemá skoro žádný list.

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2021 11:19
     

    Je tu spousty maličkých černých slimáků, takoví tu nikdy nebyli.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2021 15:31
     

    Ještě se mi nestalo, aby takhle brzo začalo na azalce padlí, někdy konce srpna jo, ale v červnu confused smiley , muž mi ji včera postříkal. Slimoušů máme taky požehnaně, granule a sběr, neustále.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.06.2021 09:35
     

    Nakoupila jsem letos dva nové přípravky: Rock effect a Bylinkovou směs na plísně. Nechci všude dávat chemii... tak uvidíme, jestli to trochu pomůže. Ráda bych preventivně postříkala rajčata. Mám jich letos na terase opravdu hodně... bylo mi je líto vyhodit, když se s tím mamka piplala někdy od března, tak bych nerada, aby to sejmula plíseň nebo mi to něco sežralo. confused smiley sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.06.2021 09:35)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.06.2021 23:15
     

    Tak dnes jsem zmercila prvni listokaze... uz jsem si rikala, kde jsou, zacinaji vzdy o neco driv.. eye rolling smiley stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.06.2021 00:47
     

    Jo u nás už jich je plno, ono fakt nemá cenu se snažit, všechno přijde nazmar. Ty mrchy listokazí zničí na co přijdou a je jich rok od roku víc, hrůza

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2021 11:46
     

    Já preventivně všechno stříkám mlíkem, proti plísním, zatím se mi to vždy osvědčilo. Ve fóliáku nemám žadné brebery, máme už léta modrou fólii a opravdu to funguje, žádné mšice, třasněnky nic..Ostarní mám pod netkankou, tak to je bez breber. Slimáci letos jsou, půjčila jsem si dvakrát kachnu a tak dokonale vysbírala.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Jo a výluh z hřebíčku jsem použila na trávník proti klíšťatům. V životě jsem na zahradě nechytila klíště , až letos. Tak občas postříkám hřebíčkem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2021 15:14
     

    Lado, jak konkrétně ten postřik s mlíkem mícháš? Už jsem o tom slyšela, ale nezkoušela. Letos stříkám výluhem z hřebíčku a skořice.. .jsem zvědavá. confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2021 13:48
     

    Sousedův kocour si navykl v těchto vedrech chodit lehat k nám pod stromy a keře... jsem každý den běsná. Vše uválené. Když se vzpamatuje jeden kout, rozválí druhý. confused smiley Včera jsem to prolila vodou, aby mu to bylo nepříjemné, ale obávám se, že jak se tam naučil, tak z toho není cesty zpět. Zítra ještě nakoupím pepř a zkusím to tam prosypat, jinak mi vše zničí... Jájina žlutá je od něj doslova uválená a na cucky, přitom to byl jediný držák, kterému nevadilo nikdy nic, dobře snáší sucho, vlhko, slunce, stín... a kocoura nedává... já těch koček mám fakt plné zuby. angry smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2021 13:54
     

    Půl na půl mlíko s vodou. Jako používám "živé" . Zasázím postříkámjak rostliny, tak i půdu kolem a jak to poporůstá, tak znova. Klidně každej tejden, není to chemie, ničemu to neublíží.

    Dej vědět, jak ten výluh účinkuje, máš sáčky od agra? Někdo se na to ptal, máme tu základní zahradní věci jako doplněk, tak když tak na příští sezonu něco nakoupím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2021 14:53
     

    Jo, sáčky... na to, že je to "jen" koření, tak si za to nechají řádně zaplatit smiling smiley, tak snad to fungovat bude... smiling smiley.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.