sobota 27. dubna, 11:24 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 15:37
 

Mám plastový kompostér, chci založit kompost. Jaké máte zkušebnosti s plastovými kompostéry? Osvědčily se vám? Jak mám začít - s hlínou? s trávou? Přiznám se, že s kompostováním nemám zatím moc zkušeností, tak bych přivítala rady a nápady zkušených, díky předem flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 19:45
     

    ty obecní jsou tuším ne plast , ale takový nějaký vak z něčeho- jako pogumovaný montgomerák . winking smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 21:06
     

    Neni vubec ceho se stitit. Nesmrdi vubec nic, kdyz je spravne obhospodarovan. Jen muze byt problem s octomilkama - ja mam v sezone prekryto netkankou a je to v pohode. Nesmi byt moc odpadu, kdyz je malo zizal. To pak muze kysnout, plesnivet. Proste si to musi kazdy vychytat thumbs down

    Posilat zizalky normalne jde v plastove nadobce s dirkama na dychani :-)

    Jak rikam, je to genialni metoda, manzel si je taky zamiloval, jsou to nase jedina domaci zviratka. Kdyz jsem dlouho pryc, dokonce by jim sel koupit nejakou zeleninku, aby nestradaly grinning smiley Tak mu vysvetluju, ze staci v krame vzit ulamane listy od kedlubny, apod.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 21:11
     

    Dratenka je navic genialne jednoduse slozena! thumbs down Jen v bocich na takove hacky, naklapnes a jdes. Kazda strana zvlast jde pri prohazovani vyndat.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 21:27
     

    Ještě jsem si vzpomněla, že brácha má kompostér z plastových tyček, firma z L.Bohdaneč. Trochu si to upravil, je moc spokojený. Ale mému muži se to moc nelíbilo,tak máme furt 2 kupy vedle sebe, zatím angry smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 21:34
     



    Betas napsal(a):

    Dratenka je navic genialne jednoduse slozena! thumbs down Jen v bocich na takove hacky, naklapnes a jdes. Kazda strana zvlast jde pri prohazovani vyndat.

    To je právě to, co bych ocenila. Mně synátor jeden plastový zničil, protože to šlo blbě rozebrat, tak to vzal hrubou silou. thumbs up

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 08:15
     

    U nas mestska ctvrt taky nabizela zdarma, je to uz rok od zadosti a do dneska nedodali nic. angry smiley Hlavne, ze se tim chlubi v novinach, jak to podporuji. eye rolling smiley

     

    Jinak my mame drevene, udelal nam tchan, mame ho skoro porad plny, kdyz pak prehazujeme, tak slozime vedle druhy. Ale je pravda, ze to drevo odchazi.

     

    A ty kovove nerezaveji?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kika (02.10.2018 08:17)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 08:45
     

    My máme doma dřevěný,na chatě máme drátěný-z kari sítě a králíčího pletiva.Oba vyráběl manžel.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 10:05
     
    20180419_162835.jpg

    Tak tady je můj kompostér, čili poněkud nevzhledná záležitost z vojenských bedniček a lešenářských trubek se sběrny. Je to před půl rokem, již byly ve sběrně zakoupeny další dva kusy lešenářských trubek a vyrobena druhá komora, mimochodem plná, mám v pytli další odpad, který tam nacpu až to klesne. V tom pekelném suchu to moc netlelo a na zalévání kompostu je voda z řádu fakt příliš drahá.

    Jako ústupek estetice jsem z jedné strany nasázela maliny a hodlám přiset trvalkový hrachor. S tím, že prkna shnijí jsem srozuměna, při ceně do 5 Kč/ks to je na pár let dobré a pak to budu řešit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (02.10.2018 14:05)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 10:33
     

    tak já mám tenhle a velká spokojenost už 12let. Krásně se rozloží i složí. příště jdu znova do toho samého a mám ho na přímém slunci.

    [www.mall.cz]

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 11:27
     

    Irisko, na tento jsem večer koukala a zaujal thumbs down dík za recenzi

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 12:49
     

    Ten vypadá pěkně. Dá se nějak "zamknout"? Ať mi ho v kolonii nerozloží a neodnesou nenechavci....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 13:19
     

    irisko, a jak se potom odebírá to rozleželé?

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 13:38
     

    Ten muj je nejaky pozinkovany, ci co. Mysim, ze to soudruzi maji nejak vymyslene :-) Mam ho chvili, tak nevim, co s nim udela cas. Jen predpokadam, ze zmatni a nebude tak svitit do dalky :-)

    Kikanapsal(a):

    A ty kovove nerezaveji?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 13:56
     

    Irisko, na ten tvůj jsem už taky někde koukala. Já mám letitý plastový i s víkem, ale ty díly se spojovaly plastovými šrouby zevnitř, což byl problém, protože se k nim člověk potom nedostal. Rozebrat to šlo až po vyprázdnění. Ono je tam sice okýnko dole, kudy by se měl odebírat sypký zetlelý obsah, ale jak dostat ven kusy, co ještě nezetlely, to je oříšek.

    Mám i staré sudy, do nichž dávám bioodpad. Ty potom povalím a vyhrabuji z nich obsah. Co je už použitelné, rozvezu po zahradě, co ještě potřebuje čas, dávám zpět jako základ nového kompostování. Pokud to jde, prosiju přes prohazovačku, ale to spíš to, co dávám do skleníku nebo používám na přesazování pokojovek. Jinak se s tím nepářu a jde to rovnou ke keřům a kytičkám. Hnůj od žádných zvířátek tam nemám, tak to není určitě "ostrý" kompost, co by mohl popálit rostliny.

     

    Tady se asi jen zašoupnou jednotlivé díly do sebe (?), jak jsem vyrozuměla z návodu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 02.10.2018 20:10
     

    dáváme do něj posekanou trávu a to co vypleju. Občas nějaké zbytky z kuchyně. Každý rok nebo dříve ob 2-3 roky se od shora postupně odebírají díly. Vršek vidlema odhodí bokem a to rozložené překátruje. Ten nerozložený vršek pak dáme dospod kompostéru, naskládáme na sebe postupně díly a jede se další rok. Já už jiný nechci. Je to tvrdý plast, mám to celý den na slunci a zatím nic neprasklo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.